Home / Сторожинецький район / Верхні Петрівці / Спорт Верхні Петрівці

Спорт Верхні Петрівці

Історія спорту села Верхні Петрівці

      Фізкультура і спорт, як в сучасних реаліях, так і в минулих роках була бажаним заняттям сотень  петрівецьких хлопців і дівчат. Зараз в час, коли спорт став більш фінансовим і рекламованим, незрозумілим стає той факт, що в ті роки замість бутсів та іншого взуття були босі ноги; замість футболок були мамині сорочки. І в той же час гра мільйонів заполонила с.Петрівці, пізніше названими Верхні Петрівці.
Першим відзначенням Верхньопетрівецького  футболу було в далекому 1966 році, в тому році футбольна команда колгоспу імені Котовського стала переможницею Сторожинецького району. Пригадують тодішні  футболісти, що відрядними для них були: овечий будз, 4 хлібини, випечені в колгоспній пекарні і кілограм цибулі.
А справжнім бумом для села Верхні Петрівці в розвитку фізкультури та спорту було призначення Нікіфорюка Івана Васильовича, справжнього спортсмена, вболівальника – господаря. В той  час пішла друга хвиля розвитку футболу. Розпочиналось з кубка імені Степана Рибки в селі Банилів – Підгірний. В 1984 році молода команда “Колос” колгоспу імені Котовського зайняла почесне третє місце вирвавши перемогу у команді майстрів другої ліги з Закарпаття.
В цей час розвивалися і інші види спорту: теніс, шахи, волейбол, легка атлетика, гирьовий спорт та інші. Під кінець 80-х років місцева влада почала будувати  новий сільський стадіон з біговими доріжками, стрибковою ямою, стрілецьким тиром, лавками для сидіння на 200 глядачів, трибуною з роздягальнями, кімнатою для суддів, кімнатою для збереження спортивної форми. В 1990 році урочисто відкрили новий сільський стадіон ”VICTORIA”.
Команда колгоспу імені Котовського приймала участь і в обласних змаганнях  з футболу. Неодноразо проходила  в фіналах спартакіади Сторожинецького району.
І на такому піднесенні в 1991 році  команда  колгоспу села ”VICTORIA” стала чемпіоном Сторожинецького району. Переможцями вийшли гравці команди: Фратовчан Георгій, Захарчук Михаїл, Фратовчан Олександр, Чоботар Михаїл Васильович, Гріжинку Іван Георгійович – директор ЗОШ№1, Герасим‘юк Віктор Михайлович – вчитель фіз. виховання ЗОШ №1, Федорян Мірча Михайлович – вчитель ЗОШ№1, Дабика Георгій Ілліч, Бобіштян Костянтин, Галевич Валера, Бічер Валера, Гарага  Тодор, Гарага Василь, Гарага Георгій, Гарага  Дмитро,  Скіпор Ілля та Скіпор Степан, Гріжинку Костянтин, Кобель Ілля, Сучеван Георгій.
В 1992 році  товариство імені Михайла Емінеску  спільно з редакцією газети “Зоріле Буковиней”  в  с.Верхні Петрівці провели футбольні змагання на  кубок  ”Драгушводе“.  Приймали участь три команди  Годинешть Герцаївського  району, команда ”Вікторія“  Верхніх Петрівців і команда “Дружба” Нижніх Петрівців. Перший кубок “Драгушводе ”, зберігається в селі Верхні Петрівці.
1994-1994рр.  команда ”Вікторія“, за підтримки товариства Михайла Емінеску, здійснила ряд товариських матчів з командами «Ватра Дорней», «КимпуЛунгМолдовенеск», «Галанешть».
В 1996-2009рр.  пройшла зміна поколінь футболу, брали участь в різних змаганнях з волейболу, міні-футболу, футболу, а в змаганні з настільного тенісу команда села чотири роки підряд входила в трійку призерів( Сташеску В. В., Царюк  В.О., Юрческу М. Д.)
2009-2011рр. відродилася футбольна команда села ”Сокіл“. Меценатом став Василь Соколовський, великий шанувальник Верхньопетрівецького футболу.

2015 р. волейбольна команда села посіла І місце серед чоловіків у сільських спортивних іграх Сторожинецького району.