Спортивне життя михальчанців Найціннішим для кожної людини є її здоров’я. Воно є однією з передумов повнокровного, творчого, щасливого життя. «Щоб стати здоровим, потрібні власні зусилля, постійні і значні… Для здоров’я однаково необхідні чотири умови: фізичні навантаження, здорове харчування, загартовування, час і вміння відпочивати.» ( М. Амосов.) Молодь села має змогу займатися фізкультурою і спортом на сільському стадіоні та у добротному спортивному залі школи, який постійно займає призові місця у конкурсі з підготовки загальноосвітніх навчальних закладів до нового навчального року. Футбольні товариські зустрічі, волейбольні турніри завжди збирають багато прихильників здорового способу життя. З-поміж секретів успіху в командних видах спорту михальчанці найкраще опанували майстерні тонкощі волейболу.
Наша сільська волейбольна команда є шестиразовим чемпіоном районного турніру на приз газети «Рідний край», а в Сторожинецькому районі, хочеться сказати, вміють грати у волейбол. Його волейбольна команда є багаторазовим чемпіоном області. Цей тріумф Михальча святкувала у 1996, 1997, 2000, 2002, 2003 і 2010 рр. З огляду на такі здобутки, закономірним є запрошення окремих гравців михальчанської команди до збірних району і навіть області. Серед найвищих досягнень волейболістів села є чемпіонство в Чернівецькій області серед юнацьких команд.
Саме у цих змаганнях 2005 року Арсеній Микола, Загарія Ярослав і Чепишко Максим стали чемпіонами у складі юнацької збірної Сторожинецького району. А Загарія Юрій Георгійович та Арсеній Дмитро Миколайович у складі чоловічої збірної Чернівецької області з волейболу посіли четверте місце на Всеукраїнських сільських спортивних іграх в містечку Баришівка Київської області. Не можна не згадати кандидата у майстри спорту з волейболу Ковцуна Василя Івановича, який є кандидатом наук з фізичного виховання та спорту, доцентом кафедри теорії і методики спортивних та рухливих ігор Львівського державного інституту фізичної культури.
Футбол недаремно називають грою мільйонів. Звичайно, у Михальчі цей вид спорту є надзвичайно популярним. Багато років поспіль місцева футбольна команда (під різними назвами) брала участь у першості району. Проте у турнірах ХХІ століття виступи нашої футбольної команди не вирізнялися стабільністю. Потрібні були зміни. Чимало зусиль для створення оновленого боєздатного колективу доклав капітан михальчанців Зварич Василь та тренер Ковтик Іван. Завдяки їхньому ентузіазму та з підтримки сільського голови Шевчука Захарія Івановича футбольна команда Михальчі у 2011 році стала найсильнішою у районі, сенсаційно зробивши так званий «золотий дубль»,- посіла перше місце у чемпіонаті та виграла фінальний матч за кубок району. Чимало михальчанців ставали переможцями у різних змаганнях з контактних видів спорту: самбо, дзюдо, вільної боротьби. Є серед наших односельців майстри спорту і кандидати у майстри спорту. Зокрема Гончерюк Михайло Адамович – майстер спорту з боротьби самбо, старший викладач факультету фізичної культури та здоров’я Чернівецького національного університету; Каглюк Георгій Дмитрович – майстер спорту з боротьби дзюдо; Перчула Дмитро Іванович – майстер спорту з вільної боротьби; Унгурян Микола Дмитрович – кандидат у майстри спорту з вільної боротьби; Перчула Іван Іванович – кандидат у майстри спорту з вільної боротьби. Полюбляють у Михальчі і настільний теніс. Багато школярів проводять свій вільний час з ракеткою та м’ячиком, не полишаючи своє захоплення і в дорослому віці. Варто згадати про таких , як Низельський Костянтин, Гершмілер Віктор та Гершмілер Георгій, Кузик Юрій, Драгомерецький Петро та Драгомерецький Віктор, Незельська Марія, Монеску Ольга та Монеску Тетяна . Вони були не тільки чемпіонами району, а й призерами області з настільного тенісу. Хочеться також сказати про спортивну сім’ю Струців. Голова сімейства Струць Олексій Ілліч став кандидатом у майстри спорту з настільного тенісу. Гра в шахи у Михальчі теж має своїх поціновувачів. Цю тезу яскраво підтверджують члени родини Тушинських Омелян Деонізійович, його доньки Лідія та Оксана є постійними учасниками та призерами різноманітних змагань з шахів, а онук Богдан – учасником та призером міжнародних.
Здобутки Михальчі у спорті були б неможливими без активної роботи спортивних наставників: вчителів фізкультури Пасюка Георгія Михайловича та Загарії Юрія Георгійовича.