Home / Сторожинецький район / Ясени / Культура Ясени

Культура Ясени

Культура

Однією з культурних пам’яток села Ясени є – бібліотека . Після війни Ясенська бібліотека розташовувалась у приміщенні разом з клубом.

Клуб

    У двох кімнатах розмішувалося 4247 примірників книг. Дане приміщення було побудоване у 1891 році, завідуючою бібліотеки працювала – Богатирець Леокадія Іванівна. На той час наше село відносилось до Вашківецького району,а з 1963 року – до Сторожинецького району. Приміщення клубу , в якому розмішувалась бібліотека було аварійним, бібліотека перенесли у приміщення колишньої сільської ради. Пізніше той будинок було передано школі, бібліотеку перенесли в будинок тваринника, де вона знаходиться і досі. В 1998 році фонд бібліотеки становив 6648 примірників В 2004році в бібліотеці зареєстровано 503 читачі, протягом року видано – 6246 примірників книг.
За 2004 рік покращилось і надходження книг до бібліотеки, за 2011 рік було отримано 158 нових книг. На 2012 рік 543 читачі. Маємо надію, що і надалі нашу бібліотеку будуть збагачувати новою літературою.
Як уже було згадано приміщення старого клубу було аварійним і тому у 1977 році клуб було перенесено у будинок тваринника, завідуючим клубу стала Меланія Григорівна Газінська, яка пропрацювала до 1991 року. З 1991 -2005 рр. завідуючою клубу була Томка Лідія Октов`янівна. При клубі працювало 4 гуртки.
На сьогодні завідуючою клубу працює Кобилянська Вікторія Октов`янівна , при клубі працює 3 гуртки . Багато зроблено для покращення умов. У 2010 році приміщення клубу разом із бібліотекою проведено ремонтні роботи, як у середині так і зовні, встановлено металопластикові вікна, та здійснено газифікацію приміщення. У клубі проводяться різні свята, культурно-масові заходи.


Учасники «Вечорниць»

   Життя селян стає заможнішим і веселішим. У побут входять нові обряди: зустріч нового року з колядками, Меланка, проводи зими, свято урожаю, жителі села свято зберігають пам’ять про своїх односельчан, які віддали життя за свободу й незалежність Батьківщини у роки Вітчизняної війни.