Home / Сторожинецький район / Дібрівка / Духовність Дібрівка

Духовність Дібрівка

Духовність

Духовність
В нашому селі діє три церкви: Покровська, Іллівська та Юріївська.
Покровська церква

Покровська церква розташована у мальовничому куточку нашого села. Вона збудована у 1895 році, коли у нашому краї панували австрійці. Господарем в той час хутора Поляни був пан Балешескул. Жителі села Верхні Станівці Гавдун Василь та житель хутора Поляни Серецький Василь 6 місяців збирали кошти на будівництво церкви в інших селах області. Звернулися до пана, щоб допоміг будувати церкву. Пан Балишескул сказав, щоб будували на території хутора Поляни, тоді дасть землю під будівництво і ліс. Так в 1891 році почалося будівництво храму. Членами церковної громади були Заторський Дмитро Іванович, Косован Микола Тодорович, Осипчук Михайло Онуфрійович. В числі перших священників був Братяну, а Флорескул Іван – паламарем.
Багато вона бачила, багато вистраждала, була свідком історії народу і все пережила, стала символом незнищенності людського духу, символом краси. Наші попередники увінчали себе в неповторній красі цієї споруди, яка захоплювала колись, чарує і тепер кожного, хто заглиблювався в її мудрий задум.
Вона побудована з дерева, тому що дерево споконвіку було основним матеріалом, з якого зводили будинки і церкви. Ззовні її прикрашають три куполи. Один з них більш високий. Особливо вони надають привабливого вигляду цій будівлі у сонячний день. Від них відбиваються срібні промені сонця.
В радянські часи багато храмів було знищено. А наша, на щастя, залишилась незайманою. В даний час церква має більш привабливий вигляд як раніше. Завдяки сільській громаді зроблено капітальний ремонт, як ззовні, так і всередині. Поповнилась церква і новими іконами.
Кожної неділі та на свята відбувається божественна літургія. Біля церкви знаходиться дзвіниця , яка сповіщає про початок літургії. Богослужіння проводить отець Михайло.
Іллівська церква

Іллівська церква побудована та освячена у 1996 році, у зв’язку з поділом православної віри на Московський та Київський патріархати, на кошти прихожан. Дана церква Московського патріархату проводить божественні літургії в свята та неділю. Богослужіння проводить отець Василь.
Юріївська церква

Юріївська церква побудована в 1947 році з німецької кирхи. А вже в 1960 році була закрита радянською владою. Відновили храм в 1989 році. В 2008 році храм реставрували.