Home / Сторожинецький район / Комарівці стор / Духовність Комарівці стор

Духовність Комарівці стор

Духовність

Духовність села Комарівці

Православна каплиця Івана Хрестителя

Свято-Успенська церква села Комарівці
В Комарівцях велика увага приділяється духовному розвитку та релігії. З нею люди живуть,народжують, виховують дітей та закінчують свій життєвий шлях також з вірою у Бога.
Першою діючою церквою в селі була православна церква «Успіння Пресвятої Богородиці» побудована у 1812 році паном Григорієм Балашескул. А також капличка біля церкви побудована на честь «Усікновення голови Святого Івана Хрестителя». Церковна земельна ділянка становила 13 га. Ділянка землі, яка відводилась для співаків становила 6 га. , для диякона – 3 га., для паламаря-1 га. Священиком був Іоан Цуркан, який народився 1933 року . Даскалом працював Михайло Шкраба, який народився в 1886 році, він був провізором з 1922 по 1927 роки.
Найбільшою гордістю села є Свято-Успенський храм.
Допомогу у наданні інформації про спорудження церкви надали жителі міста Сучави(Румунія).
Драфта Костянтин Костянтинович(1925р.н.),Фраціян Георгій Миколайович(1943р.н.)вихідці з села Комарівці,які виїхали на постійне проживання до Румунії в 1944 року.
У 2012 році Свято-Успенському храму села Комарівці виповнюється 200 років. Будувався він у 18 ст. під керівництвом першого митрополита Буковини Євгенія Гакмана та архітектора Йосифа Главки. Церква будувалася в основному на кошти сім’ї Балашескул та пожертвування прихожан.
Велику цінність мають розміщені у вівтарі церкви рідкісні ікони: «Неупіваємая чаша», яку пожертвували для храму раби божі Андрій та Олена Гуцуляки у 1926 році та ікона «Спасителя», яку пожертвувала пані Марія Шкраба у 1899 році.
В Комарівцях велика увага приділяється духовному розвитку та релігії. З нею люди живуть,народжують, виховують дітей та закінчують свій життєвий шлях також з вірою у Бога.
У Комарівському загальноосвітньому закладі також приділяється велика увага духовності. Перед уроками всі учні моляться, їх вчать бути щирими, добрими , любити Бога, батьків, вчителів, ровесників, шанувати старших. Закликають їх любити рідну землю, мову, культуру свого народу.
Утверджують християнські принципи у життя,прагнуть подолати духовну кризу,яка панує нині в нашому суспільстві.