Освіта
На території міста діють загальноосвітні навчальні заклади (Сторожинецька гімназія, Сторожинецький ліцей, школа-інтернат, Сторожинецька ЗОШ І-ІІІст. №1, Сторожинецька ЗОШ І-ІІ ст. №3), три дитячі дошкільні установи (дошкільний навчальний заклад №2 «Дзвіночок» з 1965р., ДНЗ №6 з 1978р., ДНЗ №7 з 1980р. (реорганізований в школу-сад «Сонечко» в 2001р.), вищі навчальні заклади, кінотеатр «Сторожинець», музична (з 1957р.) та художня школи, дві дитячо-юнацькі спортивні школи (ДЮСШ).
На території міста діє приватний спортивний клуб «Атлет». Місто в загальному рейтингу територіальних громад постійно займає перші та призові місця. Склад збірної команди району формується з міських спортсменів ФК «Підгір’я».
Сторожинецький факультет заочного навчання Академії державної податкової служби України.
В царині освіти в 1997р. був відкритий Сторожинецький факультет заочного навчання Академії державної податкової служби України (м. Ірпінь Київської обл..) як Сторожинецьке відділення Українського фінансово-економічного інституту, яке від 22 березня 2000р. в результаті реорганізації було перетворено на окремий факультет Академії ДПС України. Навчальний корпус площею 450 кв. м. був придбаний у власність Академії в 2000р. Студенти навчаються за спеціальностями: „Облік і аудит”, „Фінанси”, здобуваючи дипломи бакалавра, спеціаліста. Для виконання дисциплін у Сторожинецькому факультеті Академії ДПСУ залучені досвідчені фахівці з Чернівецького Національного Університету ім. Ю.Федьковича, практичні працівники податкової служби Чернівецької області, викладачі Академії. Приділяється велика увага формуванню активної громадської позиції, вихованню національної гідності та патріотизму. Будівля палацевого типу є чудовим зразком стилю необароко. Знаходиться вона по вул.П.Видинівського,3.
Сторожинецький лісовий коледж. Дендрологічний парк.
Справжньою прикрасою міста є Сторожинецький лісовий коледж. Заснований відповідно до розпорядження РНК СРСР від 24 липня 1945р. №1175.
Сьогодні коледж готує кадри для лісового господарства. На території Сторожинецького лісового коледжу знаходиться справжня рукотворна пам’ятка природи – дендропарк, розташований одразу при в’їзді в місто і займає площу 10,5 (12) га. Тут розміщується розсадник площею у 5 га., два штучних ставки, альпінарій, ботанічний майданчик. В оранжереї налічується до 40 видів кактусів, благородний лавр, динне дерево папайя. В дендропарку можна зустріти дивовижні та досить рідкісні рослини: сосна Веймутова із попелясто зеленою кроною, тис, золотисто-жовті квіти форзиції, фіолетові квіти гібіскусу сірійського або сірійської троянди, гамамеліс віргінський з Північної Америки, лимонник китайський з Далекого Сходу, бук розсіченолистий, гінкго дволопатеве, церцис стручковий або „іудине дерево”. Привертають уваги також бархат амурський або коркове дерево, який є чудовим лікувальним медоносом, граб і біла шовковиця (плакуча форма), їстівний каштан. Ростуть також магнолія Кобус, модрина даурська, кедр сибірський і кедр корейський, багата на нектар липа маньчжурська, жовтий родендрон, а ще гарна алея білокорих беріз. Парк та лісовий коледж міста розташовуються по вул. Крейтера,1.
Загальна площа зелених насаджень загального користування становить 59,9 га. в тому числі на одного мешканця – 3,74 кв.м.
Сторожинецький коледж Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна»
Сторожинецький коледж Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» створено у 2008р. шляхом реорганізації Чернівецького регіонального центру дистанційного навчання. На початку своєї діяльності 2004р. надавалась вища освіта за дистанційною технологією навчання по чотирьох спеціальностях: правознавство, фінанси, бухгалтерський облік, діловодство. Університет «Україна» вперше в державі почав впроваджувати сучасну технологію здобуття високоякісної освіти.
Особлива увага в приділяється молоді з особливими потребами – інвалідам через впровадження новітніх освітніх технологій та без бар’єрного середовища.
За час роботи коледжу вищу освіту отримали 790 студентів за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Молодший спеціаліст» та 82 студенти за рівнем «Бакалавр».
Навчальний процес забезпечують 142 викладачі, з них 20 кандидатів наук. Додатково ліцензовано дві нові спеціальності: «Соціальна робота», «Документознавство та інформаційні технології». Розташовується коледж по вул.Клинівській.
ТВОРЧИЙ ПОРТРЕТ СТОРОЖИНЕЦЬКОГО
РАЙОННОГО ЛІЦЕЮ
1975 рік став пам’ятним у житті сторожинчан: на колишньому пустирі, у новому мікрорайоні міста споруджено довгоочікуваний навчальний заклад – середню школу №4. Засновник – Сторожинецька міська рада.
Перший директор Солярик В.С. (нині покійний) та очолюваний ним педагогічний колектив разом з батьками, громадськістю міста доклали чималих зусиль, щоб школа прийняла маленьких господарів, щоб створити для них затишок, належні умови для навчання.
І сьогодні працюють у школі вчителі, які були фундаторами навчального закладу: За поточний В.О., Лаврук В.П., Квятковський М.Я., Макарчук О.К., Герасим’юк Р.А., Прокопенко Н.І.
Здобували школярі знання у добре оснащених класах – кабінетах, майстернях. Діяли басейн, кінозал, спортзал. Дивувала усіх теплиця-оранжерея, захоплював спортивний майданчик. А біля школи закладено сад, насаджено тополину алею.
1976 р. У навчальному закладі – перший випуск.
Тож і сьогодні
Стоїть на околиці міста будинок чудовий
І рідний він серцю, хоча і не новий
Куди не піткнешся – тут всюди рідня,
Навчається дружно ліцейна сім’я.
А 2002 року на базі Сторожинецької середньої школи №4 відкрито районний ліцей.
Сьогодні директор ліцею – За поточний В.О., заступники директора з навчально-виховної роботи Козак О.Т., Карлійчук С.М.
Заступник директора з навчально-виховної роботи початкових класів Маніліч Т.В.
Мова навчання – українська.
Профілі – української філології, природничий.
Девіз ліцею: Творить і радіти, боротись і шукати, мету здобувати.
Сторожинецький районний ліцей здавна славиться як високо професіональним складом педагогів (серед майже 60-ти педпрацівників – 18 учителів-методистів, 10 старших учителів та 17 відмінників освіти України, троє учителів удостоєні премії ім. О.Поповича), так і навчальними досягненнями.
Педагоги упевнено і натхненно крокують поряд зі своїми вихованцями Країною знань. Відкриття, пошуки, знахідки, радощі і перемоги супроводжують їх. Справжні майстри своєї справи, маючи вогонь знань, уміло дають можливість іншим запалити свої світильники. Бо переконані у тому, що:
Учитись важко,
А учить ще важче.
Але не можем забувати ми:
як дітям віддамо усе найкраще,
Й самі сягнем нової висоти.
У школі класів, у них – учнів.
За період існування навчального закладу (з 1975 р.) 670 учнів стали переможцями районних олімпіад, 51 – обласних, а 5 – всеукраїнських.
