Брідок

Привітання

Моє село Брідок

Маленька крапелька величної держави –
моє село, багато є таких!
Зазнало лиха, бідувань і слави
Воно живе і вічно буде жить!

Нашому селу літ триста шістдесят, різні версії є про його назву.
Але основна, що декілька козаків, яким вдалося врятуватися від татар, зуміли дістатися до Дністра і заснувати своє село Брідок.

Брідок, так звуть моє село, зручно примостилося біля річки Дністер, затіненої верболозами.

Це частина моєї рідної Вітчизни, покровителька батьківського роду, моя відрада і надія, мої сподівання і звертання. Село добрих і працьовитих людей, які прагнуть зробити його зручним і впорядкованим.

Дуже гарне село навесні, коли цвітуть сади, і влітку, коли будинки потопають у зелені і квітах.
Через усе село в’юнко в’ється, мов стрічка, дорога, що єднає нас з навколишніми селами.

Я живу і снюся своїм селом, воно в мені, бо будить думку і гріє душу, дороговказ і майбуття моє.

Сільський голова Спіжавка Любов Іванівна

На правому березі Дністра розташований Брідок – невеличке село на Заставнівщині. Живуть у нашому селі, як би сказав Олесь Гончар, завжди правильні і праведні люди, бо заснували його запорозькі козаки – люди сильні, мужні, героїчні.

Спочатку був Брід, з часом – Брідок. Ми гордимося тим, що у нашому селі ніколи не було пана, але були багатші і бідніші. Село не обминули ні перша, ні друга світові війни. Пережили колективізацію і голодомор. Ні австро-угорські барони, ні румунські бояри не змогли примусити брідчан забути рідну мову, звичаї, історичне минуле.

Сільський голова Спіжавка Любов Іванівна

Директор Брідоцького НВК Яківчик Марія Василівна

Багато талановитих людей подарувало світові наше село. Жили в ньому роботящі і розумні люди.
Активну роботу на педагогічній ниві проводив прогресивний діяч І. В. Ярошинський, який з 1884 року працював у селі вчителем.
Прекрасну сторінку в громадське і культурне-освітнє життя села вписала своєю діяльністю видатна українська письменниця, педагог Є. І. Ярошинська.
Любов до України і до рідного села, бажання принести Батьківщині користь, гордість і славу, подарували Брідку академіка педагогічних наук вищої школи у галузі кібернетики Івана Васильовича Бейку, кандидата медичних наук нейрохірурга Юрія Івановича Ілюка. Щедра брідоцька земля, зачарований рідний Дністер виростили і надихнули своїх дітей на творіння добра, запалили у серцях вогонь, який гріє і світить не тільки по всій Україні, а по всьому світу.

Директор Брідоцького навчально-виховного комплексу
Яківчик Марія Василів