Home / Сторожинецький район / Буденець / Традиції Буденець

Традиції Буденець

Традиції

Традиції та обряди села
Минали роки, десятиліття, століття… І тільки могили й пам’ятники залишились на згадку прийдешнім поколінням про ті буремні часи. Залишилась земля, батьківська хата, предківська віра і добрі звичаї передані нам від діда – прадіда. Це різдвяні свята: «Кодряну», «Пауній», «Маланка», п’єси «Коза», «Ведмідь».

Банда (група з 6-10 осіб, які виконують театральну роль традиційного свята) «Бринковяни».

Маланка – традиційний різдвяний обряд. Роль головного обрядового персонажа – Маланки – грав хлопець переодягнений у жіночий народний костюм. Інші ролі також виконували хлопці, перевдягнені у костюм Ведмедя, Діда, Бабу, Чорта … Маланка зображає господиню , що все робить недоладно.

Банда – це група з 5 або 7 осіб, які розігрують спектакль на історичну тему головними героями яких можуть бути Кодряну, Груя, Бужор. Вони одягнені у військову форму прикрашену монетами, бісером та бусами, або в народний костюм.

Народний костюм використовується і у свята, і у побуті. І сьогодні на великі свята жінки одягають національний костюм до церкви, який складається з вишитої сорочки, юбка з натуральної шерсті (катрінци).