Більше семи десяти вихованців перемогли у районних та обласних конкурсах знавців рідної мови ім. П.Яцика, ще п’ятнадцятеро стали призерами конкурсів захисту науково-дослідницьких робіт на різних рівнях.
І хоч вчитись нелегко буває,
Та наука завжди хороша.
Кожна в світі людина знає,
Що знання – то найлегша ноша.
У ліцеї працює учнівське наукове товариство „Еврика”, яке об’єднує старшокласників, що виявляють бажання поглиблювати та удосконалювати знання, розширювати світогляд, набувати навиків творчої науково-дослідницької і пошукової роботи. Не забарилися досягнення.
Вихованці ліцею, члени наукового товариства „Еврика” брали участь і у Всеукраїнському конкурсі-проекті „Хліб очима дітей”, отримали 7 почесних грамот Міністерства освіти та науки України.
Педагогічний колектив ліцею не забуває істину: „Як церква ростить віру в Бога, так школа плекає розум нації”, майбутнє держави. Тому з великою вимогливістю проходить щорічна атестація учителів. Особлива увага звертається на результативність праці педагогів, їхню науково-методичну роботу, участь їхніх учнів у конкурсах, предметних олімпіадах. Враховується робота з обдарованими дітьми, яких у ліцеї є багато.
„Гоніть із школи нудьгу. Тоді все, що доводить до відчаю педагога і отруює світлий потік дитячого життя, зникає саме по собі”, – закликав В.Сухомлинський. Керуючись порадою, педагогічний колектив робить усе, щоб школярі почували себе господарями ліцею. Створено дитячу юнацьку організацію „Веселка” (зареєстровано Сторожинецькою міськрадою 09.04.2003 р.).
Девіз: Збережи себе для України, Україну – для себе!”
Організація „Веселка” діє за трьома віковими категоріями:
1. Країна веселкова (1-4 кл.)
Вчимося розуму і щирості,
Вчимося ввічливості і доброти.
2. „Барвінок” (5-8 кл.)
Допитливий, кмітливий:
хочу все на світі знати.
3. „Ерудит” (9-11 кл.)
Красу і силу знань здобуваю
В дорогу мудрості себе я споряджаю.
Організовано і змістовно проводяться предметні Тижні. Традиційними стали зустрічі з митцями Буковини, поїздки-екскурсії визначними місцями України.
Свята св.Миколая, писемності та рідної мови, вечорниці, години поезії, дні родини та багато інших міроприємств залишаються у пам’яті надовго.
У стінах навчального закладу впродовж останнього часу „загорілося” чимало естрадних „зірочок” Підгір’я, серед яких – Леся Франків, Олександр Атодирес,
Ростислав Тодореску та ін.
А учениці ліцею Є.Цера та Ярославська М. уже встигли видати свої перші ластівки-книжечки.
Не стоять у ліцеї й осторонь спорту та фізичного розвитку.
… Відрадно, що навчальний змінюється на очах. Ліцей оновився до невпізнання. Досить переступити поріг школи і приємно дивуєшся: матеріально-технічна база ліцею впродовж останніх років може стати зразком для наслідування як для аналогічних закладів районного, так і обласного рівнів.
В усіх класах – нові парти та інше навчально-технічне обладнання.
У ліцеї діє два класи інформатики, оснащених мультимедійним центром, 22 комп’ютерами. Та особливо привертає увагу інша новація – запрацював басейн після довгої перерви.
Тепло і затишно буде у навчальному закладі і суворої зими, адже переведено його на індивідуальне опалення!
Окрім того, у планах дирекції ліцею ще багато хороших справ: і реконструкція актового залу, і приведення у належний стан саду, розсадника та стадіону (загальна площа території навколо навчального закладу приблизно близько 30 га).
Не байдуже ставлення батьків, діти яких навчаються у ліцеї, – запорука успіху. Вони підтримують ініціативу педколективу, всіляко допомагають навчальному закладу. І це закономірно, адже
Школа – наш дім,
Що зітканий з проміння,
З любові й радості
Та веселкових мрій,
Що зігріває цілі покоління.
Це – храм добра,
Утвердження надій.
Тож у Сторожинецького районного ліцею – впевнений погляд у завтрашнє!
Матеріал підготували вчитель-методист Сторожинецького районного ліцею Пустовіт Тетяна Петрівна та учні 11-Б класу Репало Анастасія, Данилюк Діана, Апостолюк Юлія.
“Учителем школа стоїть…” – мудрі слова Івана Франка.
Наш ліцей – це дружна сім’я 58 педагогів. Вони навчають, виховують, допомагають підкорювати вершини талановитим учням. Ліцей пишається своїми знаючими, талановитими і творчими вчителями, їхніми досягненнями і успіхами.
Троє педагогів ліцею – лауреати обласної премії імені Омеляна Поповича:
Пустовіт Тетяна Петрівна,
Запоточний Володимир Олександрович,
Груба Любов Петрівна
Працюють у ліцеї 15 вчителів-методистів:
Запоточний В.О. – директор, вчитель фізичної культури,
Козак О. Т. – заступник директора, вчитель зарубіжної літератури,
Герасим’юк Р.А., Пустовіт Т.П. – вчителі української мови і літератури,
Матеїк Н. К. – вчитель англійської мови,
Мукоїд І.В. – вчитель географії,
Квятковський М.Я. – вчитель хімії,
Макарчик О. К. – вчитель фізики,
Гаджерига О.Д., Груба Л.П., Лижник М.Є., Шпилей Н. С. – вчителі математики,
Конофольська М. А., Лаврук В. П., Нагорна О.Я. – вчителі початкових класів.
13 педагогів мають звання старшого учителя:
Рассомахіна Л.М. – заступник директора з виховної роботи, вчитель історії,
Демиґдюк Т.М., Олійник О.І., Фіщук Н. П. – вчителі української мови і літератури,
Євдокименко Т. Г. – вчитель зарубіжної літератури,
Іванова Н. Ф. – вчитель німецької мови і зарубіжної літератури,
Никіфоряк Т. С. – вчитель англійської мови,
Тинок С. А. – вчитель історії,
Чунтул В. І. – вчитель географії,
Сидорчук М. М. – вчитель фізичної культури,
Александрюк В. М., Кнап Г. Є., Скрипа О.М. – вчителі початкових класів.
Навчають ліцеїстів 31 педагог вищої категорії, 4 педагоги першої категорії, 6 – другої категорії, 13 спеціалістів.
13 педагогів ліцею нагороджені значком “Відмінник освіти України” :
Запоточний В.О.,
Козак О. Т.,
Герасим’юк Р.А.,
Пустовіт Т.П.,
Фіщук Н. П.,
Мукоїд І.В.,
Макарчик О. К.,
Груба Л.П.,
Шпилей Н. С.,
Кнап Г. Є.,
Гаджерига О.Д.,
Груба Л.П.,
Шпилей Н. С.,
Молоді педагоги беруть приклад зі своїш старших колег.
Це вчителі, найкращі наші люди,
Плекають нас для всіх крутих доріг.
Болять майбутнім, школо, твої груди,
Нехай святиться твій ясний поріг.
Іван Драч
І Н Ф О Р М А Ц І Я
про випускників Сторожинецького районного ліцею, які мають вагомі досягнення з 60-х років ХХ ст..
№ п/п | Прізвище, ім’я по батькові учня | Рік закінчення школи |
Фах |
Посада |
Рік отримання, звання |
Відзнака |
1. | Безрук Володимир Володимирович | 1985 | Дитячий нефролог | Викладач
медичних наук, лікар |
2005 р.
