Home / Сторожинецький район / Нижні Петрівці / Освіта Нижні Петрівці

Освіта Нижні Петрівці

Нижньопетровецька ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

Перші письмові дані про школу даються 1889 роком. Першим вчителем тоді був Степан Грабовські. Кількість учнів дорівнювала 122-м. навчання здійснювалось німецькою мовою. На даний час в сучасному корпусі школи, побудованому в 1971 році, навчається 320 учнів. До послуг учнів – 11 класних приміщень, 14 навчальних кабінетів, шкільна бібліотека, читальний зал, їдальня, спортивний зал, спортивний майданчик, комп’ютерний клас. Навчання здійснюється на румунській мові, за такими профілями: технологічним (автосправа), філологічні (румунська філологія) та універсальним. У школі працює 41 педагогічний працівник, з них:

За кваліфікаційним рівнем – Вища категорія – 17 – І категорія – 2 – ІІ категорія – 2 – Спеціаліст – 20 За освітнім рівнем – Вища освіта – 30 – Середня спеціальна освіта – 11 – «Учитель – методист» – 1 – «Старший учитель» – 13

Нижньопетровецька ЗОШ І-ІІІ ст.. №2 Перша початкова (1-4кл.) школа була відкрита у 1953 році. У 1960 році збудована нова школа завдяки подружжю Тамари та Казимиру Гончаровим. З 1994 року – це школа з українською мовою навчання. Польська та румунська мова вивчається факультативно. За ці роки очолювали навчальний заклад 8 директорів. Нині директор – Георгій Пожога. Трудиться 32 вчителя, навчається 187 учнів, діють 10 гуртків. Є невелика кімната музей.

Будинок культури Перша згадка про існування сільського будинку культури 1947 рік. Новий заклад культури заснований у 1967 році. У 2007 році відсвяткували його 40 – річчя. За ці роки тут пропрацювали понад 20 людей. З 1990 року постійним директором працює Лариса Попеску – Кедик. Художні керівники Наталя Кльоц та Іван Костинян. Діють 14 гуртків художньої самодіяльності. Учасники художньої самодіяльності Будинку культури є переможцями та лауреатами багатьох фестивалів та конкурсів районного, обласного і навіть міжнародного рівнів.

Клуб (Аршиця) Заснований 1979 року. Понад сорок років його постійним завідуючим був Василь Попеску. У 2009 році на цю посаду призначили Едуарда Ваврича, а з 2010 року завідуючою стала Наталія Кнапик. Діють 5 гуртків художньої самодіяльності. Учасники виступають українською, польською та румунською мовами.

Дитячий садок Перший дитячий садок з’явився у селі 1976 року. У 1986 році зданий в експлуатацію теперішній дитячий садочок «Ромашка». Тут працюють 4 групи де виховуються 75 малюків. 35 працівників дитячого закладу дбають про життя та здоров’я маленьких петрвівчан. Керує дитячою установою Марія Клінгер – Гаврилович. Дитячий садок постійний переможець за підсумками перевірок серед дошкільних навчальних закладів Сторожинецького району.