Home / Сторожинецький район / Нижні Петрівці / Культура Нижні Петрівці

Культура Нижні Петрівці

Культура

Оркестр народних інструментів
З давніх часів існує в Нижніх Петрівцях оркестр народних інструментів. На протязі років змінювався її склад. Всіх їх об’єднує любов до музики, народних традицій. З роками змінюється і репертуар.
На різних фестивалях, концертах, святах виступають наші музиканти та мають успіх.
Зараз керівником оркестру є професійний музикант – Ілля Скіпор, людина закохана у свою професію та рідне село.


Філіал товариства румунської культури імені
Міхая Емінеску
Створений у 1990 році за сприянням колишнього вчителя румунської мови і літератури (на жаль покійного) Дмитром Штефуряком.
Пізніше філіал очолив вчитель музики місцевої школи, композитор – Іван Костинян. Членами Нижньопетровецького філіалу є декілька десятків людей, представники інтелігенції села.
Приймають участь у різних культурно-масових та патріотичних релігійних та культурних заходах.


Літературний гурток : «Початківці»
Гурток працює при сільській та шкільній бібліотеках. Його учасники учні, а також студенти та молодь, які люблять літературу, поезію, друковане слово. Вірші членів гуртка «Початківці» постійно друкуються у районній газеті «Рідний край» та в обласному тижневику «Libertatea cuvântului» (Свобода слова).
У 2009 році вперше приймали участь в обласному фестивалі-конкурсу імені Ілля Мотреску, який щорічно проводиться у місті Чернівці.
Постійно приймають участь у різних культурних, літературних та святкових заходах школи, бібліотеки, Будинку культури, інших установах де читають власні вірші.
Керівник – Елеонора Скіпор.


Фольклорно-танцювальний Колектив «Мугурел»
Дитячий фольклорний колектив «Мугурел» діє при сільському Будинку культури вже 6 років. У репертуарі народні румунські танці: «Хора», «Сирба», «Бетута», «Коса», «Арделянка», «Бетриняска», та інші.
Колектив приймає участь у різних конкурсах, фестивалях, концертах на районному та обласному рівнях. Неодноразово отримували премії, дипломи, подяки, грамоти. Кожного року їх запрошують на різні фестивалі у сусідню Румунію. Керівники гуртка – Лариса Кедик та Наталя Кльоц, працівниці Будинку культури.