Home / Сторожинецький район / Заволока / Традиції Заволока

Традиції Заволока

Колись у селі була велика гора. Називалася вона Ціглев. Була такою високою і широкою, що сонце, як казали старі люди, виринало аж десь через годину пізніше з-за тої гори.

У травні місяці 1969 року завезли на ту гору багато техніки, приїхали досвідчені спеціалісти, почали бурити і щось досліджувати. Згодом у селі люди дізналися, що глина там дуже цілюща, розробили на тій горі кар’єр. З видобутої глини виготовляли цеглу, кахельні комплекти для пічок, горщики для квітів, кухонний посуд. Для розширення кар’єру часто використовували потужні вибухові пристрої. Вже 43 роки, і вдень, і вночі вивозять глину з Ціглева.

Тільки старші люди можуть пам’ятати, якою була раніше гора. Зараз тільки частина підніжжя тієї гори залишилась. І цілюща біла глина все ще є, якою лікують різні хвороби.

Ще навкруг гори Ціглев заповідникові зона. Тут росте рідкісна рослина сон-трава, що занесена до Червоної Книги України. Під час її цвітіння приїжджають на екскурсію туристи, щоб помилуватись красою цієї рідкісної квітки.