Освіта Годилів

Школа – візитна картка села

 

Годилівська школа, лагідна і мила,
Де збуваються тисячі бажань.

Наша школа невеличка, але завжди гомінка,
Метушлива і проворна
Завдяки дітлахам, що сюди поспішають…

 

І. Історія нашого Годилівського НВК

У 1926 році на Гіликовім горбі
Побудовано храм науки у селі Годилові.
Школа була невеличка –
Кабінетів всього п’ять.
Всі предмети учні школи
На румунській мові зобов’язані були вивчать.

Найперша школа на селі знаходиться на тому місці, де тепер стоїть нова школа. Вона була побудована в 1926 році румунами. Школа була семирічна. Навчалося в ній приблизно 60 чоловік. Навчання велося на румунській мові. День починався із закону Божого. У класі було по 20 учнів. Учні навчалися в двох класних приміщеннях. Окремо знаходилась вчительська.

Першим директором школи був Дем’ян Тодор. Його дружина теж вчителювала. Після Дем’яна Тодора директором став Корбул Іван. До 1940 року школа була семирічною.

Після війни її було реорганізовано у 8-річну. Директором став Терещенко Костянтин, родом із Чернівецької області. В 1958 році директором Годилівської неповносередньої школи став Осаволюк Петро Пилипович.

Пам’ятним став 1961 рік:
Перший випуск восьмирічної школи
Про себе згадку зберіг.

 

У 1988 році школярам подаровано нову красуню – школу, яка розрахована на 360 учнів. У школі є 19 навчальних кабінетів, спортивний зал, актовий зал, методичний кабінет, майстерня обслуговуючої праці, кабінет навчально-виховної роботи, їдальня, етнографічний музей « Бабусина світлиця».

 

        22 жовтня 2013 року відбулась реорганізація Годилівської ЗОШ в Годилівський НВК.
        Почесними гостями свята були: голова Чернівецької обласної ради – Михайло Іванович Гайничеру; заступник директора Департаменту – начальник управління сім’ї молоді та з гендерних питань Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Вікторович Довганич; голова Сторожинецької районної державної адміністрації Франц Карлович Федорович; голова Сторожинецької районної ради Петро Михайлович Брижак; голова села Микола Гергійович Єричук, керівники загальосвітніх, дошкільних навчальних закладів; батьки, діти.
       З нагоди великої події відбувся святковий концерт. Учні школи презентували різноманітні художні номери та музичні подарунки. До святкування були залучені навіть найменші учасники дійства.

Директори нашого навчального закладу:

1958 – 1981 рр. – Осаволюк Петро Пилипович.

1981 – 1982 рр. – Воронюк В. В.

6 жовтня 1982 р. – 2 вересня 2013 р. – Палагнюк Іван Георгійович.

3 вересня 2013 – 4 вересня 2014 року – Куцак Борис Васильович.

З 5 вересня 2014 року – Настасійчук Людмила Дмитрівна.

Навчальні кабінети закладу

 

     

          Адміністрація школи

Директор НВК  НАСТАСІЙЧУК ЛЮДМИЛА ДМИТРІВНА

 

Заступник директора школи з навчально-виховної роботи
РОМАНЮК ЮРІЙ ІВАНОВИЧ

 

Заступник директора школи з виховної роботи
ВОНЧА ХРИСТИНА ДМИТРІВНА

 

Педагог-організатор ЛУНГУЛ ВАСИЛИНА ВАСИЛІВНА

Педагог-організатор АКОСТАКЬОАЄ ЛЮБОВ ІВАНІВНА

 

В даний час в школі навчається 281 учень. Всього 12 класів. У тому числі: 8 клас з поглибленим вивченням української мови; 9 клас з поглибленим вивченням математики; 5-7 класи з підсиленим вивченням музичного мистецтва.

У нашому НВК працює дошкільна група, де виховуються 27 дітей.
Заклад працює над такою навчально-методичною проблемою: «Використання інноваційних технологій для самовдосконалення педагогів та самореалізації особистості учня».

Виховна проблема НВК: «Виховання в учнів потреби до самовдосконалення на грунті національної свідомості, громадської активності, творчої особистості».

В навчально-виховному комплексі працює 23 педагоги. З них:

 

  •      Учителів з вищою освітою – 19;
  •     Учителі з середньою освітою – 4;
  •     Спеціалістів вищої категорії – 10;
  •      Спеціалістів І категорії – 1;
  •      Спеціалістів ІІ категорії – 6;
  •     Спеціалістів – 6;
  •     Учитель-методист – 5;
  •      Старший учитель – 4;
  •     Відмінник освіти України – 2.

 

На базі НВК діють методичні об’єднання:
–    учителів початкових класів;


–    учителів суспільно-гуманітарного циклу;

– учителів природничо – математичного циклу;

–  учителів художньо – естетичного циклу;

 

ІІ. Гості нашого НВК

Школа споконвіку була осередком мудрості, добра і культури та однією з найважливіших сторінок історії села.

