Home / Сторожинецький район / Зруб-Комарівський

Зруб-Комарівський

Привітання

 

Вас вітає село Зруб-Комарівський, яке красується своєю вродою в затінку лісів, в прозорості синіх ставків. Перлиною є дендропарк, закладений на базі місцевого лісництва площею 1,7 гектара. Тут пишаються цінні екзотичні породи дерев і кущів: каштан їстівний, магнолія Кобус, псевдотсу, Дугласова ялиця, барбарис Тунберга, Веймутова сосна, гінго дволопатеве, кедр європейський, шовковиця біла і чорна, горіх манджурський і чорний, верба мацудра, метасеквоя китайська. Всього близько 70 видів. Подібного парку не знайти не тільки у нашому районі, але й на території області.

Пролітають літа, шепочуть золотим листом осінні ліси та завжди залишаються народні традиції, народні пісні, які переходять у спадок із покоління в покоління, як запах цілющого зілля, як святість невмирущого роду людського.
В селі Зруб-Комарівський проживають веселі, щедрі люди, які завжди раді гостям і щиро запрошують у своє мальовниче село.

Завітайте Ви в наше село!
Серед лісу воно розцвіло:
Зеленими садами,
Гарненькими хатками,
Лісами, що розкинулись кругом.

Зруб-Комарівська сільська Рада народних депутатів з центром в селі Зруб-Комарівський утворена рішенням ХУІ сесії Чернівецької обласної Ради народних депутатів XXI скликання від 25.08.1993 року. З того часу громаду очолює Сумаркж Володимир Ілліч.
Загальна площа села 1818 га, дворів – 460, всього проживає 1605 чоловік. Близько 50 відсотків сімей – багатодітні. Відрадно, що село Зруб-Комарівський – один з небагатьох населених пунктів, де відчувається приріст населення. В поточному році народилася 41 дитина. Село розбудовується, молодіє. Кожного року тут справляють новосілля в середньому 3-4 сім’ї.
На території населеного пункту розташовані загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, амбулаторія практики-сімейної медицини, дошкільний навчальний заклад, відділення поштового зв’язку, клуб, лісництво держспецлісгоспу агропромислового комплексу, є дві діючі церкви -Святоіллівська і Святорождественська, яка за радянських часів була зруйнована, а в 1991 році силами парафіян відновлена, 11 торгових точок, бар-магазин.
У Зруб-Комарівському особливо за останні роки відбулося чимало позитивних змін. Населений пункт розвивається стрімкими темпами. І велика заслуга у цьому належить саме його мешканцям.

Кількісний та якісний склад педпрацівників:
У школі працюють 26 учителів:
– сумісники – 2 учителів – 7,6%;
– до 5 років – 5 учителів – 20,1%;
– до 10 років – 6 учителів – 23,4%;
– до 20 років – 7 учителів – 26,2%;
– більше 20 років – 8 учителів – 30,3 %.
Середній вік становить 35 років.
Педагогічні звання:
– «Вчитель-методист» – 2 учителів;
– «Старший вчитель» – 3 учителів;
– «Відмінник освіти України» – 4 учителів;
– Лауреат премії імені О.Поповича – 1 учитель;
– Почесна відзнака МОН України – 1 учитель;
– Почесна грамота МОН України – 8 учителів;
– Почесна грамота Головного управління – 11 учителів;
– Заслужений працівник освіти України – 1 учитель.
Освітній рівень:
– Вища освіта – 19 учителів – 72,3%;
– С/спеціальна – 5 учителів – 20,1%;
– Бакалавр – 1 учитель – 3,8%;
– Середня – 1 учитель – 3,8%.
За кваліфікацією:
– Вища катогорія – 5 учителів – 20,1%;
– І категорія – 4 учителів – 15,2%;
– ІІ категорія – 6 учителів – 23,9%;
– Спеціаліст – 11 учителів – 40,8%.

Створенню історико-краєзнавчого портрету села Зруб-Комарівський передувала велика пошукова робота «юних дослідників», «краєзнавців», «істориків», «експертів»…
Завдяки різним формам і методам роботи портрет села став великою скарбницю для теперішнього і майбутнього покоління.
Учні які працювали над даним проектом стали всебічно розвиненими особистостями та отримали велику насолоду від проведеної багатогранної роботи.