Home / Сторожинецький район / Михальча / Видатні особистості Михальча

Видатні особистості Михальча

Видатні особистості с. Михальча

Саєнко (Пасюк) Тетяна Георгіївна
1968 р. н.
Народилася 23 квітня 1968 р. Журналістка. Народилася в селі Михальча Сторожинецького району Чернівецької області Навчалася в Михальчанській загальноосвітній школі, а також на історичному факультеті Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича. У даний час проживає в Геленджику Краснодарського краю Росії. Пише ліричні твори, видала власну книгу.

Левіна (Лаврук) Лариса Володимирівна
1956 р. н.
Журналістка. Народилася в селі Михальча. Закінчила Михальчанську ЗОШ. У 5 класі почала писати перші вірші. Любила малювати, співати, займалася в драматичному гуртку. У 1980 році закінчила філологічний факультет Чернівецького державного університету. Працювала секретарем комсомольської організації колгоспу ім. Леніна с. Кам’яна. Працювала в редакції газети “Радянське село”, зав. відділом редакції районної газети “Рідний край”. Є членом національної спілки журналістів України. Редактор газети “Сторожинець”, заступник редактора газети “Рідний край”. Друкує свої твори, новели в газетах “Доба”, “Рідний край”. Редагувала і видавала дві збірки Анни Дущак, збірку В. Здоровенка “Нариси з історії села Нові Бросківці”. Готує видати власну збірку новел і нарисів.


Морошан (Лаврук) Тамара Володимирівна
1953 р. н.
Журналістка. Народилася в селі Михальча, закінчила філологічний факультет Чернівецького державного університету. Вчителювала. Свою журналістську діяльність розпочала кореспондентом багатотиражки у Новодністровську. Працювала редактором місцевого радіомовлення. Проте її покликання – не тільки гостре перо журналіста, а й ніжний відвертий голос поета. Вірші почала писати ще в юні роки. ЇЇ віршування – це поєднання глибоких природних образів, простих і чарівних слів нашої мови, особливо у творах про кохання. Вона відчуває красу серцем, бачить життя у його відтінках, і навіть звичайні кольори сприймаються її душею небуденною з ніжністю і любов’ю. Зараз проживає і працює в газеті “Слово” в Лісабоні (Португалія).


Цуркан (Коржан) Ганна Михайлівна
(1937-2007)
Народилася в селі Дубово, навчалася в Михальчанській ЗОШ. Закінчила інститут сільського господарства. Видала збірку “Ми – буковинки”. Довгий час працювала на керівних посадах : другим замісником голови райкому м. Заставна, заступником облвиконкому м. Чернівці, була головою колгоспу ім. Леніна в селі Кам’яна.


Тушинський Оурелян Деонізійович
(1937-2001)
Народився і навчався в селі Михальча. Середню освіту здобув в школі с. Стрілецький Кут. Навчався в Київському інституті ім. Карпенка – Карого на відділі режисури. Закінчив аспірантуру в університеті ім. Шевченка. Довгий час працював у Львівському політехнічному інституті. Отримав звання доцента. Останні роки працював головним режисером театру при Карпатському військовому окрузі.


Костреба (Варварич) Ганна Миколаївна
1944 р. н.
Дивні речі інколи творяться у нашому житті, але помічаємо ми це не одразу. І стається це, мабуть, тому, що ми звикли з повагою ставитись до сильних світу цього, забувши, що життя насправді творять прості люди. Вони не кричать про патріотизм, а просто є патріотами своєї держави. Такою людиною є Ганна Миколаївна, життя якої заполонили українські звичаї і традиції назавжди.

Ще маленькою дівчинкою вона поринула у світ маминих вишиванок, у світ кольорових фарб і ниток. Нитки перетворювалися в чудові узори на рушниках, сорочках, кептарях, подушках, на стилізованих національних костюмах, а фарби на картинах Ганни Миколаївни знайомлять нас з чудовими пейзажами нашого села. Односельчани не уявляють собі величне Великоднє свято без її писанок. Ці великодні дива вона творить всією родиною. Майстриня настільки віддана своїй любові до українських традицій, що її гардероб складається тільки з одягу національного стилю.
Окрім цього, вона ще дуже гарно співає, знає дуже багато народних пісень і приспівок, які супроводжують найрізноманітніші події життя михальчанців. Приємно також, що ця людина, будучи такою собі енциклопедією буковинського повсякденного життя, вирішила поділитися своїми знаннями і вміннями з усіма бажаючими і стала керівником гуртка при Будинку культури с. Михальча.

Корнута (Чоботар) Наталія Михайлівна
1962 р. н.
Народилася в сім’ї вчителів. Змалку цікавилась книгами, була допитливою дівчинкою. З 15 років почала писати вірші. Навчалася в художній щколі. Гарно малює.
Готується видати збірку власних поезій. До багатьох із них Наталія пробує писати музику. Її вірші відображають різні грані людського життя. Багато її поезій написано для дітей.