Приготування до Пасхи розпочинається за тиждень до Пасхи – у Вербну неділю. У цей день до церкви приносять гілочки верби. Перед Світлим Христовим Воскресінням всі дні тижня називаються великими. З кожним із них пов’язані народні традиції та прикмети.
У понеділок потрібно навести лад у своїй оселі,пофарбувати, помити, почистити.
У вівторок – готують до свята одяг, перуть білизну.
У середу – прибирають у кімнатах.
Чистий четвер – це день,коли відбувається духовне очищення людини. Починаючи з четверга прийнято дзвонити в церковні дзвони. Саме у четвер готують та печуть Пасхи,писанки і крашанки. Крашанка є символом воскресіння Ісуса Христа. Страсний четвер має особливе значення, це день, коли Ісус зі своїми учнями на Тайній Вечері розділив святкову трапезу. У народі цей день називають Чистим Четвергом, усі православні по можливості намагаються причаститися. Ввечері у церкві читають 12 Євангелії, де розповідається вся історія Страстей Христових. На службі люди стоять із запаленими свічками, які потім несуть додому і за стародавнім звичаєм роблять над дверима знак хреста святим вогнем.
У страсну п’ятницю,коли Христос зійшов на Голгофу – найсуворіший піст. З церкви виносять «плащаницю» – тканину, якою було оповите тіло Христа. На ній зображений Спаситель,покладений у гробі. Плащаницю несуть навколо церкви.
І ось настає страсна субота. У древні часи християни після суботньої літургії не йшли з церкви . а залишалися там до ночі і харчувалися хлібом та вином. У пам´ять про це у суботу освячують цю їжу. Під час служби священики змінюють чорний одяг на білий,усе сповнене трепетним очікуванням свята. У ніч Воскресіння Христового ,у ту ніч , коли , здійснилося чудо, проводиться найурочистіша Богослужіння Великодня ,хресний хід із запаленими свічками навколо церкви, радісна утренія і божественна літургія.
У цей день освячують пасхи, яйця, сир, ковбасу, хрін, таким освяченням церква благословляє віруючих після довгого посту. Знову вживати « не скромну» їжу.
Багатий Великодній Стіл є символом небесної радості. Говоримо один одному : «Христос Воскрес!» та відповідаємо «Воїстино Воскрес».
Радіючи Воскресінню нашого Спасителя, ми сповнюємося особливим трепетом і любов‘ю. Нехай Господь наш наближається до нас благодаттю,освятить наш розум і наші почуття на добрі справи во їм‘я миру та Землі.
Особливо молоді та підліткам подобаються Новорічні та Різдвяні свята. Ще з осені вони збирають маски, шиють маланковий одяг, розучують Маланки. І ходить по селу Маланка, вітаючи людей з Новим роком, з Різдвом Христовим. Довго лине понад селом маланковий спів та щирі вітання.
Популярні в селі і “Ропчанські вечоринці” Господар та господиня запрошують гостей до своєї світлиці на веселі сільські вечорниці, де панують пісня, танець, музика та веселі жарти.