Видатні особистості
Наші односельчани беруть активну участь в розбудові Української держави, активні учасники політичного та культурного життя краю. Також село гордиться своїми видатними постатями, а саме: Заслужений артист СРСР, народний артист України – Омелян Савка, Народний артист Молдови Мелетій Паранюк Артист Чернівецького музично-драматичного театру, режисер – Віктор Москалюк, працівник юридичного відділу секретаріату Верховної Ради України-Іван Прозоровский, оперний співак Віденського театру опери та балету -Йозеф Глібка, письменник Каземір Гунц (Австралія) , хореограф – Давид Кац (США).
О.П. Мазуряк – зараз працює головним лікарем , очолює Херсонський обласний кардиодеспансер.
О.М.Савка
Омелян Мафтейович Савка народився 31 липня 1920 року в с. Ясени (с. Кабин) Сторожинецького району Чернівецької області (на той час Буковина входила до складу Королівської Румунії).
Закінчив семикласну румунську школу в рідному селі.
Працював у сільському господарстві.
В час Другої Світової війни був мобілізований під Бухарест на примусові роботи, де прокладав залізну дорогу.
1944 року повертається додому, пройшовши пішки два тижні.
Навчався в театральній студії Чернівецького драмтеатру імені О.Кобилянської під керівництвом В.Василька (1944—1946). З 1944 р. — актор цього ж театру.
1966 року в Чернівцях закінчив вечірню школу і вступив у культурно-освітнє училище на режисерський відділ (нині училище мистецтв ім. С.Воробкевича). Його наставниками були П. Г. Міхневич, В. А. Жехарський, Ю. О. Величко, Г. Я. Янушевич.
Закінчив Чернівецьке культурно-освітнє училище 1966 року.
З 1944 року і до кінця свого життя О.Савка був актором Чернівецького музично-драматичного театру ім. О.Кобилянської.
За півстоліття сценічної діяльності із скромного сільського аматора Савка виріс у чудового актора. Разом з театральною трупою гастролював майже по всіх куточках колишнього Радянського Союзу. Зіграв понад 200 ролей, улюбленими з яких були:
радник Гавкало — «Запечатаний двірник», Никифір — «Дністрові кручі» Ю.Федьковича, Стецько -„Сватання на Гончарівці“ Г.Квітки-Основ’яненка, Михайло Дончук — «В неділю рано зілля копала…» О.Кобилянської.
Знімався в кінострічках «Перевал», «Вишневі ночі», «Земля», «Леся», «Вовчиха»та інші. Савка — митець, наділений гарними вокальними даними, сценічною пластикою, тонким гумором. Його амплуа ефектно розкривалось у багатьох епізодичних ролях, зокрема у музичних виставах «Українські вечорниці», «Ой, радуйся земле», «Як наші діди парубкували», «Лови на ловців» та інших.
У 1960 році за майстерну гру під час гастролей в Москві отримав Почесну грамоту президії ВР УРСР. У 1980 році отримав звання «Заслужений артист УРСР».
Помер 8 квітня 2005 року.
О.Савку вважали найстаршим актором театру.
Творчість
Театр
В театрі Савка О. М. зіграв понад 200 ролей.
Основні з них;
Каленик («Майська ніч» М.Старицького),
Микола («Наталка Полтавка» І.Котляревського),
Опанас («Циганка Аза» М.Старицького),
Куць («Лісом пісня» Л.Українки),
Прокіп («Сватання на Гончарівці» Г.Квітки-Основ’яненка),
тракторист («Червоні маки» за романом «Вишневий сад» В.Бабляка) тощо.
Найбільш яскраво акторське обдарування актора розкрилося у виставах буковинського сценічного літопису.
Це образи:
Онуфрій Лопата і Дончук («Земля» і «В неділю рано зілля копала» за творами О.Кобилянської),
Гавкало («Запечатаний двірник» Ю.Федьковича),
Побережник і Микола («Гнат Приблуда» і «Па» мандатор” С.Воробкевича),
Василь, Омелян і Никифор («Вовчиха» «Дзвонять дзвони» і «Дністрові кручі» О.Ананьєва),
Мороз («Вітрова донька» В. Зубаря) та ін.
Кіно
Знімався в кінострічках:
«Перевал»,
«Вишневі ночі»,
«Земля»,
«Леся»,
«Вовчиха» та інші.
Нагороди
Заслужений артист УРСР (1980),
Почесна грамота президії УРСР (1960),
Медаль «За доблесну працю» (1979)
У зв’язку з Антитерорестичною операцією, яка зараз відбувається на території України, нашим односельчанам також доводиться захищати кордови рідної Батьківщини. Учасниками бойових дій на Сході з нашого села ємужні, відважні, справжні захисники – Шмиговатий Іван Васильович та Гуцан Григорій Іванович.
Шмиговатий Іван Васильович народився 24 червня 1975 року в селі Ясени Сторожинецького району Чернівецької області в сім’ї справжніх працьовитих господарів у якій виховувалось четверо дітей. Іван був другою дитиною у сім’ї. 1982 році ще малим Іван відкриває двері знань Ясенської ЗОШ І-ІІ ступенів. 1992 року закінчує ВПУ міста Заставна де здобув спеціальність тракториста. У травні 1993 року був призваний на службу в місто Хмельницьк в/ч А0266, де мав звання сержант, командир взводу.
1997 року одружуєтьс я із Єрмійчук Аллою Миколаївною, а згодом у їх сім’ї відбулася щаслива подія – народження сина, якого і назвали на честь батька, Іваном.
У березні 2014 року у сім’ю Шмиговатих приходить менш приємна звістка , у зв’язку із подіями на Сході України розпочалася перша хвиля мобілізації. 10 квітня Івана Васильовича було мобілізовано до Луганської області. До жовтня місяця перебував у гарячих точках України. 8 жовтня прибув у заслужену відпустку. На даний час перебуває на службі у військовій частині міста Мукачево.
2 травня 1993 року народився Гуцан Григорій Іванович в селі Ясени Сторожинецького району Чернівецької області у багатодітній сім’ї чуйних,відважних господарів у якій виховувалось п’ятеро дітей , Григорій є четвертою дитиною у сім’ї. 1997 р. Перед шестирічним юнаком Григорієм відчиняються двері до знань у Ясенській ЗОШ І-ІІ ступенів.