Будинок культури та бібліотека саме ці місця, які збагачують морально людей, даруючи їм хороший настрій.
1948 року вперше був відкритий клуб у селі Ропча. Василій Борча зі своєю сім’єю був депортований в Сибір, а хату забрала Радянська влада та відкрили клуб в селі і бібліотеку.
1983року був побудований новий Будинок культури і бібліотека.
При в’їзді в село красується своєю будовою сільський Будинок культури. Дбайливими господарями цієї будови вже багато років є: Божеску Іван Ілліч (директор Будинку культури) та Даскалюк Сільва Іллівна ^художній керівник). Вони організовують і проводять масові заходи, проводять репетиції колективів народної творчості, турбуються про благоустрій закладу культури, приймають участь в обласних та районних оглядах, конкурсах, фестивалях.
Цікаво в закладах культури проходять тематичні вечори, вечори-зустрічі, театралізовані свята, благодійні заходи та заходи розважального характеру. Багато масових заходів проводяться для дітей та підлітків. Це – дитячі ранки, вечори – зустрічі, літературно – мистецькі заходи, жанрові сцени із історії і побуту села.
Весна приносить багато свят. Це 8 – Березня, літературно -мистецькі заходи до дня народження Л. Українки, Т. Шевченка, веснянки. Цікаво проходять в закладі культури мистецькі заходи до дня народження Т. Г. Шевченка. Вірші, пісні звучать у виконанні учнів місцевої школи. З цікавістю глядачі сприймають кожне полум’яне слово митця – Т. Г. Шевченка.
Широко відзначається в селі День Перемоги. Односельчани віддають шану тим, хто поліг на фронтах Великої Вітчизняної війни біля пам’ятного знаку. Клубні працівники проводять тематичні вечори, вшанування на дому, благодійні концерти. Для ветеранів Великої Вітчизняної Війни, солдатських вдів.
Літо приносить свої несподівані враження від концертних виступів в районному центрі. Колективи народної творчості запрошуються до участі в святкових концертах до Дня міста, до Дня Незалежності України. В захоплені сприймають глядачі виступи вокального ансамблю, вокального тріо, танцювального колективу, зразкового фольклорного колективу «Ізвораш», який створила і вже багато років веде, творчо надихає, підбирає колективу репертуар Вікторія Костинян.
Колектив вже давно має свою творчу Історію, являється Лауреатом міжнародних, обласних та районних конкурсів. Після концертних виступів збирається молодь і вирушає на лоно природи: до річки, озера чи в ліс, де в гармонії з природою проводить свій вільний час. З приходом осені появляються у працівників нові турботи: підготувати заклад культури до роботи в осінньо-зимовий період, забезпечити участь фольклорного колективу в районному святі «Осінь весільна», повести День ветерана, також організувати творчий звіт клубної установи перед населенням. До участі в районному фольклорному святі «Осінь весільна» колектив готується заздалегідь. Скільки переживань в учасників колективу: підготувати фрагменти весілля, вибрати пісні, танці, провести репетиції, і звичайно гарно виступити перед глядачем.
Багато цікавих заходів проходить в закладі культури до Дня ветерана. Серед них: вечори-зустрічі, вечори вшанування, вечори спогади, тематичні вечори. На такі заходи збираються ветерани праці, ветерани Великої Вітчизняної війни, щоб поділитися своїми спогадами, послухати народні пісні, музику і на згадку про зустріч одержати квіти та подарунки. Багатий Будинок культури і на колективи народної творчості. Тут працює 11 клубних формувань, в яких приймає участь 138 учасників. Залюбки відвідує молодь танцювальний, фольклорний, вокального співу, драматичний гуртки. В репертуарі колективів народні та сучасні танці, пісні, музика та молодецька завзятість. А яке багате село на народних співаків це Сільвія Даскалюк, Георгій і Георгіна Гиминчук, Аглая Костинян, Георгіна Цопа, Верженія і Марія Вікован, Ілья Караш, Георгіна Гриженко, Віра Сорочан, Іван Готопіла, Георгій Даскалюк і Микола Даскалюк, Михайло Федорчук, Ірина та Костянтин Букачук, Михайло Карч, Михайло Григуш, Віоріка Браха, Валентина Браха, Василь і Георгіна Вікован. В їх виконанні звучать народні румунські та українські пісні, сучасні пісні. Популярний і драматичний колектив. Одноактівки, сцени, інсценіровки – ось творчий доробок колективу. Доброю посмішкою і гучними оплесками зустрічає глядач артистів із драматичного гуртка. Цікава програма у вокального колективу, якими уже давно керує Сільвія Даскалюк.
Різноманітність характеру, прекрасні національні костюми, запальна музика – ось що захоплює і надихає. А фольклорний колектив знову в пошуках, знову шукає обрядову атрибутику, розучує колядки, шиє костюми, щоб під Новий рік вирушити до знайомих, близьких з добрими побажаннями і щирими вітаннями. Ось таке трудолюбиве і співоче село Ропча. Люблять тут люди трудитися, люблять і співати.