2010 р. |
Кандидат медичних наук
Доцент медичних наук |
2. | Дутчак Інна Григорівна |
1993 |
Історія | Старший науковий співробітник | 2003 р. | Кандидат історичних наук |
3. | Ковбан Лариса Богданівна |
1989 |
Філолог | Викладач філологічних наук | 2002 р. | Кандидат філологічних наук
Доцент філологічних наук |
4. | Озеров Михайло Вікторович |
1999 |
Фізик | Викладач фізико-математичних наук | 2006 р. | Кандидат фізико-математичних наук |
5. | Бойчук Оксана Миколаївна |
1992 |
Біолог | Викладач біологічних наук | 2009 р. | Кандидат біологічних наук |
6. | Гаврилюк (Рудковска) Оксана Дмитрівна |
1977 |
Лікар-офтальмолог | Викладач
медичних наук, лікар |
1994 | Кандидат медичних наук |
7. | Тарновецький Павло Георгійович |
1979 |
Викладач фізичної культури | Викладач фізичної культури | 1984 р. | Майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики |
8. | Адамович Руслан Георгійович |
1998 |
Викладач фізичної культури | Викладач фізичної культури | 2005 р. | Майстер спорту України з рукопашного бою |
9. | Чумак Володимир Володимирович |
1997 |
Юрист | Уповноважений управління карного розшуку | 2000 р. | Майстер спорту з боротьби САМБО |
10. | Лосік Володимир Іванович |
2004 |
Слідчий служби безпеки України | Старший оперуповнова-
жений
|
2004 р. | Майстер спорту з боротьби САМБО |
11. | Ярославський Юрій Дмитрович |
1979 |
Викладач фізичної культури | Управління УМВС м. Київ
|
1981 р. | Майстер спорту з важкої атлетики
|
12. | Унгурян Тетяна Петрівна |
1984 |
Психолог | Викладач психології | 2009 р. | Кандидат психологічних наук
|
Випускники школи , які працюють сьогодні в ліцеї :
1. Скрипа Оксана Михайлівна ( вчитель початкових класів )
2. Фіщук Надія Петрівна ( вчитель української мови і літератури )
3. Демидюк Тетяна Миколаївна ( вчитель української мови і літератури )
4. Фойчук Тетяна Олександрівна ( вчитель фізики )
5. Мінтенко Тетяна Володимирівна ( вчитель української мови і літератури )
6.Гаджерига Олена Дмитрівна ( вчитель математики )
7.Никіфоряк Тетяна Сергіївна ( вчитель англійської мови )
8.Молованюк Валентина Степанівна ( вчитель англійської мови )
9.Бойко Маргарита Василівна ( вчитель фізичної культури )
10.Лижник Роксолана Ярославівна (вчитель початкових класів )
Випускники 11-Б класу (2001- 2002 н.р ) обрали професію лікаря :
1.Баяк Світлана
2.Деліцой Олена
3.Курчак Алла
4. Москалюк Володимир
5.Нешмоніна Юлія
6.Чецька Світлана
Випускники , які обрали професію батьків-педагогів :
1. Герасимюк Наталя (викладач Сторожинецького лісового коледжу )
2.Довгань Оксана (вчитель початкових класів ліцею )
3.Макарчук Тетяна ( вчитель фізики ліцею )
4.Запоточна Тетяна ( вчитель української мови і літератури ліцею )
5. Дутчак Інна Григорівна (кандидат історичних наук)
6.Лижник Роксолана (вчитель початкових класів ліцею )
Випускники різних років навчання обрали професію свого вчителя – наставника Герасим’юк Р. А ( учитель української мови і літератури )
1.Зашлюк Надія
2.Демидюк Тетяна
3.Іліка Оксана
4.Турчина Людмила
5.Токарюк Мирослава
6.Попеску Лариса
7. Герасимюк Наталя
8. Алексюк Оксана
9. Пашняк Світлана
10. Рибак Ольга
Випускники 2010/2011н.р. (класний керівник – Груба Л.П.). З 15 учнів класу 8 закінчило із золотою та срібними медалями, із них поступило на держзамовлення у ВНЗ – 9, 7 учнів навчалися на достатній та високий бали.
Сторожинецька районна
Коротка історія школи:
1883 рік – була відкрита чоловіча гімназія
1940 рік – відкрита семирічна школа
1952 рік – відкрита середня школа з російською мовою навчання
1983 рік – добудований ще один двоповерховий навчальний корпус
1991 рік – школа перейшла переведена на українську мову навчання
2000 рік – на базі школи відкрито ліцей
2001 рік – ліцей реорганізовано в гімназію
Адміністрація Сторожинецької районної гімназії:
№ | ПІБ | Посада | Дата народження | Який навч. заклад закінчили | Фах за освітою |
1. | Алієва Світлана Петрівна | директор | 13.06.1974 | ЧДУ, 1996 | Математик, викладач |
2. | Жалоба
Олена Троянівна |
Заступник директора з НВР | 21.03.1957 | ЧДУ, 1980 | Хімік, викладач |
3. | Місікевич Світлана Миколаївна | Заступник директора з НВР | 15.09.1981 | ЧДУ, 2004 | Вчит.поч.класів та українозн., вчит.англ.мови в поч.класах |
4. | Москаль Оксана Петрівна | Заступник директора з вих.роб | 24.05.1980 | ЧДУ, 2002 | Математик, викладач |
Кількісний та якісний склад педагогічного колективу:
– кількість педагогів: 47, в т.ч. 5 сумісників, 1 у відпустці по догляду за дитиною;
– освіта: вища – 44, середньо-спеціальна – 3
– відмінники освіти України – 7
нагороджені грамотою Міністерства
освіти і науки України – 15
Учнівський колектив :
– всього учнів на початок навчального року – 452
початкова школа – 186
базова школа – 230
старша школа – 36
– Середня наповнюваність класів – 22 учня.
–
– Випущено учнів 9 класів – 43, в т.ч. 6 ЗВ
учнів 11 класу – 13, в т.ч. 6 ЗВ (5 золотих , 1 срібна медалі )
– Нагороджено похвальними листами 93 учні.
– Результати ДПА представлені в таблиці.
Наші досягнення
Бонтуш Ірина ( 11 клас) – ІІІ місце на ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства,
ІІ місце на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-
захисту науково-дослідницьких робіт, секція
«Мистецтвознавство»
Кузьміч Ірина (11 клас) – ІІІ місце на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-
захисту науково-дослідницьких робіт, секція
«Журналістика»
Возняк Анастасія (11 клас)- ІІІ місце на обласному етапі Міжнародного
конкурсу з українознавства.
Гущина Анна (8-А клас) – ІІІ місце на ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської
олімпіади з української мови та літератури,
І місце в обласному гуманітарному конкурсі
«Космічні фантазії».
Гатеж Анастасія (8-Б клас) – переможець заключного етапу
Всеукраїнської природоохоронної
пропагандистської акції «Птах року 2012 –
Синиця блакитна»,
ІІ місце заключного етапу Всеукраїнської
експедиції учнівської та студентської молоді
«Моя Батьківщина – Україна»,
Гурток «Юні екологи та – переможець обласного етапу Всеукраїнської
краєзнавці» акції « Годівничка»
Команда КВК-ЮІР – 2012 – ІІ місце на обласному етапі конкурсу
вихованці гуртка КВК, «КВК-ЮІР»
ЦДЮТ
Лукенюк Даніел (9-А клас) – І місце в обласних змаганнях зі
вихованець гуртка спортивного туризму та скелелазіння
«Пішохідний туризм»,ЦДЮТ «Соколиний камінь»,
ІІІ, ІІІ місця в 55-х обласних змаганнях з
пішохідного туризму.
