Home / Сторожинецький район / Костинці / Культура Костинці

Культура Костинці


В 1985 році в селі збудовано Дитячу  музичну школу. Незмінним директором школи довгі роки працює Нагірний В’ячеслав Васильович. За роки роботи багато вихованців музичної школи стали її викладачами, це: Штефюк Ярослава Іванівна, Сакало Микола Ілліч, Федюк Іван Миколайович, Чернієвич Тетяна Григорівна. Костинецька дитяча музична школа має філіал в Бобовецькій ЗОШ І-ІІІ ст.

Будинок культури с.Костинці відкрито в 1967 року. Директором Будинку культури є Струтинська Валентина Михайлівна. Художній керівник – Штефюк Ярослава Іванівна. При Будинку культури  працює 11 гуртків: «Обрядовий ансамбль», «Фольклорний ансамбль», чоловічий вокальний ансамбль, ансамбль «Мелодія», танцювальний дитячий ансамбль, гурток «Художнього читання» та інші.
Будинок культури є справжнім культурним осередком села. Тут проводяться вечори для людей похилого віку, концерти та фестивалі приурочені визначним датам, змагання з тенісу, шахів, зустрічі з цікавими людьми.

Фольклорний ансамбль

Ансамбль «Мелодія»

Сільська бібліотека заснована в 1946 році. Першим бібліотекарем була Сандулович Сільва Василівна. Нині в бібліотеці працюють Константинюк Олена Василівна (завідуюча бібліотекою) та Коляска Марія Григорівна.

В бібліотеці часто проводяться читацькі конференції, зустрічі за круглим столом з відомими поетами та письменниками Буковини, видатними діячами району та села.
Тут оформлено краєзнавчий куточок старожитностей, зібраний завідуючою бібліотекою Константинюк О.В., тематичні виставки.
Етнографічний музей села Костинці  при Костинецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів

Історія створення музею
В кожному українському селі склалися свої особливі звичаї та традиції. Вивчення та дослідження їх є одним із важливих завдань в навчально-виховному процесі. Протягом багатьох років в Костинецькій ЗОШ І-ІІІ ст. вчителі та учні збирали предмети народного побуту, одягу, меблів, які збереглися у жителів нашого села ще з XIX – поч. ХХ ст. Було зібрано багато документів та матеріалів з історії села.
В 2001 році на основі даних матеріалів та експонатів було створено кімнату народознавства «Народна скарбниця».
Згодом у  2008 році – зареєстровано етнографічний музей села Костинці в приміщенні Костинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів.
У створенні музею взяли участь і вчителі, і учні школи, які допомогли зібрати багато експонатів для експозицій музею. Директором музею «Народна скарбниця» є вчитель історії – Масіян С.К., заступником директора – вчитель українознавства – Даскалюк Л.Д. В оформленні експозиції музею допомагали вчителі Марценяк Я.І., Ляшок Н.О., Мангер С.І.
В музеї створено 5 експозицій:
І розділ – Археологічні пам’ятки.
ІІ розділ – Хатнє начиння.
ІІІ розділ – Інтер’єр буковинської хати.
IV розділ – Ткацтво.
V розділ – Історія села Костинці.

І розділ. Археологічні пам’ятки с.Костинці

ІІ розділ. Хатнє начиння.

ІІІ розділ. Інтер’єр буковинської хати.

ІІІ розділ. Інтер’єр буковинської хати.

IV розділ. Ткацтво.

V розділ. Історія с.Костинці

В музеї «Народна скарбниця» часто відбуваються виховні заходи, уроки українознавства, зустрічі з цікавими людьми, екскурсії. Екскурсоводи: Масіян Діана 7 клас, Чобану Мар’яна 7 клас, Гренчук Ірина 7 клас, Сернавська Христина 8 клас розповідають про легенди та історію села Костинці, історію створення музею та знайомлять з експозиціями музею.
Гостями музею є учні Ясеніської ЗОШ І-ІІ ст., вихованці дошкільної дитячої установи, учасники семінарів та методоб’єднань, які відбуваються в Костинецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів, колишні жителі села, батьки учнів школи.

Екскурсія до музею вихованців дитячої установи с.Костинці

Екскурсія до музею «Народна скарбниця» учнів 8 класу. Зустріч з колишнім працівником колгоспу ім.Мічуріна, ветераном праці Савельєвою Домкою Павлівною.

Екскурсія до музею «Народна скарбниця» учасників методоб’єднання вчителів музики.