Home / Сторожинецький район / Череш стор / Видатні особистості Череш стор

Видатні особистості Череш стор

Видатні особистості

Видатні люди села
Серед видатних людей села – письменник Іоакім Попеску (1911 – 2006 р.), який написав три книги, одна з яких – про село Череш («Флорь де череш»), де розповідається історія походження назви населеного пункту, яка була записана від його діда.

Опаіц Аркадій Сильвестрович
1948 року народження.
Поет, голова Чернівецького обласного товариства румунської культури ім..М.Емінеску, заслужений працівник культури України та Молдавії.
Народився А. Опаіц 2 (записано) 28 лютого 1948 року в селі Череш. Закінчив середню школу, філологічний факультет Чернівецького і юридичний Одеського державних університетів. Учителював, працював старшим майстром Чернівецького художньо – виробничого комбінату.
Аркадій Опаіц автор збірок поезій «Полудень вулкану Етна», «Рим без мене», «Чорна вдова», у 2003 році надрукована перша двомовна збірка віршів «Реанімаційна палата» , «Один і множина». Це приємний результат співпраці двох сподвижників слова – з румунської переклала відома письменниця Тамара Севернюк. Оригінал та переклади дуже подібні.
Поезія А.Опаіця – палітра його поетичного всесвіту.
А. Опаіц – лауреат престижних літературних премій Румунії – імені ДЖ. Кожбуха і ДЖ. Баковія. вія. Нагороджений Президентом Республіки Молдова ювілейною медаллю «Міхай Емінеску»,а 17 січня 2008 року нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.
Олена (Кучірка) Мурару
1947 року народження.

Доктор історичних наук, професор Кишинівського держуніверситету Олена (Кучірка) Мурару 28 грудня 1947 року – наша земляка., односельчанка.

Кукуруз Костянтин – Онест Миколайович.
1938 року народження уродженець с. Купка
Глибоцького р–ну, дитина багатодітної сім’ї (9дітей). Доля склалася так, що в 1957 році, після закінчення педагогічного училища м.Чернівці, молодий працьовитий парубок направляється в наше село для педагогічної діяльності. Попрацювавши рік, призивається до служби в ряди Радянської армії. В1961 році Костянтин Миколайович займає посаду заступника директора Череської школи, з 1969 року по 1975 рік є директором школи. 23 роки був головою Буденецької сільської ради.
За високі показники в соціалістичних змаганнях в 1986 році займає місце на обласній дошці пошани . В 1998 році присвоєно 8 ранг державного службовця. Брав активну участь в виборчих компаніях і в 2010 році нагороджений Почесною грамотою Центральної Виборчої комісії. Понад 50 років віддав нелегкої, відповідальної роботі.

Солкан Марія Вікторівна
1953 року народження. Мешканка с.Череш. Закінчила Тираспольський державний педагогічний інститут ім. Т.Г.Шевченка. Має 29 років педагогічного стажу. Попрацювавши 25 років Марія Вікторівна вийшла на пенсію за вислугу років. Вирішила в 50 років підкорити Італію. За кордоном прожила 5 років, але душа плакала за рідну школу. Повернулась додому. Совість не дозволяла талановитому, працелюбному вчителю залишатись поза школою. Тим більше, що вчителька одна з перших в нашій школі нагороджена знаком «ВІДМІННИК ОСВІТИ УКРАЇНИ» (1991р.).

Алексюк Савета Валер’янівна.
Народилася 1948 року в с. Череш . 39 років Савета Валер’янівна віддала педагогічній роботі. Багато поколінь дітей навчила. З 1992 року займає посаду заступника директора з навчально – виховної роботи. За свої заслуги в педагогічній сфері нагороджена грамотою ОБЛУО в 1985 році, а 2001 році отримала звання «ВІДМІННИК ОСВІТИ УКРАЇНИ».

Луканюк Олена Валер’янівна
Народжена в 1953 році в с.Череш. Олена Валер’янівна з дитинства мріяла стати вчителькою. Ця мрія не покидала її ніколи. Закінчивши педагогічне училище в Молдавії і Чернівецький державний університет ім. Ю. Федьковича, стала вчителькою Череської НСШ. Школа – основний зміст її життя. 38 років педагогічного стажу. 9 років (1998 – 2007р.) займала посаду директора школи. Багато нагород здобула за високу професійну діяльність. З 1991 року викладає українську мову. Для багатьох випускників школи Олена Валер ’янівна стала прикладом у житті і вони так само викладають державну мову в різних навчальних закладах. Вона пишається цим, бо ця найбільша нагорода для неї. В 2002 році за сумлінну працю і високі здобутки отримала знак «ВІДМІННИК ОСВІТИ УКРАЇНИ».