Home / Сторожинецький район / Панка / Духовність Панка

Духовність Панка

Духовність

   Історико – архітектурними цінностями села Панка, Сторожинецького району, Чернівецької області є парковий ансамбель рідкісних порід дерев закладений поміщиком Яношем, Михайлівська каплиця, католицького віросповідання збудована у 1882 році, урочище “Паланка” та Димитрієвська церква збудована у 1900 році, як записано в грамоті “…на пожертви та при допомозі парафіян приходу”.

Димитрієвська церква

З часу побудови минуло 112 років. Сторіччя церкви було відмічено дуже урочисто. На богослужінні був присутній Владика з 23 священиками. До цієї дати церква була повністю оновлена як зовні так із середини.
Затрачені великі кошти. Ніхто не лишився осторонь цієї богоугодної справи;ні місцеві бізнесмени,ні старенькі пенсіонери,ні просто пересічні громадяни. І ось перед нами церква – творіння рук людських. Повна величі і поваги.
Три куполи якої торкаються неба. Тепла фактура дерева, місцевого бука, як ковдра обгортає її. Тонкі візерунки бляшаного покриття підкреслюють її витонченість. І вона як Ноїв ковчег пливе серед несамовитої зелені буковинського краю.

Церква має близько двадцяти вікон, троє вхідних дверей, збудована у вигляді христа. До храму ми заходимо через центральний вхід, нещодавно відреставрованим, де над головними дверима знаходиться образ святого Дмитра, який є покровителем церкви та села. Вівтар у церкві спрямований на схід, а дзвіниця на захід.
Особливу увагу заслуговує внутрішне убранство церкви. Ікони одягнуті в дубові рамки, стіни розписані в стилі епохи Відродження і в староруському стилі.
На пасхальні свята 2012 року було придбано різьблений клірос, кий миттєво став неабиякою окрасою церкви.
На сьогоднішній день оновлена “двадцятка” зробила багато новшеств. На місці старої каплиці, яка була давно збудована там, де колись була перша церква, закладено квітник з гранітним хрестом по середині.

 

При розкопках знайдено поховання двухсотрічної давності. Гранітні плити вказують на заможність тамошніх панківчан. Пізніше закладено ще три квітники. Вздовж плоту висаджено туї та голубі ялини.

Відреставрований надвірний пристол, викладені карпатським камінням доріжки. Злівої сторони будується нова дзвіниця.

Дім в якому колись жив свяшченник з родиною переоблаштований під церковну школу та кімнати в яких панківчяни мають можливість приймати людей під час храмового свята, поминок, поман.

Богослужіння відвідує багато панківчан, навіть не дивлячись часом на напружені трудові тижні, багато молоді і малолітніх дітей. Тобто, Святодимитріївська церква є живим діючим осередком духовності.
Михайлівська каплиця римо-католицького віросповідання.
Михайлівська каплиця збудована у 1882 році в готичному стилі. Дерев’янна, в середині оздоблена також деревом. Кожної неділі у парафії відбувається свята меса. Нещодавно в костелі святого Михайла дев’ять дівчаток і хлопчиків приступили до першого причастя. Вони готувалися до цієї знаменитої події цілий рік. Це є дуже велика і радісна подія, тому ,що вони вперше прийняли до свого серця Ісуса Христа у вигляді хліба і вина .

Ксьонзи кожного року організовують літні канікули для дітей, де оздоровлються приблизно 130-150 дітей. Три останніх роки підряд діти відпочивали у санаторіях в селі Репужинці, Заставняньського району та селі Яблунівка Івано-Франківської області. Відпочивали діти у сусідній країні Польщі. Цілий рік діти відвідують катихезу, вивчають релігію є активними учасниками богу служіння