Home / Сторожинецький район / Михальча / Традиції Михальча

Традиції Михальча

ТРАДИЦІЇ ТА ОБРЯДИ.

1. «СЕЙШН ПО-МИХАЛЬЧАНСЬКИ».
За бажанням багатьох музикантів Буковини був створений організаційний комітет у складі братів Зазубиків, який прийняв рішення про проведення І з’їзду музикантів Буковини в с. Михальчі, у ресторані ПП Зазубик Марії Миколаївни.
На це зібрання відгукнулося багато музикантів з сусідніх областей.
Цей захід отримав підтримку голови Сторожинецької районної ради Паладія Л.І. і керівництва обласної філармонії в особі Казимирчука П.І. та Блищука Ю. Ю., заслуженого працівника культури, які також були присутні на святі.
Під час І з’їзду, який відбувся в 2009 році, було прийнято рішення про проведення щорічного зібрання музикантів за тиждень до Великого посту. Наразі вже проведено три таких зустрічі, які серед музикантів прийнято називати «сейшн».


2. ОСІННІЙ БАЛ.
У день святої Параскеви, 27 жовтня, у Михальчі, після 70-річної перерви, відновили традицію модних до війни балів з вишуканими манерами. Дрес-кодом Михальчанського балу, окрім класичного одягу, був національний стрій або його елементи.
Бал «Золота осінь» відбувся завдяки програмі «Регіональне партнерство у Східній Європі за фінансової підтримки фонду імені Стефана Баторі (Варшава, Польща)». Було створено Михальчанську сільську громадську організацію «Догода», яка стала співучасником проекту і об’єднала людей, котрі бажають щось зробити для села. Насамперед, це енергозберігаючі технології у закладах освіти. З ініціативи голови «Догода» О.Д. Тушинського, який слідкував за діяльністю проекту, взяли участь у конкурсі «Осінній бал» та успішно виграли 5 тисяч гривень на цільове призначення. Ці кошти і використали на організацію і проведення благодійного балу у Михальчі.


3. МИХАЛЬЧАНСЬКА МАЛАНКА.
Щорічно,14 січня, у центрі села збираються переодягнені хлопці на свято Василія із своїми гуртами. Цей захід знайшов підтримку у керівництва села. Тут лунає музика, проводяться танці та ігри. Кращий гурт маланки отримує призи та відправляє делегацію на обласний фестиваль маланок.

4. ДЕНЬ СЕЛА.
28 серпня – Успіння Пресвятої Богородиці. У цей день в Михальчі було освячено храм.
Після великої літургії на території села проводяться масові гуляння.
Голова сільської ради та працівники культури залучають до проведення свята якомога більше населення та учнів школи. Тут відзначають кращих жителів села, працівників установ та організацій, спортсменів. Умільці мають змогу показати свої напрацювання та поділитися планами з односельчанами. У цьому році визнано почесними жителями села сім’ю Костребів.