Home / Сторожинецький район / Ясени / Духовність Ясени

Духовність Ясени

Духовність

В 17 ст. була побудована перша архітектурна пам’ятка – церква. Нашу церкву будували у році при австрійській владі турецькими полоненими, які згодом там і оселялися. На той час це був чоловічий монастир, монахів було поховано на прилеглій території до церкви. Пройшло багато часу і будівля стала діяти як церква,,куди приходило багато людей, щоб помолитися.

Свято-Покровська церква XVII ст. Капличка

   При радянській владі у 1960 році церкву було закрито і перетворено у музей архітектури. За неодноразовим зверненням жителів села до влади села з проханням про відновлення церкви. Яке було одобрено в 1989 році. Почалася реставрація при допомозі жителів села. Будівлю було розширено та перекрито. 14 жовтня 1991 року церкву було освячено і названо : «Церква Покрови Пресвятої Богородиці». При освяченні був присутній Буковинський Владика Онуфрій.
На сьогоднішній день будівля має 5 куполів, один основний і 4 малих. Інтер’єр церкви розмальовано масляними фарбами. Є багато ікон, які дуже цінні для жителів села. Вівтар оздоблений позолотою,всередині споруджено лоджію-балкон для церковного хору. Було також реставровано дзвіницю, в якій на даний час знаходяться 2 дзвони. Побудовано хрестильницю, для пригощання прихожан. На території церкви був встановлений хрест – плащаниця, для освячення води на Пасху, Водохрещення та різні релігійні свята. На даний час в нашій церкві проводяться богослужіння та обряди. Настоятель цього храму є отець Микола, який править з 1991 року, повчаючи прихожан та підтримує духовний та моральний стан.

У листопаді 2014 року районною сесією м.Сторожинця було прийнято рішення про зняття статусу з церкви Святої Покрови – архітектурна пам’ ятка.