Home / Сторожинецький район / Тисовець / Культура Тисовець

Культура Тисовець

Культура

У 1986 році при Будинку культури с. Тисовець був створений фольклорний колектив, який об’єднав справжніх любителів і цінителів народної пісні. В репертуарі колективу буковинські старовинні та сучасні пісні.

З кожним роком колектив набуває майстерності, поповнюється новими учасниками. Керівник колективу віддає всю свою енергію його творчому росту. Завдяки цьому колектив відомий не тільки в селі, але й за його межами.

«Тисовчанка» – так називається колектив з 1996 року.Районні огляди,конкурси, фестивалі, свята. Колектив знаходить свого слухача, свого глядача, свого шанувальника. З 2002 року колектив, який нараховує 24 учасники, очолює Вонча Вікторія Костянтинівна. Розспіви, підбір нового репертуару, створення фольклорних програм,виступи на місцевих та виїзних концертах, участь у районних та обласних оглядах, конкурсах, фестивалях – ось те основне, чим займається колектив «Тисовчанка».

Літом, коли все покрите зеленню квітів та трав, Будинок культури проводить традиційне фольклорне свято «Петрича». На узліссі ще зранку чується музика – це збираються люди щоб відсвяткувати свято Петра. «Тисовчанка» являється окрасою даного свята, бо без нього вже давно не уявляють свого свята тисовчани.


Цілий день чуються буковинські народні пісні, розігруються веселі сценки, проходить велика театралізована дія.

Восени, коли закінчуються роботи в городах, «Тисовчанка» виносить на суд глядача народні театралізовані обряди: «Клака», «Вечорниці», «Новорічні несподіванки».

Пісні, танці, жарти – ось основа цих прекрасних обрядів, які впроваджує в духовне життя села ансамбль народної пісні.