Home / Сторожинецький район / Заволока / Історія Заволока

Історія Заволока

Історія

Колись дуже давно, коли ще купці та торговці їхали на базар волами, часу на подолання шляху йшло багато. Худоба –– то не автомобіль. Кожен господар намагався після торгів на базарі виїхати за місто, щоб нагодувати, напоїти худобу, самому відпочити.

У нашому селі ( там, де зараз розташований стадіон) була велика корчма. Навколо неї розташовувались стійла для волів, коней, великі жолоби та заготівля паші. Газди, повертаючись з Чернівців, завертали до тієї корчми. За певну плату наймит корчмаря обходив їхню худобу. Самі ж торгівці збиралися гуртом. Хто зустрів кума, хто родича, хто просто на радощах вдалої покупки чи продажу, сідали за щедрі столи і частувалися чарка до чарки. А багато хто залишався ночувати, щоб уберегти себе від темної подорожі. Ранком знову нагодують худобу, самі поснідають, попрощаються з друзями і в дорогу. Тож додому повертаються частенько аж на третій день.

Вдома їх чекали рідні, близькі, промовляючи «де ж то ви подівалися, де ж вас чорти заволочили?». Таким чином наше село і стало називатися Заволока.

Правда це чи ні, ніхто не знає. А ми легенду пам’ятаємо, бо село є, і люди, які тут живуть щирі та гостинні.

А відокремлення від села Михальча відбулося у 1782 році