Home / Сторожинецький район / Їжівці / Видатні особистості Їжівці

Видатні особистості Їжівці

Наше село виховувало хороших та талановитих людей.  Дуже пишаємося тим, що чудова людина на  прізвище Цибух, яке носить родина з Їжівців, прославилося на всю Україну завдяки старшому із синів – Валерію, котрий нині обіймає високу посаду у столиці. Так, Указом Президента України від 17 січня 2001 року його було призначено Головою Державного комітету молодіжної політики,спорту і туризму України при Кабінеті Міністрів України. Життєвий шлях В.І.Цибуха насичений цікавими  і найрізноманітними подіями, зустрічами з людьми, які увійшли в його біографію, стали невід’ємною складовою життя . Бо, власне, професія зобов’язувала мати справу з президентами,дипломатами і послами різних країн світу,міністрами і радниками. Йому тиснули руки і дружньо плескали по плечу бувший  Президент нашої країни Л.Кучма, Президент Куби Фідель Кастро, інші. Валерій Іванович з різними місіями побував майже в 20 країнах. Чоловік добре володіє англійського, французькою, німецькою,польською мовами. Послужний список В.І.Цибуха досить багатий. За плечами два інститути. В тому числі Київський політехнічний, інститут міжнародних відносин. Не так давно Валерій Іванович захистив докторську дисертацію з філософських наук. Ще при союзі був обраний першим секретарям ЦК ЛКСМУ. Життя Валерія Цибуха нерозривно
зв‘язане з молодіжною політикою. Хоч  за фахам він інженер-будівельник, ще навчаючись в політехнічному інституті, виявив себе з найкращого боку. Грамотний, дисциплінований, завзятий він одразу привернув увагу керівництва факультету вузу. Вчився  на відмінно. За старанність,активність у громадській роботі удостоївся Ленінської стипендії. А  після закінчення інституту Валерію запропонували очолити комсомольську організацію вузу. І він погодився. Власне,звідси й почалося його професійне зростання як майбутнього політика.
Але повернемося на  якийсь час в його рідне  село Іжівці, де минало його дитинство і куди завжди лине думкою.
Наталія Георгіївна та Іван Степанович вже давно на пенсії. Але не сидять,склавши руки. Не люблять. А коли на душі раптом стає сумно,вони розгортають сімейний альбом і поринають у спогади. Вони прожили життя недареремно , їм є чим гордитися.

На знімках: 52 роки в парі подружжя ЦИБУХІВ з Їжівців; Валерій ЦИБУХ з сином Сашком.(фото з сімейного архіву).