Home / Сторожинецький район / Глибочок / Традиції Глибочок

Традиції Глибочок

Традиції

Народ села Глибочок дуже працьовитий. Але в його буденному житті, попри всі негаразди, важливе місце посідають свята й урочистості, в яких втілюється душа народу,національні особливості і традиції українців. Вони урізноманітнюють і пожвавлюють будні ,дають можливість відпочити, набратися духовної та творчої наснаги .
Православні жителі села Глибочок відзначать понад 20 релігійних свят. Окрім Різдва ,Великодня, Трійці,або Зелених свят ,найбільш урочисто відзначаються Хрещення(19січня) , Благовіщення (7 квітня),Вербна неділя перед Пасхою та Покрова (14жовтня). Багато релігійних урочистостей супроводжуються давніми народними звичаями. Зокрема, на Трійцю оселі прикрашають зеленими гілками клена, верби, липи, ясеня тощо. Їх встромляють біля вікон, за ікони, а підлогу встеляють запашними травами : любистком , м’ятою. Це свято символізує глибоку пошану людини до природи, її краси та неповторності.
У серпні святкують три свята, які звуться Спасами . Перший з них – медовий . У народі його ще звуть Маковієм(14 серпня). За звичаєм ,у цей день ліпили вареники та пиріжки з маком. Другий Спас(Великий Спас)- яблучний (19серпня). У цей день їдять яблука з медом ,святять овочі та фрукти. Третій Спас – горіховий – відзначають 29 серпня, коли достигають горіхи.
Великого поширення набули народні свята , що пов’язані з початком або закінченням аграрних робіт . Зокрема, влітку, в період підготовки до збирання врожаю , весело святкують день Івана Купала, а восени – обжинки .
Поверненням до духовності, відродженням свободи совісті й віросповідання стало урочисте святкування в селі Різдва Христового і Великодня,або Пасхи. Зокрема, Великодні свята, які відзначають у першу неділю після весняного рівнодення і повного місяця, відродили дивовижне народне мистецтво – писанкарство.