Home / Сторожинецький район / Стара Жадова / Культура Стара Жадова

Культура Стара Жадова

Стара Жадова завжди була одним із значних культурним осередком Сторожинеччини, де відбувалися відомі ярмарки. На громадському полі Жадова була досить активною з її „Українською читальнею”, споживчим кооперативом, аматорським театральним гуртком. Серед визначних діячів Жадови слід згадати вчителів Володимира Моровика з дружиною, адвоката Вітана з родиною, Тодорюка, Отто Венке з родиною, родину Маковевичів та інших.
Під час літніх відпусток тут часто відбувалися курси з українознавства для місцевої молоді, введені Тодорюком. В таких курсах брали участь понад 100 дітей.
Це лише невеличка частинка усього найкращого з культурної спадщини жителів села – багатогранного, талановитого, величного у своїй праці. Незважаючи на більше як піввіковий ювілей, село живе, трудиться і процвітає, дає Буковині, Україні, цілому світу талановитих людей, які працюють на благо нашої держави.

Місце відпочинку всіх жителів села. Народний дім

На території в самому центрі нашого села існує Народний Дім, який збудований в 1983 році. Світлий зал на 400 місць, фоє, гурткова кімната, невеличкий краєзнавчий музей.
В Народному Домі працюють гуртки художньої самодіяльності, є вокальний ансамбль «Жадівчанка» в якому учасники з хутірських клубів Майдан та Дібрівка. Обрядовий ансамбль, який своїми аматорськими голосами радують молоді пари які розписуються на нашій сцені. Працює в нас клуб за інтересами «Надвечір’я» учасниками якого є жителі нашого села яким вже за 50 років.

Вокальний ансамбль «Жадівчанка»

Ще прекрасний гурток «Народної вишивки» керівник якого є Паскарюк С.М., яка своїм майстерством прикрашує всі свята, які проводяться у нашому селі, а також існує багато інших гуртків які працюють при Народному Домі села Стара Жадова. Працівники культури неодноразово були нагороджені грамотами та подяками за багаторічну та сумлінну працю в культурі, за участь в районних та обласних конкурсах на яких займали призові місця це: Паскарюк Світлана Михайлівна, Вікірюк Орися Констянтинівна, Пуюл Віктор Григорович.
Коли в селі почали створювати колективне господарство, також було створено і хати – читальні з яких і починається історія нашої бібліотеки. На 1968 рік книжковий фонд складав з 6-ти тисяч примірників книг. У 1984 році закінчилося будівництво нового 2-х поверхового будинку де розмістили на першому поверсі Будинок культури, а на другому бібліотеку з просторим і гарним читальним залом та абонементом. З 2009 року бібліотеку було перенесено на перший поверх де раніше була музична школа, де також є малий читальний зал в якому розташовано дитячу літературу та дитячу періодику. У новій бібліотеці створено куточок краєзнавчої літератури, довідково – інформаційний центр де є багато цікавої та корисної інформації для наших читачів. А також в бібліотеці є алфавітний каталог, краєзнавча картотека, систематична картотека статей, створений куток історії села «Ми живемо надією».

Протягом року розкриваються тематичні полички на різні теми, а саме в цьому році це: «Наші земляки» присвячено видатним землякам Старої Жадови родині Гоянам; «Для вас вчителі»; «Література Сторожиннечини»; «Письменники – Ювіляри»; «Лауреати Шевченківських премій»; «Шедеври світової літератури»; «Стежками рідного краю»; «Вони прославили наш край»; «Символіка національності України»; «З глибин віків»; «Стежки опаленні війною»; «Літопис улюблених українських книг третього покоління»; «Вивчаємо англійську – разом»; «Допитливим та успішним»; «Казковий серпантин» та багато інших цікавих тематичних поличок. Для дітей 4 – 6 класів створено в бібліотеці клуб за інтересами «Дивосвіт» де щомісячно проводяться засідання клубу, проводяться бесіди, дні інформації, різні вікторини, КВК, дитячі ранки, обговорення книг, журналів, газет та багато цікавого. У бібліотеці щомісячно оформляються книжкові виставки згідно календаря знаменних дат.
Також в бібліотеці проводяться літературні вечори .
А також в цьому році було проведено історичний екскурс «З Днем народженням Незалежна Україно» що присвячено 20-річниці Незалежності України; та урок доброти «Милосердя й доброта – людства два крила» – це загально системний захід що проходив 7 жовтня в бібліотеці на який було запрошено школярів, вчителів, представника соціального захисту населення села, жителів села.
В 2008 році в бібліотеці відбулася зустріч з молодою Буковинською письменницею Наталією Григорчук що проживає в селі Тисовець, була презентація її двох книг «Ступаю тихо на траву… »; « Мелодія Серця».
А у 2010 році в бібліотеці відбулася зустріч з видатним буковинським літературознавцем, доцентом філологічного факультету ім. Ю.Федьковича Поповичем О.О.
У 2011році також відбулася зустріч поетом – Бардо Ігорем Миськом.