Home / Сторожинецький район / Аршиця / Духовність Аршиця

Духовність Аршиця

Дерев’яний костел Преображення Господнього на Аршиці збудували та освятили 1924 р.

У комуністичні часи храм не був закритий,за це католикам треба було платити немалий щорічний податок.Люди самі ходили молитися кожної неділі до костьолу, а для того, щоб міг приїхати священик відправлятиСвяту Месу потрібен був дозвіл влади і за це вірянам потрібно було сплатити додатковий податок.Відправляти Святу Месуприїжджали ксьондзи з Чернівців Краєвський Франчішек та Анджеєвській Юзеф ітільки з 90-х років ХХ ст. тут регулярно відправлялись Святі Меси священиками із Згромадження Отців-Місіонерів св. Вінцента де Пауло парафії св. Анни у Сторожинці: Антонюк Віктор, Шпак Анатолій, Ірісік Станіслав, Машковський Марек, Кот Мар ҆ ян, Хоцей Марек, Драгош Франчішек, Іскшицький Роберт, Строчинський Адам, Куклишин Леонід, Хоронгвіцький Станіслав, Тшоп Ян. Окрім того, опікувалися хворими малозабезпеченими людьми,навчали катехези, та допомагали ксьондзам сестри милосердя з цього ж Згромадження: Бяловонс Марта – Зофія, Бженк Анна, Кольбуш Марія, Вонтроба Юзефа, Лехвар Малгожата, Сломка Малгожата – Кінга, Гаура Галина, Ірьська Дорота, Млинарчик Моніка.

 

З 2007 року повстала парафія Преображення Господнього села Нижні Петрівці в Аршиці, якою керує ксьондз – канонік Адам Божек.

 

За період 2008 – 2011роки костел був перебудований за підтримки спонсорів з Польщі і отримав додаткову другу назву Благославенного Іоанна – Павла ІІ.