Погосян Вілен (8-Б клас) – ІІІ,ІІІ місця в 55-х обласних змаганнях з
вихованець гуртка пішохідного туризму,
«Спортивний туризм»,ЦДЮТ ІІ місце в обласній краєзнавчій олімпіаді.
Чобан Максим ( 8-Б клас) – ІІІ місце в обласному етапі
вихованець гуртка Всеукраїнського науково-освітнього
«Юні екологи та краєзнавці» проекту « Мікроскопічні водорості-
показники колишнього стану довкілля»
Соціальний паспорт:
– Діти – сироти – 1
– Діти позбавлені батьківського піклування -5
– Діти потерпілі від ЧАЕС – 2
– Діти інваліди – 8
– Діти, батьки яких перебувають за кордоном (мати і батько) – 7
– Діти, батьки яких перебувають за кордоном (мати або батько)-21
– Діти з неповних сімей – 37
– Діти з багатодітних сімей – 50
– Діти схильні до правопорушень – 4
– Діти схильні до вживання тютюнових та алкогольних речовин – немає
– Діти, сім`ї яких опинилися в складних життєвих обставинах – немає
– Діти з сімей, в яких вчиняється насильство над дітьми – немає
– Діти схильні до злочинів – немає
– Діти, батьки яких загинули при виконанні службових обов’язків –немає
Оздоровлення:
У зв’язку з тим, що на базі Сторожинецької районної районої гімназії працював пункт ЗНО ІФРЦРЯО, 40 учнів гімназії ( діти пільгових категорій та гуртківці) оздоровлюються на базі ЦДЮТ.
Проблемні питання.
- 1.Оновлення інформаційно-комунікативних засобів
- 2.Оновлення кадрового складу гімназії
Вас вітає сторожинецька ЗОШ І-ІІІ ст. №1 і я її директор Береговенко Олександра Іванівна.
Наш навчальний заклад дав не одному поколінню путівку в життя. Упродовж багатьох десятиліть школа вміло прищеплює дітям любов до Батьківщини, навчає їх бути працелюбними, чесними, порядними, наполегливими й добрими.
Наша школа дала світові видатних митців, фахівців і науковців. Не одній талановитій дитині саме звідси простелилася дорога в широкий світ. Усі вони увійшли в золоту скарбницю розвитку освіти Сторожинеччини та є яскравими зірками історії школи.
Педагогічний колектив творчо і сумлінно працює над озброєнням учнів глибокими і міцними знаннями, над розвитком їх інтелектуальних, духовних і фізичних здібностей, вміло збагачує творчий потенціал школярів. З року в рік зростає кількість переможців різноманітних конкурсів. Учні школи є призерами Всеукраїнських олімпіад різних етапів.
Багато відомих майстрів своєї справи виросло у стінах рідної школи.
Упевнена, що й сьогодні за шкільними партами сидять майбутні відомі вчені, митці, поети, вчителі, лікарі, спеціалісти інших галузей, які віддаватимуть усі свої знання, мудрість і сили для розбудови Української держави.
За останні три роки в школі здійснено капітальний ремонт столярної та столярної майстерні, кабінету обслуговуючої праці, кабінетів інформатики, географії, світової літератури, двох класних приміщень для першокласників, шкільної їдальні. Придбано дві мультимедійних системи, інтерактивну дошку, оновлено шкільні меблі.
Проте в школі є ряд невирішених проблем: нема спортзалу, актового залу, відповідного приміщення під шкільну бібліотеку. Потрібно новий комп’ютерний клас, поновити матеріальну базу кабінетів інформатики, фізики, математики та української мови. Дирекції школи є над чим працювати в найблищий час.
З історії ЗАРОДЖЕННЯ ТА СТАНОВЛЕННЯ Сторожинецької ЗОШ №1
На час вступу Буковини в 1774 р. у володіння австрійських Габсбургів тут не було відкритих шкіл. Тоді осередки освіти знаходились у православних монастирях Радівців, Путни, Сучави та Гурагумори, при яких були диякони та монахи. Кожний чоловік, монах та священик свого часу повинні були вивчитися у школі. Після того як генерал барон фон Енценберґ запропонував на військовій раді у Відні відкрити школи на Буковині, у 1787 р. у краї було засновано 30 шкіл. Вже у 1830 р. тут функціонували 42 народні та 20 повторювальних шкіл, у яких навчалося 1414 дітей. У 1842 р. у 42 народних та 40 повторювальних школах навчалося 6833 учні. Значно поліпшилось становище у шкільній сфері після спеціального розпорядження від 18 травня 1844 р. Православні народні школи переходили під керівництво та контроль православної консисторії (в руській православній церкві до 1917 р. – орган управління та суду в єпархії при архієреї), а також Православного релігійного фонду. Для шкіл церква завжди була суттєвою та визначальною опорою у житті. У 1850 р. кількість народних шкіл становила 50 (у науково-популярній літературі зустрічається цифра 55).
Безперечно, в перші роки прилучення Буковини до Австрії, в епоху просвіченого абсолютизму Марії Терезії (1740-1780 рр.) та Йосифа ІІ (1780-1790 рр.), було чимало зроблено для покращення освіти в новоприєднаному краї. На Буковину поширювався закон про обов’язкове навчання. Відкривалися нові школи. Це була лише одна з тенденцій обов’язкового піклування держави про загальний добробут своїх підданих. Урядування Марії Терезії означало настання нової просвітницької ери в освіті. Найзначнішим досягненням стало створення початкової (народної) школи. Це був фундамент для закладення ідеї обов’язкової загальної освіти. Впроваджуючи загальну освіту, держава враховувала особливості регіонів, посилювала державний контроль за школами, ізольовувала учнів та вчителів від революційних ідей. Відповідно до Закону “Про народну школу” від 1804 р., держава, інспектуючи школи, найбільшу увагу звертала на духовність суспільства. Така тенденція була характерна в епоху імператора Франца ІІ (1804-1835 рр.). Безумовно, позитивні зміни настали на початку 1870-х рр. Школу було відокремлено від церкви і підпорядковано крайовій шкільній раді та Міністерству культури й освіти. Передвісником цього було прийняття 14 (25) травня 1869 р. закону про народну школу, в якому йшлося про відкриття міжконфесійних публічних народних шкіл та запровадження обов’язкового восьмирічного навчання. На Буковині вводилося обов’язкове шестирічне навчання. Для нагляду за школами засновувалися крайові, повітові та місцеві шкільні ради. З цього часу держава перебирала всі школи краю від церковної опіки під свій особистий протекторат. Для українців Буковини мало велике значення скористатися новими законодавчими ініціативами імперської метрополії.
