Home / Сторожинецький район / Спаська / Духовність Спаська

Духовність Спаська

Духовність нашого села

В центрі нашого рідного села Спаська височіє Божий храм – церква, яка побудована в 1876 році в честь і пам’ять Святого мученика Іоанна Нового для поселення Спаська на честь його величності імператора Австрії і воєводи Буковини Франца Йосифа. План під будівництво склав священик Тимович. Церкву будували сільські жителі. Найбільшу допомогу надали: Струтинський Костянтин, Касіян Іван, Петращук Діонізій та інші.
Підтримувалася церква Цуриком Павлом, родиною Філюшко, паламарем Драгомарецьким Михайлом, Пентелюком Володимиром. Багато років пекла просфору Лобзун Анна, а потім 19 років поспіль Рачинська Василка. Завдяки цим людям церква не припиняла функціонувати навіть у радянські часи. Продовжує справу батьків: Пентелюк Іван, який є старостою церкви, та Драгомарецька Домка. Зараз церква підтримується пожертвуваннями жителів села, великі доброчинні внески робить Москаль Марія.

Церква і зараз навчає з повагою ставитись до Бога, моральних законів, допомагає відповісти на глобальні запитання буття, сенсу життя, знайти своє місце в цьому світі, поглибити розуміння взаємин між людьми.
Життя – священний дар, який містить у собі дихання Боже. Хоча життя протікає на Землі, воно живиться не земними благами, а прихильністю до Бога.

Зайшовши до церкви, потрібно перехреститися. У залі Божого храму у неділю та у свята правиться священиком служба, а на балконі – місце для церковного хору. Старий невеличкий цвинтар біля церкви, на якому похоронені християни, які були віддані церкві та Богу, брали активну участь у будівництві церкви. На могилі з найбільшим хрестом завжди квіти. Тут похоронено жителя села, християнина Струтинського Костянтина, який подарував односельцям землю під будівництво Божого храму.

Глибоковіруючими жителями побудовано в селі каплички, з метою наближення до Бога та прославляння його. В селі налічується 5 капличок.
Капличку побудовано 1946 році, жителем села Драчинці Гарматюком

Капличка побудована у 1926 році, сім’ями Драгомарецьких та Валявських

Капличка побудована сім’єю Пинтелюка В.П. у 1994 році. Носить ім’я св. Петра і Павла

Капличка побудована сім’єю Ковцуна Г.М. у 1999 році, носить ім’я Пресвятої Богородиці

 

Капличка побудована у 2010 році, Лобзун К.П. і носить ім’я Св. Стефана