Home / Сторожинецький район / Красноїльськ / Освіта Красноїльськ

Освіта Красноїльськ

Освіта

 В мальовничих околицях селища, серед невисоких гір і джерел розташовані навчальні заклади Красноїльська. 

Красноїльська гімназія

Гімназія розпочала освітню роботу у вересні 2002 року з румунською мовою навчання (в гімназії вивчаються румунська, українська, французька, англійська мови). Постійно йде впровадження інноваційних технологій навчання і виховання школярів.
Матеріальна база для проведення навчально-виховного процесу досить потужна. 27 класних кімнат та навчальних кабінетів, що мають естетичний вигляд та зі смаком оформлені. До послуг учнів та вчителів два сучасні комп”ютерні кабінети, в яких 30 робчих місць цілодобово підключені до мережі Internet. В гімназії діє Центр творчих студій „Дозвілля” :
Літературна студія. Метою роботи студії є прищеплення учням любові до рідного слова. В літературній студії займаються діти, які пишуть вірші, прозу, займаються перекладами творів. Вихованці студії беруть участь в різних конкурсах та фестивалях юних поетів, де стають переможцями.

Музична студія. Фольклорна вокальна група пропагує народну пісню. Учні студії беруть участь у різноманітних творчих заходах: у щорічному звітному концерті гімназії, фестивалях мистецтв, телевізійних конкурсах та ін.

Хореографічна студія. Хореографічна студія працює за двома напрямками: народний танець «Кодрулецул», та сучасний «Голд Стар». Мета роботи хореографічних гуртків полягає в тому, щоб навчити дітей вільно володіти своїм тілом.

Розвивати музичні та хореографічні здібності, сприяти психологічній та емоційній розкутості. Навчити дітей спілкуватися між собою мовою жестів та рухів доносити ідею номеру до глядача без слів. Також завдяки хореографії можливо виправити деякі фізичні вади дітей. Вихованці приймають участь в різних конкурсах, фестивалях.

Студія живопису та скульптури. Пріоритетними напрямками студії є популяризація серед учнів різних видів народних ремесел та виховання вміння бачити та відчувати красу навколишнього середовища. Так, засобами живопису, скульптури, графіки виражається краса життя, природи, виражаються високі думки, почуття.
Твори образотворчого мистецтва кличуть до боротьби за прекрасне, відіграють велику роль в повсякденному житті. Роботи учителя та учнів були виставлені на різних конкурсах та виставках. Учні неодноразово були дипломантами конкурсу «Чисті роси», їх роботами були ілюстровані чотири номери дитячого журналу «Фегурел».

Гурток «В’язання гачком» стимулює розумову діяльність, бо при цьому масуються нервові рецептори на пальцях, котрі відповідають за розумову діяльність. Знайомство школярів з цікавою творчістю, особливо у творчості народних майстрів, сприяє розвитку у них естетичного відношення до дійсності.

Агітбригада «Грінпіс» завданням якої є вивчення природи рідного краю, вплив людини на природу, шукати шляхи покращення і відновлення природи, розвивати екологічне мислення учнів. Вирішення екологічних проблем відповідають гаслу під яким працює агітбригада «Природі – життя, Планеті – майбутнє».

Збереження звичаїв та традицій Красноїльська є в серці кожного учня гімназії.

http://krasngimnazia.ucoz.ua

Красноїльська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1
З історії школи

1936 р. – відкрита початкова школа
1947 р. – діяла семирічна школа

1952 р. – перший випуск семирічної школи

1974 р. – будівництво двоповерхової школи

1975 р. – реорганізація школи у середню

1976р. – перший випуск середньої школи

Вчительсько – учнівський колектив 2012 р.
Директор – Корома Г.С.
Заступник директора з НВР – Істратій В.М.
Заступник директора з ВР – Єфтеньєва П. М.
Педагог – організатор – Даричук М.І

Вчителів – 34
Кількість класів – 20
Всього учнів – 404
І зміна – 239
ІІ зміна – 164

Педагогічний колектив працює над реалізацією проблеми

„ Впровадження в практику роботи інноваційних технологій у
навчанні, нестандартні форми роботи на уроках. Екологічне ,
естетичне та трудове виховання школярів ”.
На базі школи діють методичні об’єднання :

– вчителів початкових класів;
– вчителів суспільно – гуманітарного циклу;
– вчителів природничо – математичного циклу;
– вчителів художньо- естетичного циклу;
– класних керівників.

Кожна дитина – гарна, талановита. Прийшовши до школи вона має відчути себе частинкою великої, дружної, позитивної родини незалежно від того, з якого середовища вона походить. А завдання педагогів – якомога більше пізнати кожного учня, реалізувати кількість комплексних нововведень на різних рівнях: навчального, виховного, організаційного. Такі зміни впроваджуються і в роботі гуртків:
«Золоті руки» – прикладне мистецтво;
«Юні лісівники» – екологічний;
«Юний турист» – туристичний;
«Смеречина» – вокальний;
«Красняночка» – фольклорно-етнографічний.