Наш навчально-виховний комплекс та етнографічний музей «Бабусина світлиця» навідували багато гостей, не лише жителів нашого краю, а й із Америки та Канади, які залишили свої відгуки:

  • Karen Junk, Sonia Bjorge (вересень 2010 р.)
  • Brandon Walters (грудень 2010 р.)
  • Полянська Марина Петрівна (14.12.2011 р.)
  • Головненко Ніна Єфремівна (7.02.2012 р.)
  • Максимюк Ольга – кореспондент (18.01.2013 р.)
  • Мирося Костів (22.05.2014 р.)
  • Mattew McBain (22.05.2014 р.)
  • Районне методоб’єднання вчителів початкових класів (25.11.2014)
  • Світлана Кас’яненко (19.02.2015 р.)
  • Костянтин Олійник (19.02.2015 р.).
  • Навіть в 2000 році, коли нашою школою проводився обласний семінар з екології серед гостей нашої школи був Бауер Михайло Йозефович.

Гості закладу – Світлана Василівна Кас’яненко та Костянтин Олександрович Олійник

Торкнімося високого, духовного, патріотичного…

19 лютого 2015 року напередодні Дня жалоби в зв’язку з трагічними подіями в Україні в Годилівському НВК Сторожинецького району було проведено літературно-мистецьке свято – зустріч з учасниками Євромайдану: письменницею Світланою Василівною Кас’яненко та легендарним трубачем Майдану Костянтином Олександровичем Олійником. Ініціаторами цієї зустрічі стали Людмила Дмитрівна Настасійчук – директор Годилівського НВК та Віктор Миколайович Кошарюк – член батьківського комітету. До проведення цього дійства долучилися заступник директора з НВР Юрій Іванович Романюк, заступник директора з ВР  Христина Дмитрівна Вонча та педагоги-організатори Василина Василівна Лунгул та Любов Іванівна Акостакьоає.

Великим дарунком долі для кожного з нас була зустріч з цими талановитими людьми, адже Світлана Василівна – член Асоціації Українських Письменників, член Правління «Спілки Жінок» у м. Києві, лауреат Міжнародної літературно – мистецької  премії ім.  Валентина Михайлюка та літературної премії ім. Івана Нечуя – Левицького, член Черкаського земляцтва «Шевченків край»  у м. Києві, керівник літературно-мистецького об’єднання  «Вольниця», полковник Козацької Територіальної  Оборони України. За активне творче життя нагороджена численними грамотами та подяками. Також нагороджена «Медаллю Богуна» та «Орденом козацької слави 2-го ступеню». Письменниця – автор багатьох збірок, серед них: «Лавина», «Кришталевий подих», «Сміхотерапія»; збірка пісень «Нотний дощ», музична постановка «Бджілка-трудівниця». ЇЇ різноплановість вражає. Це дитяча  поезія (поетичні казки «На канікули в село», «Гарна господиня»), патріотична («До козаків України», плачь «Предсказанье  Ярославу Мудрому»), емігрантська («Солодка неволя»), інтимна («Знайди мене»), філософська («Летіли коні», «Спогад про дідів дім, що у  с. Квітки», «Гроза»,«Сільський хліб», «Міцний горіх», «Сильна жінка») і гуморески («Заяча доля» із збірки «Сміхотерапія»). Ці збірки вона презентувала у нас на святі і дивує те, як легко Світлана Василівна встановила контакт з дітьми, як вона змусила їх відчути свою силу, свою можливість творити щось прекрасне.

Великою честю для нас було знайомство з Костянтином Олійником саме тим, що впродовж Майдану він кожного ранку закликав учасників своїм віртуозним виконанням Гімну України до боротьби за істину, свободу вибору, безкорумповану владу, європейський вибір. Цю віртуозність кожен з нас міг відчути під час виконання Гімну в супроводі легендарної труби. В такій атмосфері ми дуже легко перенеслися в минулорічні події. А далі «живі» спогади очевидцями Майдану «рвали» нам душу і на очі наверталися сльози. Можна було спостерігати, як маленькі дітлахи глибоко переживали почуте. В той момент у залі панувала повна тиша. І цю тишу порушила прекрасна поезія Світлани Кас’яненко у виконанні найталановитіших учнів 5-11 класів, яка ніжно перепліталася з музичними дарунками Костянтина Олександровича. Ним було виконано чимало композицій світової класики, однак найбільше зворушило виконання пісні «Город, которого нет», яке супроводжувалося словами про актуальність цієї пісні зараз, коли в зв’язку з подіями на Сході нашої країни, міста дійсно зникають: «… от їдеш вночі дорогою, знаєш, що в цьому місці має бути якийсь населений пункт, але… не світиться жоден вогник, немає ніяких ознак життя…»

Неймовірна ідилія панувала на святі. В творчому тандемі глибокого поетичного слова письменниці, вразливого соло труби музиканта та тонкої душі юного годилівського слухача народжувалося гармонійне дійство, сплетене етичним, моральним, духовним, патріотичним паростком. У процесі спілкування було прокладено уявний місток між Сходом, представником якого є житель Харкова Костянтин Олійник, трубач Майдану, між Центром, уособленням якого є Світлана Василівна із Черкащини, та між Заходом – нашою буковинською гостинністю.

