Home / Сторожинецький район / Заболоття ст / Культура Заболоття

Культура Заболоття

Культура села Заболоття

Центром дозвілля в селі є клуб, який збудовано в 1971 році.

Завідуючими працювали Калямон Петро Назарійович, Аронець Михайло Григорович, Ходан В’ячеслав Павлович, Левицька Михайліна Михайлівна, Гаврилюк Іванна Тодорівна, Пастушек Марія Іванівна, Гатеш Світлана Григорівна; в даний час -Малованюк Ірина Іванівна.

У своїй роботі завідуюча опирається на місцеві традиції та обряди. Завдяки пошуковій роботі культпрацівника проводяться українські вечорниці, весільні обряди, храмове свято на Іллі, вертепні дійства зимових та інших народних свят, розважальні заходи, проводяться тижні мистецтв, урочистості з нагоди свят.

Великий внесок у розвиток культури зробив Ходан Роман Михайлович.

 

У піснях Романа Ходана багато лірики. Вони викликають почуття ностальгії за дитинством, за молодістю батьків, за тим високим і чистим небом, яке благословляло кожного з нас зі стін рідної школи у далекі світи.
Часто друкувався у районній газеті «Рідний край». Його вірші, зокрема «Літа мої, літа», « Мамо, люба мамо», «Сторожинець», «Батькова душа», «Запорошені ниви снігами», «Вишневий цвіт», «Пізнє кохання» були покладені на музику В.П.Верстюком і неодноразово виконувалися на районній та обласній сценах.

Завітайте в Заболоття , подихайте свіжим повітрям і зайдіть до клубу – на дзвінку пісню, запальний танець, веселу музику.