Сьогодні закладено нові підходи до організації освіти в старшій школі, яка має функціонувати як профільна. Це створюватиме сприятливі умови для врахування індивідуальних особливостей, задоволення інтересів і потреб учнів, для формування у школярів орієнтації на той чи інший вид майбутньої професійної діяльності.
Наша школа працює за технологічним профілем:
– Автосправа на базі Сторожинецького УПК
– Обслуговуюча праця-крою та шиття.

Красноїльська ЗОШ І-ІІ ступенів №2

У кожної людини є своя маленька батьківщина, найдорожчий для серця куточок, з якого починається і загадковий світ, про який згадує із теплим сумом і радістю, бо тут вона провела найкращі роки свого життя – дитинство. Цей дім, ця дорога серцю країна зветься школою, звідси бере початок становлення громадянина, людини.
До неї повертаються випускники ще і ще… І не буде цьому кінця, як немає кінця життю на землі.
Віхи становлення

1920-1921 – рік заснування школи. В цьому році була відкрита чотирирічна школа. Директором був Валеріан Гафенку.
1940 – відкрита семирічна школа з румунською мовою навчання.
1984 – добудований ще один навчальний корпус.

Сьогодення нашої школи
Навчається 100 дітей. Навчально-виховний процес забезпечує 18 педагогічних працівників. Розстановка кадрів здійснюється відповідно до фаху та їх компетенції.
Приміщення закладу відповідає вимогам реалізації навчально-виховного процесу. У школі функціонує 9 класних приміщень, актовий зал, методичний кабінет, бібліотека, працює їдальня. Усі приміщення світлі, просторі, озеленені, мають естетичний вигляд, забезпечені шкільними меблями. Обладнаний комп’ютерний клас, підключений до мережі Інтернет.

 

 

 

 

Наші досягнення:

1. Колектив нашої школи посів ІІ місце з підготовки закладу до навчального року в 2007-2008, 2008-2000 ,2009-2010, 2010-2011 рр.,а також був нагороджений грамотою Сторожинецької РДА за кращу шкільну їдальню за підсумками перевірки і підготовки освітніх закладів району до 2008/2009 н.р.
2. Хореографічний колектив «Лаура» нагороджений відділом освіти РДА дипломом третього ступеня за участі у районному фестивалі народної хореографії, 2009 рік.

 

3. Гран-прі у районній виставці-конкурсі новорічно-різдвяних композиції, 2010 рік та ІІ місце в обласному конкурсі, 2011 рік.


4. Грамота відділу освіти Сторожинецької РДА за ІІІ місце у районній виставці юних аграрників та виробів декоративно-ужиткового мистецтва з нагоди серпневої конференції медпрацівників, 2011 рік.
5. Грамота за найкращий дитячий малюнок у районному конкурсі «Безпека та мир в Україні», 2010 рік.

6. У 2011 році – ІІ місце в обласному конкурсі «В об’єктиві натураліста».
7. У 2011 році – ІІІ місце у районному громадському огляді-конкурсі стану умов і охорони праці.

 

Дошкільний навчальний заклад №1
ЯКЩО ЖИТТЯ В САДОЧКУ
РАДІСНЕ Й АКТИВНЕ –
ТО НАСТРІЙ І ЗДОРОВЯ
У КОЖНОГО ВІДМІННЕ!!!

Красноїльськи дитячий навчальний заклад №1 – складова частина системи безперервної освіти селища, що забезпечує реалізацію права дитини на здобуття дошкільної освіти, її фізичний, розумовий і духовний розвиток, соціальну адаптацію та готовність продовжувати освіту.
Мова навчаня у закладі – українська.
На базі дитсадка функціонує 3 різновікові групи, з них:
1– ясельна група
1 – середня група;
1 – старша група;

Проблема модернізації змісту дошкільної освіти в ДНЗ є актуальною та першочерговою. Організація педагогічного процесу в закладі базується на ідеї розвитку дитини. В усіх вікових групах створено належне предметно-розвивальне середовище для навчання, виховання та укріплення здоровя дітей: затишні, естетично оформлені групи, сучасні меблі, гарне предметно-розвивальне середовище, ігрові майданчики тощо.

Дошкільний навчальний заклад №2
Після війни, радянська влада встановила і у Красноїльську свої закони. З початку була створена так звана «Земельна Громада», після чого отримала звання «Колгосп». Для роботи у полі бракувала робоча сила, і мами, які мали маленьких дітей були змушені працювати, тому були створенні дитячі садочки для дітей колгоспників.
І ось, владою колгоспу було прийнято рішення створити дитячий садочок у домі удови Анни І. Мотреску. Це було у 1951-му році. У великій кімнаті були занесенні маленькі ліжка, білизна, декілька стільців та столиків, а в іншій кімнаті була кухня, де пекли хліб та готували для малят. Анна Мотреску була і кухаркою і завідуючою. вихователькою була інша жінка (колгоспниця) . Біля дому знаходився сад, де діти могли гуляти на свіжому повітрі. Після Анни Мотреску завідуючою була Елізавета Макринюк-Грозаву. Через роки цей дитсадочок був перенесений у будинок, який належав церкві, де знаходиться і зараз.

Сьогодні дитячий садочок відвідують 43 дітей. Є дві групи: ясельна – 18 дітей і дошкільна – 25 дітей. Головною проблемою дитячого садочку № 2 є виховання здорової та компетентної особистості. Напрямок роботи : фізкультурно – оздоровчий;