Колгоспом імені К. Маркса було збудовано 8 приміщень ферм, тракторну бригаду, тік, контору, сучасне приміщення школи (1964), ряд магазинів. Колгосп «Росія» збудував Будинок культури і дитячий садок, який утримував власним коштом, павільйон побутового обслуговування, відділення зв’язку та ощадної каси. А через деякий час з’явилися амбулаторія, зуболікувальний кабінет, пологовий бу-динок, аптека, бібліоте-ка.
Протягом 1972-1974 рр. колгосп власним коштом збудував окреме приміщення для сіль-ського історико-краєз-навчого музею. Він мав чотири великі зали, в яких містилися експозиції предметів археологічних знахідок, копії історичних грамот, документів, предмети побуту, праці, одяг тощо. Але в 1987 р., при створенні в цьому приміщенні філіалу заводу «Гравітон», музей розібрали, а експонати звалили на сходи сільського Будинку культури. Можна припустити, що такі справи без відома місцевої влади відбуватися не могли. Лише в 1992 р. розпочалися відновлювальні роботи, які дали можливість реставрувати поки що один зал.
Період так званої перебудови в СРСР активізував і простих людей. У 1989 р. в селі створюється осередок Народного руху України, який очолив Мартинюк Дмитро Васильович. Майже кожен свідомий житель став його членом і на референдумі 1991 року все населення Василева підтримало утворення незалежної, самостійної Української держави.
За матеріалами вчителя історії
Смук Марії Василівни
За матеріалами книги Миколи Черешнюка
«Історія сіл Заставнівщини»