У 1895 р. референтом усіх українських шкіл став відомий громадсько-культурний діяч Омелян Попович (1856-1930 рр.). Було виділено окремий український інспекто- рат для всіх українських шкіл, очолив його видатний політичний діяч краю, професор С. Смаль-Стоцький. З 1906 р. виданням українських підручників, словників мали перейматися самі українці. Станом на 1896 р. кількість шкіл на Буковині становила 335, з них власне українськими були 131. Якщо українські громади Вижниці, Заставни, Кіцманя мали осібні українські школи з поодинокими німецькими класами для євреїв та польськими для поляків, то такі громади, як Сторожинець, Садаґура, Вижниця та Серет, мали німецькі школи з українськими та румунськими класами для тамтешніх українців і румунів. Єдиною банальною причиною існування в той час німецьких шкіл вважається високий відсоток євреїв у містах та містечках, які, зрозуміло, розмовляли німецькою мовою та офіційно зачислялися до німецької національності. Української мови починали навчати звичайно від другого шкільного року. Одночасно діти посилено вивчали німецьку мову, щоб на третьому році шкільної науки могли вільно навчатися з дітьми різних національностей. Обов’язково першим було опанування державних предметів.
Перша народна школа у Сторожинці була відкрита у 1858 р. Це була однокласна загальна школа з німецькою мовою викладання. Проте невдовзі виявилося, що ця школа
надто мала. Отож 1 жовтня 1858 р. було відкрито шестикласну хлопчачу школу. Ця школа мала два паралельних класи. Викладовими мовами були німецька, українська та румунська. Тут працювало 9 вчителів: Йоган Попович, Венделін Микитович, Елойтер Попович, Вікторія Попович, Діоніс Штефанович, Рахмієль Косторіс, Петер Іліка, Геній Ішер, Рухел Габер.
Незабаром було відкрито й шестикласну дівчачу школу. Тут також викладали німецькою, українською та румунською мовами. У школі працювало 8 учителів: Ребека Ерліх, Франциска Микитович, Марта Ейвелінг, Марія Врекоурт, Євгенія Штефанович, Глізерія Ізопенко, Леа Купферберг, Елеонора Митрофанович.
З часом хлопчача школа та школа для дівчат були розміщені у новому, будинку, зведеному на рубежі XIX- XX ст. як справжнє творіння архітектури у класичному стилі. Будівля була двоповерховою, а з боку вулиці мала два відокремлені портали (архітектурно виділений на фасаді вхід у великий будинок громадського призначення). Неподалік за металевою огорожею милував око квітковий сад. У школі були дві службові квартири, кімната директора, відома як канцелярія, яка ще слугувала кімнатою для вчителів. У ній стояла засклена шафа з навчальним матеріалом. Уздовж довгого коридору розташувалися просторі та світлі класні кімнати, з великими вікнами. Класне майно складалося з двомісних лавиць, кафедри, біля якої стояли один стілець та стіл для вчителя. Поряд з дошкою – велика книжкова шафа. Шкільна дошка трималася на триногих великих табуретах. На стіні висіли таблиці із зображенням тварин та рослин. На стіні навпроти викладацького підмостка були прибиті гачки для одягу та шапок. В одному з кутів, як правило, розміщувалась цегляна піч, яка взимку обігрівала кімнату.
У 1930 р. з метою покращення підготовки дітей до навчання в школі при центральній школі м. Сторожинця був відкритий дитячий садок. Директорами навчального закладу в різні роки було подружжя А. Гойнік та В. Гойнік.
У 1941 р. в школі функціонував тимчасовий пункт утримування євреїв, які у той час зазнавали гонінь. Наприклад, колишній учень міської школи Манфред Штайн, який навчався в ній протягом 1937-1940 pp., згадує, як приміщення школи було перетворено у концтабір для утримування євреїв. Після визволення Сторожинця в 1944 р. сім’я Штай- нів виїхала в Чернівці, в березні 1945 р. – в Румунію, а вже звідти – в Чилі. Штайнери вижили завдяки тому, що їх батько був незамінним майстром у виробництві спирту на заводі в селі Карапчів колишнього Сторожинецького повіту. До речі, Манфред Штайн двічі приїздив у школу з далекого Чилі, з Сантьяго, в 1999 та 2002 pp.
У 1944 р. школа відновила свою діяльність. З цього часу в історії школи, її вихованців, учителів розпочалась нова епоха.
У той же час надзвичайно велика увага приділялась освіті. Безперечно, становлення української мови в новому суспільно-політичному статусі мало передбачливі позитивні наслідки. Тепер українці мали змогу вільно навчатися на своїй етнічній землі рідною мовою та надалі здобувати освіту на професійному рівні, чого вони були позбавлені раніше.
Вже в 1945 р. при середній школі почала діяти піонерська дружина імені Олександра Матросова. А в 1947 р. вчителями школи було створено театральний колектив. У його виконанні сторожинчани дивилися вистави п’єс О. Корнійчука “Макар Діброва”, Т. Шевченка “Назар Стодоля”
У той час було відкрито пришкільний інтернат. Середню освіту отримували й учні з навколишніх сіл. У 1948 р. шкільним активом проведено суботник на честь 30-річчя ВЛКСМ. З 1950 р. педагогічним колективом та учнями систематично проводилися субот- ники по очищенню міста від повоєнних руїн, озеленялися вулиці. Це було тогочасною нормою проведення таких акцій. У 1950 р. в школі введено нову дисципліну – фізичну гімнастику.
У 1970-80 н.р. школа налагоджувала тісний зв’язок із виробництвом. Проводилась професійна орієнтація: учні відвідували підприємства і колгоспи, знайомилися з технологіями виробництва, виробничими колективами, проводили зустрічі з передовиками, виступали з концертами агітбригад, читали лекції, працювали на полях колгоспу, допомагали збирати урожай картоплі, заготовляли зелену масу для ферм, оформлювали приміщення ферм до свят.
Сторожинецька ЗОШ І – ІІІ ст. №1
Станом на 01.06.2012 року
І. Коротка історія школи (створення, реорганізація)
1.10.1858р. – відкрито народну шестикласну школу з німецькою мовою навчання. 1895 – розпочато вивчення української мови. 1941р. – у школі був тимчасовий табір ув’язнених євреїв. 1944 р. – школа відновлює свою діяльність як середня школа. З 1961 року 74 учні отримали золоту медаль, та 58 учнів одержали срібну медаль.
ІІ. Адміністрація навчального закладу
Директор: Береговенко Олександра Іванівна, 12.08.1964 р. ЧДУ – 1987 р. математика.
Заступник з навчально-виховної роботи: Федорюк Любов Євгенівна, 04.08.1956, ЧДУ – 1978 р. українська мова та література.
Заступник директора з виховної роботи: Усатюк Оксана Петрівна, 30.09.1967р. Прикарпатський університет -1993. Вчитель початкових класів.
ІІІ. Кількісний та якісний склад педколективу (к-ть педагогів, освітній рівень; якісний склад за результатами атестації; звання і нагороди)
Кількість педагогів – 41 (з них сумісників – 6)
Освітній рівень:
Вища освіта – 38;
Незакінчена вища освіта – 1;
Середня спеціальна – 2.
Якісний склад за результатами атестації:
Вища категорія – 25;
І кваліфікаційна категорія – 3;
ІІ кваліфікаційна категорія – 4;
Спеціаліст – 9;
Учитель-методист – 8;
Старший учитель – 12;
Відмінник освіти України – 9;
Лауреатів премії ім. О.Поповича – 2.
