Home / Заставнівський район / Вікно / Культура Вікно

Культура Вікно

КУЛЬТУРА

Культурний розвиток села Вікно активізувався з приходом до села надучителя І.М.Бажанського.

Іван Бажанський у 1892 році заснував філію товариства «Руська Бесіда». До Бажанського у Вікно навідувались Омелян Попович, професор університету Степан Смаль-Стоцький.

За порадою І. Бажанського у школі було організовано учнівський хор, до якого згодом приєдналась сільська молодь. Про вікнянський хор линула слава по всій Заставнівщині. На святкування роковин Т.Шевченка, І.Котляревського, Ю.Федьковича запрошувались письменники Осип Маковей, Евгенія Ярошинська.

Учнівський хор і сьогодні радує глядачів, займаючи призові місця на районному та обласному конкурсах хорового мистецтва «Співає юність України».

У 30-х роках просвітницьку діяльність у Вікні проводили священик Андрій Міський та Василь Баланецький. У 1935 році у селі організовано драматичний гурток, засновано церковний хор.

У Вікні народився і закінчив школу Василь Іванович Бабух, який мешкає тепер у Чернівцях. Нині він заслужений журналіст України, головний редактор газети «Чернівц», відомий у краї фотокореспондент і поет.

Бабух В.І. – автор книги «Побачене в дорозі».

Джуран Василь Тодорович народився в селі Вікно, тут закінчив середню школу, працював у місцевому господарстві. Після закінчення Львівського держуніверситету працював у редакції Заставнівської районної газети «Голос краю» відповідальним секретарем, редактором.

Він – лауреат журналістської премії імені Григорія Шабашкевича.

Пише вірші зі шкільних років. Друкував їх у районній, військовій окружній, львівській і чернівецькій обласних газетах.

В.Джуран видав збірки: «Богородиця», «Чекання у Львові», «Німчич», «Ясносвіччя», «Калинові кетяги», «Стосоняшник», «Часоводдя», «Сповідь трави», «Ольжин острів», «Чорнобиль. Афганістан. Сарапат.»

В.Т. Джуран – засновник святкування ювілеїв І.М. Бажанського.