Історія села
Коли виникло село Михальча і чому воно так називається достеменно сказати важко. За однією з версій назва походить від прізвища першого власника – поміщика Михайлевського. А перша письмова згадка датується березнем 1490 року. Воєвода Штефан Воде своєю грамотою дарує монастирю Путна шість церковних приходів, серед яких і церковний прихід села Михальча. В іншому документі, датованому 1656 роком, село згадується під назвою «Мігальчу». Із цього документу довідуємось про перших власників села. У ХУІІІ ст. Мургєшті та Моцочел купили село у Ілія (таможника). А пізніше цей маєток перейшов до Манескулів. Зрозуміло, що село з’явилося раніше 1490 року, але відлік своєї історії символічно веде від першої писемної згадки.
Що стосується території села, то вона була досить значною. Якщо зважити на те, що до 1776 року село Кам’яна була частиною села Михальча, то його територія тягнулася від Чернівців до Сторожинця. Причому теперішня окраїна Чернівців з боку Михальчі, аж до нинішньої вулиці Ровенська, де тепер знаходиться фізичний корпус ЧНУ, а колись була рогатка при заїзді в Чернівці, теж належала селу. Між 1782 та 1786 роками відбувся поділ села на дві частини: власне Михальчу і Кам’яну. Про це свідчить акт комісії про межі від 28 серпня 1782 року, де сказано, що межі Михальчі простягаються до Кучурова Великого і Сторожинця. Але поділ майна села на дві частини дав право на адміністративне відокремлення однієї частини села від іншої. В документах, датованих 1786 роком Кам’яна згадується як окреме село.
Наближеність до Чернівців – адміністративного і культурного центру Буковини – завжди відігравала важливу роль у житті і розвитку с. Михальча. Михальчанці дізнавалися тут про новини в політиці, культурі і самі часто ставали учасниками цих подій, наприклад, Буковинського віча 3 листопада 1918 року.
Селу Михальча і самому доводилося ставати центром важливих історичних подій. Так було в 1709 році, коли біля села відбулася значна битва між шведськими військами, які відступали після поразки під Полтавою, і російськими військами, які переслідували їх. В обласному краєзнавчому музеї є картина Хохолєва «Бій російської армії з шведами в с. Михальча Чернівецького району в 1709 р.».
Зараз до відання Михальчанської сільської Ради належать чотири села: Заволока, Дубово, Спаська і, власне, сама Михальча. Центр села знаходиться в п’яти кілометрах на південний захід від Чернівців. На території сільської Ради проживає 4631 людина, які проживають в 1567 дворах. По селах ця картина виглядає так: в Михальчі – 2262 людей і 775 дворів, на Заволоці – 771 чоловік і 262 двори, на Дубовому – 830 чоловік і 283 двори і в Спаській – 768 чоловік і 247 дворів.