Home / Заставнівський район / Кадубівці / Традиції Кадубівці

Традиції Кадубівці

«Садок вишневий коло хати

Хрущі над вишнями гудуть,

Плагатарі з плугами йдуть,

А матері вечерять ждуть.»

          Тарас  Шевченко.

 Кожна нація , кожен народ , навіть кожна соціальна група має свої звичаї та традиції, що народжувалися протягом багатьох століть і освячені віками.

Україна – самобутня держава, що славиться своєрідними народними традиціями.

Українські народна традиції втілюють характер народу і передаються від дідів до онуків не одну тисячу років. Основні риси українського народу – це доброзичливість, дружелюбність, гостинність. Українську чоловіки висловлюють повагу до жінки в усьому світі, багато уваги приділяється літнім людям, із повагою ставляться до пам’яті померлих предків. Ніжність. Любов до дітей, тварин, природи – основа самобутньої української культури. Почуття гумору, артистизму і співучості українців прославилася на весь світ так само,як і їхній талант до створення художніх творів – вишивання та ткацтва, малювання, різьби та гончарства.

Зараз ми все частіше стикаємося з тим, що переважна частина населення не знає свого коріння, традицій  і звичаїв землі, на якій живе, не знає тих чарівних місць,на які так багата Україна.

Наше славне село так само має багато звичаїв та традицій . Дуже гарні неповторно-оригінальні національні костюми. У нашому селі багато вишивальниць, які свої знання , уміння передають підростаючому поколінню.

Традиційними звичайно залишаються національні страви, які обов’язково готували в печі, також одним із найцінніших скарбів є танцювальний колектив «Струмочок» с. Кадубівці.  На сьогоднішній день хореографічний колектив налічує понад шістдесят учасників, які займаються у трьох вікових групах, віком від шести до сімнадцяти років.        Репертуар ансамблю нараховує понад 30 хореографічних композицій, постановку яких здійснила незмінний керівник хореографічного колективу, творчий і талановитий педагог Чебан  М. П.  Танцювальний колектив «Струмочок» постійний учасник та переможець Всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Ансамбль побував в Польщі, Молдові, Угорщині, та майже в усіх містах України. (більше інформації про  даний колектив, його успіхи та заслуги читайте у рубриці під назвою «культура»).

Великою популярністю  користуються календарно-обрядові заходи: різдво, колядки, щедрівки. Також неповторними і самобутніми залишаються родинні обряди: хрестини, іменини, сватання, щиття вінка, весілля.