Спаська

Населений пункт Спаська розташований за 15 км від обласного центру м. Чернівці. Воно межує з селами: Дубове,Нові Бросківці, Бобівці Сторожинецького району,Драчинці,
Ревне, Стрілецький Кут Кіцманського району та Цецино м. Чернівці. Територія села становить 950 га, населення – 759 чоловік.
Село Спаська входить до складу Михальчанської сільської ради яка утворена у 30-х роках минулого століття.
Привітання
Відстань до житєво-важливих об’єктів:
залізничної станції – 20 км;
районного центру – 24 км;
обласного центру – 13 км;
державного кордону – 58 км;
На території села з 1935 року працює Спаська школа, з 1988 року її очолює Томащук Л.М.. В селі функціонує фельдшерсько-акушерський пункт, клуб, бібліотека. З 1876 року правляться Богослужіння в церкві Івана Сучавського.
Прагніть зростати громадянами України, прагніть до знань, до мудрості, до корисної людям діяльності. Дізнавайтеся про історію свого народу, бережіть все краще, що нам дісталося від дідів-прадідів. Шануйте традиції українського народу.

В Спаській ЗОШ І-ІІ ст. сьогодні навчається 79 учнів. Навчальну діяльність забезпечують 13 педагогів: з вищою освітою – 10 вчителів, із середньою спеціальною – 3 вчителя. Педагогічний колектив працює над проблемою: «Модернізація освітнього процесу та виховання творчої активної діяльності шляхом впровадження ефективних новітніх технологій».

Творчою групою було розроблено план підготовки роботи над створенням веб-проекту «Історико-краєзнавчий музей Сторожинеччини». Кожен учнівський колектив отримав завдання, щодо збору матеріалів. Учні проводили зустрічі з старожилами села, від яких черпали інформацію про життя села в різні часи. Зібраний матеріал презентували по напрямках. Авторами проекту було опрацьовано та узагальнено інформацію для створення портрету села.
Як дерево набирається сил від землі завдяки корінню, так і ми дужчаємо напившись із джерел своєї історії. Любіть свою землю та свій народ, будьте гідними нащадками наших славних предків.