Home / Сторожинецький район / Верхні Петрівці / Видатні особистості Верхні Петрівці

Видатні особистості Верхні Петрівці

     Симеон Релі(1882-1950)


Симеон Релі – історик, архівіст, фольклорист, доктор теологічних наук. А шлях до науки проліг з місцевої школи, де закінчив сім класів. Відтак навчався у Відні. Там у державному архіві відшукав багато матеріалів про рідний край – Буковину. Робота була пов’язана з Чернівцями. Тут професор теологічного факультету викладав в університеті історію християнської церкви. Працював директором державного архіву.Видавав історичні і релігійні документи. Наприклад: «Історія села Їжівці в старі і нові часи», «Історія м. Сірет», де разом з румунами живуть і багато українців, «Хотинська фортеця під турецьким ігом», «Початок католицької релігії на Буковині» та інші.У 1934-1935 роках працював деканом теологічного факультету в Чернівцях. Помер  1950 року в Бухаресті.

 

    Іоан Васке(1892-1964)

Іоан Васке – в 1903-1911 роках він навчався в Сторожинецькому ліцеї, в 1911-1915 – на  теологічному факультеті в Чернівцях. Закінчив Оксрудську Академію в Канаді (докторат). В 1926-1937 роках професор працював ректором Теологічної Академії у румунському місті Клуж. У 1939-1945-х – консул Чернівецької Митрополії, відтак – у Міністерстві релігійних культів (Бухарест). У 1950 році був членом делегації релігійного культу в Москві. Іоан Васке написав багато статей на релігійні теми, друкувався в журналах, брошурах. Помер 1964 році в Бухаресті.

Йосиф Антохій (1914-1997)

    Йосиф Антохій – блискуче вчився і тому продовжив навчання в Чернівецькому університеті на літературно-філосовському факультеті, а згодом закінчив ще і юридичний факультет Бухарестського університету, почесний член Бонського та Чернівецького університетів, автор понад 200 наукових праць.
Ініціатор проведення у Чернівцях щорічних науково-практичних педагогічних конференцій для вчителів Буковини (з 1937 року), член Асоціації коменознавців у Празі(1968 року).

Костянтин Багнян(нар. 1944 р.)

Костянтин Багнян – після закінчення сільської середньої школи він навчався в Чернівецькому держуніверситеті. Служив в армії. В 1970-му закінчив факультет іноземних мов. Кандидат філологічних наук.
З 1974-го – науковий співробітник Інституту наукової інформації в Москві. З 1989 року – старший науковий співробітник Академії наук. Видав 150 наукових праць французькою, англійською, румунською і російському мовами. К. Багнян – постійний член Всесвітнього товариства соціолінгвістики, член Товариства географів Російської Федерації, член Всесвітньої вченої ради соціолінгвістики. Живе в місті Москві, має троє дітей.

Тодор Нікорич (нар. 1946 р.)

Тодор Нікорич – після середньої школи  поступив у Кишинівський політехнічний інститут. Потім закінчив Військову медичну академію, служив у Саратові головним лікарем підрозділу. Тепер на пенсії, полковник медичної служби, кандидат наук. Живе в Кишиневі.

Кучурян Костянтин

    Костянтин Кучурян – працював вчителем математики в рідному селі. Служив в армії. Закінчив математичний факультет в Бельцях (Республіка Молдова). Тепер – директор одного з ліцеїв у Фалештах.

Кожокару Андрій Андрійович (нар. 1966 р.)

   Кожокару Андрій – доктор медичних наук, професор, начальник кафедри Військово – профілактичної медицини, полковник медичної служби, співробітник  Української військово-медичної академії в місті Києві.

Василіу Андріан Миколайович – підполковник у відставці.
Костінян Ілля – майор запасу гвардії, ветеран Збройних Сил України

    Маріуц Олександр

Головний спеціаліст Міністерства науки та спорту в м. Києві, заступник голови медичної комісії національного олімпійського комітету України.

Гуга Олег Драгушович (нар. 1980 р.)

Священник Олег Гуга – клірик Ніжинської єпархії Української Православної Церкви (Чернігівська область).