ІV. Учнівський колектив (Всього учнів на кінець навчального року, в т.ч. І, ІІ, ІІІ ступеня; середня наповнюваність класів; переведено, випущено; результати ДПА; вручено свідоцтв, в т.ч. ЗВ; вручено атестатів, в т.ч. ЗВ; нагороджено похвальними листами; похвальною грамотою).
Всього учнів на кінець року – 419 в тому числі:
І ст. – 135;
ІІ ст. – 202;
ІІІ ст. – 82.
Переведено – 343.
Випущено – 76.
Вручено свідоцтв – 40, в тому числі з відзнакою – 3.
Вручено атестатів – 36, в тому числі з відзнакою – 1.
Нагороджено похвальними листами – 35.
Нагороджено похвальними грамотами – 4.
V. Наші досягнення (на обласному та державному рівні).
- Гева Анастасія. Учениця 7 класу. Вихованка студії «Рідна пісня» ЦДЮТ. І місце ХІУ міжнародний фестиваль дитячої та юнацької творчості «Золотий лелека». І місце ХІ Всеукраїнський міжнародний фестиваль мистецтв «Українська родина»; ІІІ місце Всеукраїнський дитячий та молодіжний фестиваль-конкурс національної музики «Первоцвіт-Надія – 2011»; ІІ місце Всеукраїнський конкурсний тур Міжнародного телеконкурсу «Южний експрес».
- Родинчук Евеліна. Учениця 5 класу. Вихованка гуртка «Кольорова палітра» ЦДЮТ. Переможець ІУ Всеукраїнського фестивалю-виставки «Обдаровані діти України»; переможець І-ої обласної виставки «Обдаровані діти Буковини», І місце на обласному фестивалі-конкурсі дитячої та юнацької творчості «Чисті роси»; ІІ місце на обласному гуманітарному конкурсі «Космічні фантазії», ІІ місце обласний конкурс юних дизайнерів.
- Луканюк Василь. Вихованець гуртка «Лозоплетіння» ЦЕНТУМ. І місце на обласному етапі новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція».
- Мітрік Максим. Учень 7 класу. Вихованець гуртка «Лозоплетіння» ЦЕНТУМ. І місце на обласному фестивалі-конкурсі дитячої та юнацької творчості «Чисті роси».
- Берчук Мар’яна. Учениця 8 класу. Бронзова призерка 67 обласної спартакіади школярів з легкої атлетики з бігу на 400 метрів, срібна призерка з легкоатлетичної естафети 4х100 м.
- Костинян Сергій. Учень 10 класу. ІІ місце на обласній спартакіаді школярів з легкої атлетики, біг на 100 м. срібний призер з легкоатлетичної естафети 4х100 м.
- Родинчук Роман. Учень 10 класу. Чемпіон 67 обласної спартакіади школярів з бігу на 400 м. срібний призер з бігу на 800м. ІІ місце з легкоатлетичної естафети 4х100 м.
- Половнікова Людмила. Учениця 8 класу. призерка 67 обласної спартакіади школярів з легкої атлетики з бігу на 200 метрів, призер з легкоатлетичної естафети 4х100 м.
- Моцак Каріна. Учениця 7 класу. Вихованка гуртка «Флористика» ЦЕНТУМ. ІІІ місце на обласній виставці БМАНУМ «Обдаровані діти Буковини.
- Доскалюк Інеса. Учениця 9 класу. Вихованка гуртка «Майстериня юних дизайнерів». ІІ місце на обласному конкурсі юних дизайнерів.
- Тарновецька Христина. Учениця 3 класу. Вихованка гуртка «Художньо-технічне моделювання» ЦДЮТ. ІІ місце в обласних змаганнях з початкового технічного моделювання.
- Гурток «Юні друзі природи» ЦЕНТУМ. ІІІ місце на обласному етапі новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція».
VІ. Соціальний паспорт.
- Дітей сиріт – 2;
- Діти позбавлені батьківського піклування – 2;
- Дітей-інвалідів – 5;
- Дітей з вадами розумового чи фізичного розвитку – 6;
- Дітей-напівсиріт – 20;
- Дітей батьків, один з яких за кордоном – 36;
- Дітей батьків, двоє з яких за кордоном – 7;
- Дітей з неповних сімей – 109;
- Творчо обдаровані діти – 26;
- Дітей з багатодітних сімей – 73;
- Дітей схильних до бродяжи – 2;
- Дітей схильних до правопорушень – 4;
- Дітей з неблагополучних сімей – 1;
- Сім’ї, які опинились в скрутних життєвих обставинах – 2.
Сторожинецька ЗОШ – інтернат І – ІІІ ступенів
Сторожинецька загальноосвітня школа – інтернат І – ІІІ ступенів розташована в мальовничому куточку, на території парку пам’ятника садово – паркового мистецтва « Сторожинецький», площею 7,25 га.
У 1989 році на базі школи – інтернату відкрито класи з фізико –математичним профілем для учнів всього району. Основні предмети читались викладачами Чернівецького Державного Університету ім. Ю. Федьковича. Лабораторні та практичні роботи з фізики та математики проводились на базі університету ( двічі на тиждень здійснювався підвіз учнів до університету). Упродовж 11 років функціонування цих класів, закінчило школу 198 випускників, із них 185 здобули вищу освіту, стали кандидатами наук, викладачами, підприємцями, знаними людьми.
Сьогодні в школі – інтернаті навчається 222 учня соціально – незахищених категорій.
Соціальний паспорт за 2011 – 2012 н.р.
▲ під опікою – 4
▲ діти інваліди – 4
▲ багатодітні сімї – 94
▲ діти чорнобильці – 0
▲ напівсироти – 32
▲ неблагополучні сімї – 18
▲ прийомні сімї – 2
Шкільний колектив працює над створенням належних умов для виховання і навчання дітей, сприяє розвитку сучасних форм організації
дозвілля, формуванню їх правової культури та ціннісних орієнтацій
відповідно до Закону України « Про охорону дитинства»
За останні 6 років школа забезпечена технічним обладнанням , меблями, м’яким інвентарем. Капітально відремонтовано спортзал, їдальню, актовий зал, пральню, вбиральні.
6-ий рік поспіль педколектив школи – інтернату посідає одне з перших місць в підготовці закладу до нового навчального року.
Педагогічний колектив працює над реалізацією проблеми
” Формування основних життєвих компетентностей учнів через проектну діяльність”
№ п/п | ПІБ | Посада | Дата народ
ження |
ВУЗ, в якому навчався | Дата закінчення ВУЗу | Фах за дипломом | Категорія | Звання |
1 | Качановський С.Г. | Дире
ктор |
7.05.68 | ЧДУ | 1995 | Географ, викладач | Вища | |
2 | Довгопол З.А. | Заст. дир. З НВР | 21.03.65 | ЧДУ | 1987 | Математ, викладач | Вища | Ст. вчит |
3 | Даскалюк М.П. | Заст. дир. з ВР | 7.05.53 | ЧДУ | 1978 | Історик, викладач | Вища | Вих. – мет |
4 | Ілляшенко Г.Т. | Бібліо текар | 9.11.48 | ЧДУ | 1976 | Виклад рос.мови та літер | Вища | Пров бібл. |
5 | Фрунза Д.Д. | Психо
лог |
19.09.89 | ЧДУ | 2011 | Вч.поч. кл, практ псих | спеціал | |
6 | Лєвіна Ю.А. | Соц. педаг | 11.07.89 | ЧНУ | 2011 | психолог | спеціал | |
7 | Малещук О.Г. | Пед. – орг. | 6.01.76 | ЧДУ | 1998 | Географ, викладач | І категор |
З вищою освітою – 31 вчитель, 91% від загальної кількості, з середньою спеціальною освітою – 2 вчителя ( 6 % ), бакалавра – 1 (3%). Вихователь Гатеж Р.О. навчається на 5 курсі ЧДУ для здобуття повної вищої освіти, Калашник Т.М. – для здобуття другої вищої освіти.
