Привітання
Голова села – Масіян В.О.
На мальовничих пагорбах у передгір’ї Карпат розкинулось село Костинці. Територія Костинецької сільської ради охоплює село Костинці та село Ясени і становить 2794,9 га, де проживає 1804 чол. В с.Костинці – 1103 чол., в с.Ясени – 701 чол. На території сільської ради налічується 780 господарських дворів. Тут проживають близько тисячі пенсіонерів, 47 інвалідів, 38 багатодітних сімей. Найстарішою жителькою села є Гончарюк Юлія Іллівна, 1916 року народження.
Основними заняттями жителів села є землеробство, тваринництво, бджолярство та садівництво. В селі налічується три фермерських господарства. Важливими питаннями над якими працює колектив сільської ради є соціальний захист населення та благоустрій населених пунктів. Силами працівників сільської ради, бюджетних установ, молоді села було проведено роботи по відновленню та урочисто відкрито в 2011 році парк відпочинку, який є окрасою села. Там завжди можна почути скрип гойдалок та радісний дитячий сміх. Часто й дорослі не проти відпочити у святкові дні, згадати свої молоді роки. Пріоритетно важливим питанням був і залишається розвиток соціальної сфери. В селі Ясени і в селі Костинці працюють бібліотеки, Будинки культури, дитяча музична школа, дві загальноосвітні школи, дитяча дошкільна установа, лікарська амбулаторія і ФАП.
На щиру подяку заслуговують усі, хто чимало зусиль приклав для соціально-економічного розвитку нашого села, хто вкладає любов, щирість, доброту і чуйність у виховання молодого покоління для нашого майбутнього.
Директор школи – Божескул В.Т.
В статусі середньої школи заклад функціонує з вересня 1975 року. В цей рік було збудоване нове приміщення школи, яке відповідає всім вимогам сьогодення. В школі навчаються 142 учні. В школі І ступеня – 50 учнів, ІІ ступеня – 69 учнів, ІІІ ступеня – 23 учні. За бажанням батьків та дітей учні 8-9 класів поглиблено вивчають українську мову, 10-11 класи – філологічний напрям.
Педагогічний колектив школи працює над проблемою: «Підвищення результативності і якості навчально-виховного процесу шляхом впровадження інноваційних технологій навчання, виховання національно свідомих громадян засобами народної педагогіки». Всього в школі працює 20 основних працівників та 3 сумісники. Більшість з них – досвідчені, творчі освітяни.
Один вчитель має звання «Вчитель-методист» (Михайлюк М.Г.), троє вчителів – звання «Старший вчитель» (Божескул В.Т, Масіян С.К., Сандулович О.О.), вищої категорії – 10 вчителів, І категорії – 8, ІІ категорії – 1, «Спеціаліст» – 5.
Школа забезпечена педагогічними кадрами на 100%. Всі педагоги мають відповідну фахову освіту. Для вирішення проблеми школи створені оптимальні умови: матеріальна база, педагогічні кадри, система методичного самовдосконалення, через участь в різноманітних методичних об’єднаннях, творчих групах. В школі працює психолого-педагогічний семінар, науково-методична рада, яка організовує роботу щодо оновлення змісту навчання, впровадження сучасних форм і методів навчання. Діє рада школи, батьківський комітет, учнівський комітет, об’єднання за інтересами.
Пріоритет вільного розвитку особистості є базовим принципом побудови освітньої системи школи. Головна мета полягає у створенні атмосфери підтримки учнів, турботи про них, розвитку їхніх можливостей, задоволення інтелектуальних та соціальних потреб дитини.