Home / Сторожинецький район / Михальча / Культура Михальча

Культура Михальча

Культура

Сільський клуб є важливим осередком розвитку культури в Михальчі.
Ця будівля була зведена у 1892 році, на той час будинок функціонував як шестирічна школа, де діти навчались грамоти .
І тільки у 1946 році його облаштували у клуб села, першим завідувачем якого була Струць Іфтіма Леонтіївна. Того ж року у приміщенні Клубу розпочала свою роботу бібліотека, вона мала назву «Хата-читальня».
В ній налічувалось близько 300 екземплярів книг, їх приносили самі односельці. У 1948 році у бібліотеці було зібрано вже 1000 екземплярів, а на даний час налічується близько 15000 книг. Сьогодні завідувачем бібліотеки працює Гончарюк Сільвія Танасівна. Двері цієї світлиці завжди відчинені для односельчан та гостей. Постійними читачами бібліотеки є Градова В.В., Запаранюк В.В., Полянська М.П.
А частою гостею при проведенні різних заходів є наша односельчанка – журналіст районної газети Лаврук Лариса Володимирівна.


Працівники клубу організовують різні заходи, свята, презентації нових книг, цікаві зустрічі з видатними людьми нашого краю, як-от: художник Бендас Микола Костянтинович, письменники Скіпор Елеонора Тодорівна та Гулей Марія Тодорівна, а також поет-бард Ігор Мисько.
Сьогодні завідувачем клубу працює Погірляк Галина – людина, яка закохана у мистецтво. Культпрацівники закладу залучають дорослих і малих до змістовного відпочинку, свят, народних гулянь. При клубі працюють гуртки різного напрямку: вокальний, драматичний, фольклорний.
Учасники гуртків є неодноразовими переможцями районних конкурсів-оглядів.


Жіночий фольклорний ансамбль
Без їх участі не обходиться жодне свято у Михальчі: це і народні гуляння під час Нового року, і щорічне свято «День села» , а також урочисті вшанування людей, які мають заслуги перед нашим селом, –ветеранів Великої Вітчизняної війни, ветеранів праці, воїнів-афганців. Активними учасниками сільських масових заходів є сім’ї Кострибів та Галіщуків, вони свято шанують традиції та звичаї наших односельців. Молоде покоління виховується на традиціях своїх батьків і прадідів, а також привносить щось своє – нове, свіже і неповторне.

День села в Михальчі