Home / Сторожинецький район / Нижні Петрівці / Видатні особистості Нижні Петрівці

Видатні особистості Нижні Петрівці

Видатні особистості

Село Нижні Петрівці має багато видатних людей. Серед них ми можемо назвати Іллю Попеску, доктора філологічних наук, доцента ЧНУ. Автор 350 наукових робіт, більше 20 книг і сотні публікацій у газетах та журналах. Автор монографії села «Петрівці, село на Долині Сирету, історія та сучасність». Його ім’я занесено в романо – германську енциклопедію ( Ведущие языковеды мира, Москва, 2006. Автор – А. Юдакин).
В Україні та за її межами відоме прізвище ще одного нашого односельця Іванa Попеску, народного депутата України. Доктор філософії, кандидат філологічних наук, почесний магістр прав, магістр політології. Президент міжрегіонального об’єднання «Румунська спільнота України». Заступник голови Комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Голова постійної делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи, віце-президент ПАРЕ. Автор і співавтор декількох книг про румунську громаду та права людини.


Минуле і сучасне села, його традиції і фольклор досліджує також Елеонора Скіпор, вчителька, публіцист, автор 17 книг та відповідальна за випуск 10 книг різних авторів. Керівник гуртків «Лемиїца» Купського НВК, та «Початківці» Нижньопетровецької школи №1 та сільської бібліотеки (філіал 17).
До цього часу рідному селу присвятила книги «Культурне життя Нижніх Петрівців» та «Свято – Успенський церкви з Нижніх Петрівців 100 років».
Бере активну участь у всіх культурно – літературних заходах рідного села.
Чимало захоплюючого та непересічного про сучасне та минуле села Нижні Петрівці можна почерпнути з багатої експозиції місцевого музею, яким опікується Валерій Змошу, вчитель, публіцист, фольклорист, поет. Постійно пише та друкує у різних періодичних виданнях вірші та фольклор рідного села.
Автор публістичного і поетичного видання «Буковинське село у Долині Сирету: Нижні Петрівці», 2006.


Також можна назвати Аркадія Скіпора – колишнього голову районної державної адміністрації; Іллю Штефуряка, який працював редактором на Київському радіо; Костянтина Попеску- кореспондента обласної газети «Зориле Буковиней»; Івана Змошу – директора ЗОШ №1 та інших.