Педагогічні працівники мають
№ п/п | Кваліфікація | Кількість | % |
1 | Вища | 22 | 65% |
2 | І категорія | 3 | 9% |
3 | ІІ категорія | – | – |
4 | Спеціаліст | 9 | 26% |
Педагогічні звання та нагороду
№ п/п | Кваліфікація | Кількість | % |
1 | Вихователь – методист | 2 | 6% |
2 | Вчитель – методист | 1 | 3% |
3 | Старший вчитель | 5 | 15% |
4 | Заслужений вчитель України | 1 | 3% |
5 | Відмінник освіти | 5 | 15% |
Склад педагогічних кадрів за віком
Вік |
Кількість |
Відсоток |
20 – 30 років |
6 |
18% |
30 – 40 років |
5 |
15% |
40 – 55 років |
15 |
44% |
Понад 55 років |
8 |
24% |
Наші досягнення
№ п/п | ПІБ вчителя | Конкурс | Номінація | Місце |
1 | Репало С.М. | Вчитель року – 2012 | Фізкультура | ІІ місце в ІІ етапі |
2 | Нємцева Т.О. | Вчитель року – 2012 | Біологія | ІІ місце в І етапі |
Команда школи із11 учасників брала участь в ІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад. За результатами участі учні посіли 3 призових місця ( 27 %) :
№ п/п | ПІ учня | Клас | Предмет | Місце | ПІБ вчителя , який підготував |
1 | Денисова Євгенія | 10 | Укр. мова та література | ІІІ м. в ІІ етапі | Бажура В.М. |
2 | Денисова Євгенія | 10 | Правознавство | ІІІ м. | Кордубан С.С. |
3 | Кащенко Юлія | 10 | Педагогіка і психологія | ІІІ м. | Фрунза Д.Д. |
Переможці конкурсів з базових дисциплін:
№ п/п | ПІ учня | Клас | Предмет | Місце | ПІБ вчителя, який підготував |
1 | Добря Марія | 8 | Українознавство | ІІ м. в районному конкурсі | Жиравська С.Л. |
2 | Денисова Євгенія | 10 | Конкурс ім.
П. Яцика |
ІІІ м. в ІІ етапі | Бажура В.М. |
3 | Кащенко Юлія | 10 | Конкурс « Моя Батьківщина Україна» | ІІІ м. В районному конкурсі | Порайко К.В. |
4 | Балан Іван | 7 | І місце в Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі «Колосок – осінній» | Нємцева Т.О. | |
5 | Флорескул Станіслав | 7 | І місце в Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі «Колосок – осінній» | Нємцева Т.О. | |
6 | Добря Марія | 8 | І місце в Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі «Колосок – осінній» | Нємцева Т.О. | |
7 | Троянівська Дарина | 7 | Біологія | ІІ місце в Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі «Колосок – осінній» | Нємцева Т.О. |
8 | Ващук Андрій | 8 | Біологія | ІІ місце в Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі «Колосок – осінній» | Нємцева Т.О. |
9 | Леонтій Юля | 8 | Біологія | ІІ місце в Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі «Колосок – осінній» | Нємцева Т.О. |
10 | Черней Алла | 8 | Хімія | ІІ місце в Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі «Колосок – осінній» | Нємцева Т.О. |
11 | Махул Олександр | 6 | Фізика | ІІ місце в Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі «Колосок – осінній» | Нємцева Т.О. |
12 | Жумір Діана | 6 | Хімія | ІІ місце в Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі «Колосок – осінній» | Нємцева Т.О. |
13 | Георгіян Андріана | 4 | Укр. мова | Краща робота в ІІ етапі конкурсу ім.. П. Яцика | Козярська Л.Н. |
результат участі учнів школи в різних конкурсах, змаганнях.
№ п/п |
П І учня |
Клас |
Конкурс |
Місце |
П І Б викладача, керівників гуртка |
1 | Кирилюк Світлана | 8 | Всеукраїнський фестиваль-конференція «Обдаровані діти України» | Переможець | Остафійчук М.В. |
2 | Кирилюк Світлана | 8 | «Обдаровані діти Буковини» | І місце в області | Остафійчук М.В. |
3 | Шкурган Юлія | 6 | Гуманітарний конкурс «Космічні фантазії» | І місце в області | Паладій О.М. |
4 | Шкурган Юлія | 6 | «Юний художник» | ІІ місце в області | Паладій О.М. |
5 | Вітюк Дмитро | 6 | «Музейна справа» | ІІ місце в області | Гаврилюк Т.І |
6 | Вітюк Дмитро | 6 | Гуманітарний конкурс «Космічні фантазії» | ІІ місце в області | Гаврилюк Т.І. |
7 | Кирилюк Тетяна | 6 | Фестиваль «Чисті роси» | ІІ місце в області | Остафійчук М.В. |
8 | Качало Валентина | 7 | Фестиваль «Чисті роси» | ІІ місце в області | Остафійчук М.В. |
9 | Глушко Юлія | 8 | Фестиваль «Чисті роси» | ІІ місце в області | Остафійчук М.В. |
10 | Кирилюк Світлана | 8 | Фестиваль «Чисті роси» | ІІ місце в області | Остафійчук М.В. |
11 | Денисова Євгенія | 10 | «Гуманітарний конкурс «Космічні фантазії» | ІІ місце в області | Остафійчук М.В. |
12 | Струк Владислава | 10 | Фестиваль «Чисті роси» номінація «Образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво» | ІІ місце в області | Паладій О.М. |
13 | Струк Владислава | 10 | «Юний Художник» | ІІ місце в області | Паладій О.М. |
14 | Стасюк Юлія | 6 | Фестиваль «Чисті роси» | ІІІ місце в області | Остафійчук М.В. |
15 | Ніколаєску Руслан | 6 | Фестиваль «Чисті роси» | ІІІ місце в області | Остафійчук М.В. |
16 | Дзюба Ганна | 7 | Фестиваль «Чисті роси» | ІІІ місце в області | Остафійчук М.В. |
17 | Кащенко Юлія | 10 | Гуманітарний конкурс «Космічні фантазій» номінація «Космічне мистецтво» | ІІІ місце в області | Паладій О.М. |
18 | Кащенко Юлія | 10 | Гуманітарний конкурс «Космічні фантазії» номінація «Образотворче мистецтво»» | ІІІ місце в області | Паладій О.М. |
19 | Денисова Євгенія | 10 | Фестиваль «Чисті роси» | ІІІ місце в області | Остафійчук М.В. |
20 | Шубран Валентин | 4 | «Податки очима дітей» | І місце в районі | Христофорова Н.Ю. |
21 | Шкурган Юлія | 6 | Конкурс «Світ дитинства» | І місце в районі | Паладій О.М. |
22 | Кащенко Юлія | 10 | Гуманітарний конкурс «Космічні фантазії» | І місце в районі | Паладій О.М. |
23 | Струк Владислава | 10 | Конкурс «Безпека та мир в Україні» | І місце в районі | Паладій О.М. |
24 | Присикар Сніжана | 11 | Конференція «Моя Батьківщина Україна» | І місце в районі | Сощенко К.В. |
25 | Бакрев Юлія | 5 | «Космічні фантазії» | ІІ місце в районі | Андроник В.Л. |
26 | Бакрев Юлія | 5 | «Податки очима дітей» | ІІ місце в районі | Андроник В.Л. |
27 | Шкурган Юлія | 6 | Конкурс «безпека та мир в Україні» | ІІ місце в районі | Паладій О.М. |
28 | Вітюк Дмитро | 6 | «Музейна справа» | ІІ місце в районі | Гаврилюк Т.І. |
29 | Команда школи:
Качало Валентина Карч Семілія Балан Іван Трояновська Дарина Бердієва Галина Флорескул Станіслав Сєрова Яна |
7
7 7 7 7 7 7
7 |
Районний конкурс-огляд екологічних агітбригад | ІІ місце в районі | Нємцева Т.О.
