Home / Сторожинецький район / Великий Кучурів / Культура Великий Кучурів

Культура Великий Кучурів

Румунські власті всіляко гнітили українську культуру, обмежували прийом  українців на роботу, в школи, намагалися насильно румунізувати їх. У школах, установах і навіть на вулиці заборонялося розмовляти українською мовою. Великий Кучурів мав 5 церков і два єврейські молитовні будинки.
З метою румунізації українського населення у Великому Кучурові було створено осередок румунської культури «Олександр Добрий». Керував ним піп В. Ракоче. Цим же цілям було підпорядковано і школу, де навчання провадилося виключно румунською мовою.
За роки радянського періоду жителі села мали змогу відвідувати цікаві спектаклі Чернівецького, Кишинівського, Львівського, Вінницького та інших театрів. Великокучурівці тепло зустрічали поетесу Марію Познанську, кобзаря Івана Іванченка, прозаїка Віталія Петльованого та інших дія¬чів літератури  й мистецтва.
При Будинку культури працювало 8 гуртків. Особливо популярний тут сільський хор, яким керує директор школи К. Т. Кравчук. Життя людей стає заможнішим і кра¬сивішим. У побут входять нові радянські обряди: зустріч Нового року з колядками, щедруванням, проводи зими, свято врожаю, проводи до Радянської Армії. Традицій¬ними стали свята тваринників та механізаторів, що відбуваються в лісі, біля озера Глибочка. Цікаво проводять ветеранів праці на пенсію. Їм вручають вітальні адреси й цінні подарунки;  бажають щастя й радості.
На той період трудівники села щорічно відзначали день народження В. І. Леніна. Проводилися ленінські читання, тематичні концерти, виступи гуртків художньої самодіяльності. Молодше покоління великокучурівців приймалося до лав комсомолу і піонерів. У сільських клубах відбувалися зустрічі зі старими комуністами, організаторами Радянської влади в селі та районі, активними учасниками Великої Вітчизняної війни.
Особливо урочисто відзначалося у Великому Кучурові свято возз’єднання Пів¬нічної Буковини з Радянською Україною і день народження колгоспу – 28 червня. Цього дня з’їжджалися працівники полів і ферм та гості з сусідніх колгоспів. Під звуки музики піднімався прапор свята, підводилися підсумки змагання, вшанову¬валися переможці, яким вручалися цінні подарунки. Потім влаштовувався концерт художньої   самодіяльності,   відбувалися  масові   гуляння.
Великокучурівці свято зберігають пам’ять про своїх односельчан, які віддали життя за свободу й незалежність Батьківщини в роки Великої Вітчизняної війни. У 1965 році в селі встановлено монумент Слави загиблим воїнам.
Діти мають можливість отримати музичну освіту в музичній школі с. Великий Кучурів, де в 2008 році проведено  розширення, тобто збільшення кількості класів за рахунок проведення ремонту приміщення колишньої поліклініки.
На даний час у будинку культури працюють гуртки художньої самодіяльності, до яких задіяні молодь та діти шкільного віку. Працівники культури періодично проводять звітні концерти та конкурси, з яких найкращі номери обираються для участі в районних та обласних культурно-масових заходах.
Будинок культури  в с. Великий Кучурів побудований в 1972 році і на даний час приміщення знаходиться в задовільному стані. За 2006-2008 рр. проведено поточний ремонт глядацького залу, де замінено оснащення сцени, проведено заміну вікон на металопластикові. Розпочато ремонт фасаду, проведено заміну шиферного перекриття на металочерепицю.