Снячів

Привітання

Дорогі друзі, радо вітаємо Вас
на сторінці історико-краєзнавчого портрету
села Снячів Сторожинецького району,
Чернівецької області.

 

Сільський голова Іонуц Сільвія Петрівна

    

Снячів – земля добрих, мужніх і талановитих людей. Все вміють їх золоті руки: плекати опасисті стада худоби і ростити рясні врожаї, кувати сталь, виткати найтонше полотно й вишивати диво-квітками сорочку чи кептар. А які тут пісні сердечні, а танці вогнисті…
Село Снячів Сторожинецького району Чернівецької області розміщене на загальній площі 3864,4 га, в тому числі під будівлями 181,6634 га. Особисті селянські господарства займають 424,70 га, майнові паї – 746,3 га. В селі 835 дворів. Населення 2065 чоловік. Проживають люди різних національностей: українці – 2046 осіб, румунів – 4 особи, молдованів – 15 осіб та інші.
На території села функціонує загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів, в якій навчається 144 учні, працює 18 вчителів. Директор школи Довгунь Я.А.;
Будинок культури, яким завідує Сушинська Т.Г.; при будинку культури – сільська бібліотека (завідуюча Онуляк Я.М.); лікарня сімейного типу – Драгомирецький П.В.; фельдшерсько-акушерський пункт – Ковалюк І.Д.; відділення поштового зв’язку – Мінтенко А.Д.; АТС, магазини, бари.
Релігійні громади села – церква Святої Трійці Київського патріархату (священик Хомащук Б.) та церква Святого Духа (священик Цуркан І.).
На території знаходиться ТзОВ „Снячів-торг”, яке займається виробництвом промислової продукції та дочірнє підприємство „Анастасія” – виробництвом сільськогосподарської продукції (керівник Дущак Ю.Д.), в 2006 році підприємство „Анастасія” видало кожному пайовику по 150 кг пшениці орендної плати за землю.
Індивідуальна форма господарювання представлена фермерським господарством „Огородник” – Єреміца Д.М.
Останні роки багаті на приємні події у нашому селі. У оселі сельчан подано голубе паливо, село приєднане до всесвітньої мережі Інтернет, покращився стан доріг. Відбулося багато приємних подій у житті села та сельчан.
Над виконанням поставлених завдань в плані покращення соціально-економічного розвитку села працюють депутати селищної ради, керівники установ та організацій села. Хоч чимало снячівчан починаючи з 1999 року виїжджають на заробітки, але, відрадно, що повертаються до рідних місць. Тут потім закладають міцний фундамент під майбутнє життя, для себе, своїх дітей та онуків.
Однією з “родзинок” нашого села є щорічне традиційне театралізоване свято “Ой, на Івана, та й на Купала”. Традиційно і цікаво проходять інші заходи.
Ще багато чуйних, привітних людей живе в цьому селі. Ви зустрінете їх завітавши в Снячів. Коли найкращий час для відвідин села Снячів? Не злукавивши серцем кажемо: приїжджайте сюди в будь-яку пору року. Зима тут помірно холодна і сніжна. Весна коротка, але щедра на опади і ранні квіти. Літо гаряче, з теплими грозами і барвистими райдугами. І незрівнянна осінь – довга, лагідна, мальовнича… Такого красивого, мабуть, не знайдете в цілому світі! Красивий, як у сні! От тому і Снячів. Одним словом – Снячів співає, Снячів працює, Снячів живе!

Директор школи
Довгунь Ярослав Андрійович

Нехай у домі вашім завжди буде світло,

Хай люди усміхаються привітно,Хай
Нехай земля квітчає шлях до школи!
Здоров’я вам, надії та любові!

А ще вам – довгих літ і море квітів,
Хай кличуть вас осяяні дороги.
Сміливо йдіть, наші дорослі діти,
В шляхи життєві від шкільних порогів!

Як свято дитинства, кінчається казка,
Як стрічка кіно, обриваються сни,
І, не сподіваючись вже на підказку,
Проблеми вирішувать сам мусиш ти.

Снячівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – це сучасний навчальний заклад, в якому приємно вчитись і працювати, який допоможе вам не тільки здобути гарні, міцні знання, а ще відкриє чарівний світ науки та знань, зробить все для того, щоб учнівські роки промайнули з радістю та приємними згадками про спортивні свята, подорожі, веселі хвилини позакласного життя.
Кожен учень – це особистість, яка вимагає належної професійної уваги та людської поваги. Маю надію, що відвідувачі сайту знайдуть на його сторінках багато корисної і цікавої інформації, дізнаються про історію і сьогодення школи, про досягнення і гарні традиції, громадське життя, і звичайно, про людей, які тут працюють – від директора до учня. Ваші відгуки і побажання будуть слугувати орієнтиром вірності нашого курсу. Запрошуючи Вас до співпраці, ми будемо раді спілкуванню з Вами!