Home / Сторожинецький район / Заволока / Духовність Заволока

Духовність Заволока

Історія Свято-Петропавлівської церкви села Заволока

Раніше заволіцькі люди ходили до церкви у с. Михальча. І хрестити дітей, і вінчатися, і навіть в останню путь везли небіжчиків в сусіднє село. І хто знає як би то було далі, якби не священник отець Юліан, який запропонував збудувати у Заволоці капличку. Громада швидко підтримала цю ідею. І ось вже біля каплички святять воду, паску, святкують храмове свято, освячують різноманітне зілля, фрукти, та часто цьому перешкоджали погодні умови. І знову ж таки за пропозицією отця Юліана та за активної підтримки жителів села Заволока було вирішено збудувати церкву. Якщо в селі вже є церква, то має бути і цвинтар. Та не так просто було виділити на нього землю. Довго точились дебати з цього приводу, та як у народі кажуть, не було би щастя, та нещастя допомогло.

У 1997 році помер чоловік Козак Іван Дмитрович, який багато років прожив у цьому селі. І знову ж таки отець Юліан взяв на себе велику відповідальність, без жодного дозволу на захоронення повів похоронну процесію у чисте поле і запечатав там першу могилу. Довго ще чиновники погрожували і рідним покійного і священникові, та село трималося гуртом і таки відстояло ту землю. Ці події ще більше об’єднали сільську громаду.

На початку грудня 2010 року у приміщенні церкви за невияснених обставин, виникла пожежа. Вогнем було знищено багато церковного майна, пошкоджено розпис стін та іконостасу. Поки правоохоронці шукали підпалювача, прихожани відмивали уцілілі речі, наводили лад у церкві та збирали кошти на ремонт. Незважаючи на фінансову скруту, церкву відновили досить швидко, провели газове опалення. Церква далі служить народу, а народ церкві.