Біндяк Л.А. |
30 | Команда школи:
Шубран Надія Корабльова Ядвіга Лукян Діана Савчук Богдан Денисова Євгенія Сержантов Роман Тонконожук Анна |
Конкурс «Молодь обирає здоровий спосіб життя» | ІІ місце в районі | Даскалюк М.П.
Малещук О.Г. |
|
31 | Масіян Богдана | 4 | «Податки очима дітей» | ІІІ місце в районі | Христофорова Н.Ю. |
32 | Полянська Кароліна | 6 | Конкурс «Світ дитинства» | ІІІ місце в районі | Паладій О.М. |
33 | Денисова Євгенія | 10 | Предметна олімпіада з української мови | ІІІ місце районі | Бажура В.М. |
34 | Кащенко Юлія | 10 | Конкурс «Безпека та мир в Україні» | ІІІ місце в районі | Паладій О.М. |
35 | Кащенко Юлія | 10 | Всеукраїнська виставки – фестиваль «Обдаровані діти України» | Лауреат | Отсафійчук М.В. |
36 | Струк Владислава | 10 | Всеукраїнська виставки – фестиваль «Обдаровані діти України» | Лауреат | Остафійчук М.В. |
Вас вітає
педагогічний колектив
Сторожинецької загальноосвітньої школи
І-II ступенів № 3
У 1898 році заснована як початкова школа, з 1956 року – Сторожинецька неповна середня №3.
Мова навчання українська.
Директор школи Кирстюк Олександр Денисович
Дата народження: 23.05.1964 р.
Спеціальність: фізик, вчитель фізики
Кваліфікаційна категорія: спеціаліст І категорії
Педагогічний стаж: 15 років
На посаді директора: 3 роки
Заступник директора
з навчально-виховної роботи Сорока Лідія Андріївна
Дата народження: 21.01.1955
Спеціальність: вчитель початкових класів
Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії
Педагогічний стаж: 37 років
На посаді заступника директора: 12 років
Педагог-організатор Карамишева Олена Іванівна
Дата народження: 24.02.1979
Спеціальність: вчитель російської мови
Кваліфікаційна категорія: спеціаліст ІІ категорії
Педагогічний стаж: 10 років
На посаді педагога-організатора: 10 років
Педпрацівники:
Всього – 15(2 із них сумісники)
З вищою освітою – 9, середньо-спеціальною – 6
спеціалісти вищої категорії – 4,
спеціалісти І категорії – 2,
спеціалісти ІІ категорії – 2
спеціаліст -7
вчителі-методисти – 3,
старший вчитель – 2,
Нагороджені нагрудним знаком «Відмінник освіти України» та Почесною грамотою МОН України – Аронець М.К., Демчук М.Т., Сорока Л.А.
Учнівський контингент станом на 01.09.2012 року
1-4 класи – 45, 5-9 класи – 72
Середня наповнюваність –13
Проблема над якою працює колектив :
«Школа виховання громадянських якостей методом народної педагогіки»
Посилено вивчається :
допрофільна підготовка : географія, історія, 8 кл.- 1год і 0,5год відповідно; географія, 9 кл. – 0,5 год;
математика 5кл.- 1год
Наші досягнення:
Порайко Іван Тодорович – вихованець гуртка «Лозоплетіння» (керівник Гева М.В.), переможець ІV Всеукраїнського конкурсу «Обдаровані діти України», володар Гранпрі на Міжнародному конкурсі «Золотий лелека» С. Рибаківка, Миколаївська обл., І місце в обласному конкурсі «Космічні фантазії», І місце в обласній новорічно-різдвяній виставці «Новорічна композиція», ІІ місце в обласному фестивалі дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», занесений у книгу « Обдаровані діти України».
Петращук Віталій Андрійович, ІІІ місце Всеукраїнської виставці-конкурсі «В кого бджоли, в того й мід» (Керівник Гева М.В.).
Побіжан Яна Іванівна, ІІ місце та високі досягнення в проведенні практичної та дослідницької роботи в обласному етапі Всеукраїнської трудової акції «Юннатівський зеленбуд» (Керівник Карамишева О.І.), нагороджена грамотою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді за проведену змістовну практичну роботу в рамках Всеукраїнської трудової акції «Юннатівський зеленбуд». (Керівник Карамишева О.І.)
Виховна робота:
Виховна система роботи школи спрямована на вирішення проблеми :
«Формування в учнів потреби в навчанні та саморозвитку, розкриття творчого потенціалу учня, розвиток культури та моральності учнів».
Працюють учнівський парламент, дитяча організація «Сузір’я».
Ефективною є робота координаторів класів та членів ради профілактики правопорушень, стан відвідування учнями занять.
Робота шкільних гуртків та результативність участі учнів школи у районних олімпіадах, конкурсах, змаганнях, спартакіадах є наслідком співпраці вчителів та батьків.
Охоплено гарячим харчуванням :
1-4 класи – 45 учнів;
5-9 класи- 25.
У 2010 році переобладнано шкільну їдальню.
Соціальний паспорт.
2009/ 2010 н.р. |
2010 /2011н.р. |
2011/ 2012н.р. |
2012/ 2013н.р. |
|
Діти-сироти |
– |
1 |
1 |
1 |
Діти, батьки яких позбавлені батьківського піклування |
– |
– |
– |
– |
Діти-інваліди |
4 |
3 |
1 |
– |
Діти з малозабезпечених сімей |
14 |
12 |
14 |
16 |
Багатодітні сім’ї |
27 |
27 |
31 |
25 |
Діти, які опинилися в складних життєвих умовах(сім’ї) |
3 |
3 |
7 |
13 |
Діти з неповних сімей |
43 |
40 |
41 |
39 |
Діти-напівсироти |
– |
– |
1 |
2 |
Діти, батьки яких за кордоном |
14 |
12 |
7 |
8 |
Діти-чорнобильці |
– |
– |
– |
– |
Діти, батьки яких загинули при виконанні службових обов’язків |
– |
– |
– |
– |
ВСЬОГО |
105 |
99 |
103 |
104 |
З 2003 року працює пришкільний табір «Веселка», в якому щорічно оздоровлюється від 72 до 89 дітей пільгової категорії, що складає 68 %.
Проблеми, які потребують негайного вирішення:
-
Відсутній спортивний зал;
-
Відсутня кімната для обладнання внутрішніх вбиралень;
-
Відсутнє обладнання географічного майданчика.