Сторожинець

Привітання

Шановні відвідувачі сайту! 
Дорогі сторожинчани та гості міста!

Сторожинець – одне з найгарніших міст Буковинського краю, для його мешканців – найкраще і найрідніше. Ми пишаємося ним і бережемо його. Воно залишилось нам у спадщину від наших дідів-прадідів. Наш життєвий обов’язок – зберегти місто для наших нащадків, розповісти про його давнє історичне минуле.
Сторожинець – неповторний і дуже давній населений пункт Буковини, з неперевершеною гамою поліетнічних стосунків, багатонаціональних культурних та духовних традицій. Шармом його романтичності є його історія та сьогодення, особистості та епоха, архітектура та соціокультурна спадщина.
Минуло вже багато століть з часу першої письмової згадки про Сторожинець як населений пункт в середині XV століття і не так багато часу, коли він був віднесений до категорії міст в 1904 році. Ці важливі події є досить епохальними для кожного з нас. Для сторожинчан – це його історичні віхи, культурні здобутки, особистості епохи, які представляли місто та його громаду, берегли історичну спадщину, міжконфесійну злагоду та соціокультурну ідентичність. Свідками цього є не лише постаті, які залишили вагомий слід в історії цього міста та краю, а й неповторні будинки та храми – мовчазні свідки історико-культурних процесів, які були притаманні епосі. Саме вони притягують нас до пізнання історії краю, вчать шанувати наше минуле таким, яким воно є. Ще наші пращури заповідали нам свято шанувати наше дідівське коріння, адже сьогодні ми є безпосередніми спадкоємцями духовних та культурних традицій, носіями мови та менталітету, з яких виросла українська нація.
Історико-краєзнавчий портрет Сторожинця представляє минуле і сучасне, громаду і постаті, місто на шляху становлення та перспективи розвитку. Актуальність цього опису обумовлена багатьма різними аспектами. Його мета – залучити суспільство до вивчення нашого чудового краю, дбати його про добробут та процвітання, приносити суспільну користь для мешканців та гостей міста, це – творче осмислення нашої п’ятсот шести десятирічної історії.
Щиро вітаю читачів, усіх сторожинчан та гостей міста з появою такого опису, бажаю незрадливої любові до рідного міста, примножувати його славу, гарні традиції, зміцнювати атмосферу багатокультурності і взаємоповаги, атмосферу мультинаціональної мозаїки та архітектурну неповторність, розбудовувати його, бути патріотами і свідомими громадянами своєї країни, рідного краю.

Голова Сторожинецької Міської Ради
Карлійчук М. М.