Освіта Спаська

Освіта

    Перші школи були в хатах Леонтія Стоколоса, Василя Зварича, Василя Рачінського. Учнів навчалося в класі не більше десяти, різні за віком. Вчили їх писати, читати, рахувати. Навчання велося румунською мовою. В школі розмовляти українською мовою заборонялося. Діти ж були з українських родин.
Розповідають, що дуже важко було вчитися, бо вдома розмовляли українською мовою. Били тих дітей, які порушували цисципліну. Була лінійка, яка називалася “трясця”. Били нею по пальцях. Навчання починалося з молитви. В 1927 році школу за несплату оренди закрили Вчителями працювали Сандулович, Бурдиян, Білик Домка, Кордубан Марія, Драгомарецька Анна, Костатія Маркіян. В архіві знаходиться документ 1930 року “Про необхідність будівництва школи”. Щоб побудували школу клопотали вчитель Данил Пронович, жителі села Москаль, Горобець, Драгоморецький, Поляк, Зварич. Вони написали скаргу у Міністерство освіти Румунії. Приїхала комісія і виділила земельну ділянку Будівельні матеріали возили з Валі Кузьміна. В архіві знаходиться “Смета на постройку 2-х класовои школы в хуторе Спасска комуны Мыхальча”. Відкрито школу в селі 8 листопада 1935 року.
В 1961 році добудовано дві класних кімнати із західної сторони.
В 1985 році за клопотанням Флеківчука Миколи Васильовича добудовано східну трьохповерхову частину школи.
Вчительський колектив школи прикладає максимум зусиль для формування молодого покоління, готують до дорослого самостійного життя.
Із року в рік вчитель продовжує себе в своїх учнях. Його думки, знання, почуття, щедро віддані дітям, працюють на майбутнє. Працюють наші вчителі: Трусенко М. Є., Чепишко О. М., Пинтелюк Л.В., Богачук О.Д., Волосівська П. І., Поляк Н. І., Воробець Ю. І., Гончар А.В., Тесліцька О. М., Марчук Я. В., Коржан В.П., Вістек М.І. . Педагогічний колектив Спаської ЗОШ І-ІІ ступенів, очолює вже поспіль 23 роки – Томащук Любов Михайлівна.
Неодноразово колектив працівників нагороджується грамотами за якісну працю.
У народі кажуть: “Письменник живе у своїх книжках, художник – у картинах, скульптор – у створених ним скульпту¬ри а вчитель – у думках і справах учнів.” Випускники наші продовжують навчання у вузах Чернівців.

Педагогічний колектив

 

Наші учні

День вишиванки в школі