Вони гідно вистояли Майдан і, залишившись в живих, не зупиняються, продовжують свою благородну місію – творити добро. Ставши волонтерами, сумлінно надають потрібну допомогу воїнам АТО, а також зігрівають серця військових зворушливими музичними та поетичними творами. Ризикуючи своїм життям, Костянтин Олійник щотижня відправляється з гуманітарною допомогою в найгарячіші точки.

Готуючись до зустрічі з волонтерами, учні нашої школи вже вкотре долучилися до акції «Допоможи українському солдатові», зібравши чимало продуктів харчування та речей першої необхідності та написавши зворушливі листи. Вразило те, що при передачі зібраного скромний Костянтин з особливим трепетом переглядав листи як найцінніший дарунок солдатові. Він відмітив, що ці листи зазвичай лежать у хлопців біля серця, за бронежилетом, саме вони надають силу воїнам боротися, виживати. І вже сьогодні наші знайомі передадуть гостинці на Схід, цим самим допоможуть торкнутися кожному з нас сердець героїв-захисників України.

Під час виступів високоповажних гостей: Володимира Миколайовича Філіпчука – керівника апарату Сторожинецької районної державної адміністрації; Руслана Васильовича Мельника – депутата обласної ради; Марії Іванівни Цуркан – заступника голови Великокучурівської сільської ради; Віктора Миколайовича Кошарюка – волонтера, мецената, члена батьківського комітету було відмічено важливість таких зустрічей, які виховують в учнів духовність, високоморальність та патріотизм.

Заключне слово Юрія Івановича Романюка, заступника директора з навчально-виховної роботи, було сповнене вірою, любов’ю та надією на те, що прийде той час, коли Україна стане квітучою державою. Він подякував гостям свята та побажав, щоб у кожній родині все ладилося, прибавлялося, множилося. Щоб чарувала  всіх безмірна любов до своєї Батьківщини, до рідної землі, щоб Господь охороняв від злого, щоб світило сонце  і колосилися жита, щоб були всі щасливі і здорові на  многії і благії літа.

  

ІІІ. Благодійницька діяльність нашого НВК

 

ДОБРОТА Й МИЛОСЕРДЯ — МІЦНІ ДВА КРИЛА,

 

ЩО ТРИМАЮТЬ ВСЕ ЛЮДСТВО В ПОЛЬОТІ

 

У цей складний для України час і дорослі, й малі хочуть, щоб у нашій країні був мир і спокій. Зараз немає байдужих людей, які б не надавали допомогу воїнам у зоні АТО. Учні  Годилівського НВК  вирішили також не бути осторонь і надати посильну допомогу. З початку нового навчального року у навчально-виховному комплексі відбулися різні благодійні акції, які об’єднали всю шкільну родину. Зібрано кошти, частину яких передано пораненим воїнам – Юрічуку Роману Сергійовичу (3 тисячі) та Яворському Андрію Олександровичу (2 тисячі), Губці Дмитру Миколайовичу (500 гривень, кевларову каску і теплі речі) – у рамках благодійних акцій «Допоможи пораненому солдатові» та «Допоможи воїнам АТО».

 

З метою надання допомоги Збройним Силам України, військовослужбовцям, які захищають територіальну цілісність нашої держави, учні долучилися до акції «Зігрій воїна». На уроках трудового навчання під час практичного заняття виготовили  10 «пічок-обігрівачів» і  28 чохлів для них.

 

Під час благодійної акції «Поділися теплом» учні та вчителі  зносили теплі речі (15 пар рукавиць, 40 пар шкарпеток, ковдри, теплі штани й светри), а також додатково закуплено 20 пар чобіт та 20 пар шкарпеток, дві плащ-палатки, які були  передані волонтерам.

 

З початку 2014/2015 навчального року у НВК проходили благодійні ярмарки: «Допоможи українській армії» (4 вересня),  «Свята Покровонько, як мати, ти нам дитинство зігрівай» (14 жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці), «Подаруй воїну свято» (19 грудня, в День Святого Миколая).

 

Неодноразо вчителі, учні, батьки долучалися до збору продуктів для воїнів АТО,  виготовляли маскувальні сітки, писали листи та малювали малюнки для наших захисників.

 

Беручи участь у благодійних акціях, шкільна родина ще раз переконалася, що сила народу в його єдності. Коли ми разом – ми непереможні. Пам’ятаймо – майбутнє нашої держави залежить від усіх нас.

Бути патріотами своєї держави, свідомими громадянами, людьми, які пам’ятають своє коріння, які готові стати на захист своєї Вітчизни, є бажанням учнів Годилівського НВК. Наші акції є довгостроковими і  триватимуть до перемоги.