Home / Сторожинецький район / Дубове / Традиції Дубове

Традиції Дубове

Традиції

  1. 1.Зелені свята.

 

У  «Зелену суботу» існував звичай   поминати тих , хто пропав безвісті та самогубців. Для цього йшли на роздоріжжя  або до межового знака села  і там залишали їжу та воду, молилися за душі померлих.

Молодь у «Зелену неділю» збиралась на вигонах під лісом  або на лісових галявинах, брали з собою їжу . Спочатку співали, вели хороводи. А потім влаштовували обід, сідаючи у символічне сонячне коло парами (хлопець, дівчина).

Під час «Зеленого тижня» здійснювались обходи криниць та інших джерел  і влаштовували їх охорону. Вкінці  липу та іншу уже підсохлу зелень  збирали до сходу сонця  і спалювали , вважаючи, що в такий спосіб  спалювали нечисту силу.  На  «Зелену неділю» хлопець, який мав одружуватися того року  прощався з дівочим і  парубочим колективами села .

В день  Святої Трійці  у церкві правилася служба Божа, після чого освячували хати . Після служби Божої  люди йшли на цвинтар. Також в цей день люди ходили один до одного вгості .

За традицією щорічно в місцевому клубі відбуваються святкові концерти  під  керівництвом зав клуба Воробець І.В. Ці заходи залюбки відвідують  всі дубів чани і гості  з сусідніх сіл .

 

  1. 2.Дубівська Маланка .

Щорічно , за давньою традицією, 14 січня , в день  святого Василія , в центрі села збирається   Маланка. Це переодягнуті  в різні костюми  ( циган, коза, дід, баба, ведмеді…)хлопці.  Перед цим, в ніч з 13 на 14 січня   переодягнені  хлопці гуртами ходять від хати до хати, вітаючи господарів  зі  святом Старого нового року.  Тут лунає музика, проводяться ігри, танці.Цей захід знайшов підтримку у керівництва села .