У затінків лісів, у прозорості голубих озер красується своєю вродою село Їжівці. Ошатні будиночки дбайливих господарів, розмаїття яскравих квітів, зелень охайних городів, щира розмова і весела пісня- ось що характеризує оце невелике село на Підгір’ї.
Пролітали літа, шепотіли золотим листом осінні ліси та завжди залишалася народна пісня, яка переходила в спадок із покоління в покоління, як запах цілющого зілля, як святість народних обрядів та традиції, як невмируще джерело роду людського. Знайшла пісня і домівку.
Це сільський будинок культури, дбайливими господарями вже багато років є Влад І.В. (директор) та художній керівник Урсулян Г.Я. Це під їх вмілим керівництвом організовуються масові заходи, працюють колективи народної творчості, залучається молодь до участі всіх дозвіллєвих заходів закладу культури. Клубні працівники постійно вивчають запити населення для того, щоб краще і цікавіше організувати масові заходи для різних категорій населення.
Кожен рік, 9 травня, збираються жителі Їжівців, щоб вшанувати тих, хто загинув на фронтах війни. Хвилина мовчання – і несуть квіти до пам’ятного знаку, і звучать пісні про мир, радість і щастя на землі.
МОЇ ЇЖІВЦІ – МОЯ ДОЛЯ
День села
Започаткував свято «День села» голова села Анатолій Дмитрович Піцул. Та спершу дівчата-красуні вручили запашні короваї гостям та шановним людям торжества.
– Передусім, щиро вітаю всіх з таким чудовим святом і радію, що ми знову дружно зібралися, щоб разом відзначити день народження нашого рідного села, – сказав виступаючий. -За минулий рік відбулося чимало подій: і радісних, і не дуже. Усіх, безперечно, засмутила цьогорічна червнева повінь, яка завдала чимало збитків односельчанам. У ній постраждало
114 осель. Також залишилися без центрального моста, кладки, розмито дороги. Але завдяки вам, дорогі мої земляки, дещо вже вдалося відновити. Найголовніше – не було людських жертв, а все решта – зробимо.
За рік, що минув, у населеному пункті з’явилося на світ 108 немовлят, відійшло у вічність – 28 чоловік. Отже, у нас демографічна ситуація найкраща на Підгір’ї. Це тішить, село має майбутнє. Й хоча так склалося, що багато хто працює за кордоном, однак кошти вкладає тут, зводячи ошатні оселі, відкриваючи власний бізнес. Тож, ще раз щиро вітаю всіх присутніх з цим чудовим днем і, безперечно, великим святом.
Анатолій Піцул за вагомий внесок у розвиток місцевого самоврядування, надання допомоги у практичному розв’язанні проблем села та з нагоди 582-ої річниці села нагородив почесними грамотами депутатів районної ради Петра Апетрі та Дмитра Яковіцу, а також керівників бюджетних установ, депутатів сільської ради та найбільш активних громадян. Серед нагороджених – Г. І. Чиківчук, І. Л. Биндю, А. М. Влад, О. І. Іонашку, О. В. Іонашку, Н. Д. Піцул, С. А. Піцул, І. В. Влад, О. Г. Мущак, К. Г. Тірон, І. В. Фрунза, О. Г. Лук’ян, Д. Л. Скрипа, В. В. Суховерський, М. С. Лук’ян, Л. Г. Гуцан, М. Я. Скрипа, В. І. Марікуца та Д. П. Луган.
З гарними словами -привітаннями до присутніх звернулася заступник керівника апарату райдержадміністрації Ніна Іліка та вручила подарунок.
А відтак до мікрофону підходили депутат районної ради, наш колега Дмитро Яковіца та колишній голова сільської ради Іван Биндю, які також щиро вітали всіх з святом і не приховували радості, що вони народилися і живуть саме у такому красивому мальовничому куточку Буковини, як село Їжівці, котрі стали для них щасливою долею.
Після урочистої частини розпочався концерт. Усі номери художньої самодіяльності представили аматори сцени, де керівником будинку культури є Ілля Васильович Влад. Щирими оплесками зустрічали кожного виступаючого, а коли зі сцени почав співати сільський голова, оплески переросли в овації, адже багато присутніх були приємно враженими піснею у виконанні примаря.
Свято тривало до пізнього вечора. Апогеєм його став яскравий феєрверк у зоряному небі.
Культура
Коли земля ще дрімає у лютневій задумі, а весна ось-ось заграє струнами потоків, у районному будинку національних культур відбувається прекрасне дійство: краяни обирають успішну пані року.
Цей захід проводять вже вчетверте і, як минулими роками, зал збирає аншлаг.
Не винятком став і цьогорічний. У ньому взяли участь сім учасниць.
Між кожним конкурсом – номери художньої самодіяльності. Того дня перед сторожинецькою публікою виступили народна артистка України Лілія Сандулеса та її колега, лауреат Міжнародних конкурсів Олександр Тарицану, а також ведучий – співак Денис Чук. На сцені виступили також Аліна Побіжан, танцювальний колектив “Панківчанка”.
Серед конкурсантів – музичний керівник міської школи-саду “Сонечко”, мати трьох дітей, жінка, яка випромінює оптимізм і живе під девізом “Люблю, кохаю сім’ю, життя, людей, роботу, море, книги, кулінарію” – Оксана Тинок, приватний підприємець, власниця кафе “Церенкуца” у Красноїльську та перукарні у Чудеї, дизайнер, любителька подорожей та екскурсій, життєве кредо якої “Не роби іншому те, чого не хочеш, щоб робили тобі” – Даніела Мотреску-Бурла, викладач Чудейської музичної школи, людина, яка за кермом своєї машини відчуває себе богинею, з найкрутішої гори мчить на лижах, без остраху ганяє на скутері дорогами рідного села Череш, а волейбол – то її рідна стихія – Інна Савчук, начальник відділу оподаткування юридичних осіб районної державної податкової інспекції, яка виховує сина, а її девізом є “Життя прожити – не поле перейти” – Альона Ірічук, оператор поштового зв’язку, творча людина у душі, яка дарує людям усмішки, мріє мати затишний ресторан і вже працює над бізнес-планом, а живе під девізом: “Щодня ставати кращою” – Ольга Бостан, вчителька української мови і літератури Сторожинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, яка цінує у людях відданість, щирість, а її життєве кредо: “Синицю у руках не можна випускати” – Крістіна Капустіна, головний лікар Їжівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, лікар першої категорії, оптимістична, рішуча та впевнена у собі і цінує гармонію та комфорт, а її життєве кредо: “Вперед і тільки вперед, не зупинятися на досягнутому”, жінка мріє побувати у різних країнах світу – Наталія Гудима.
Після такого детального представлення кожної з учасниць ведучі Аліна Побіжан та Денис Чук представили журі, до складу якого вже традиційно входять лише чоловіки: очільники районної влади, запрошені з обласного центру та приватні підприємці Підгір’я. І, як годиться, спершу слово надається голові журі – голові районної державної адміністрації та голові районної ради Петру Брижаку, який, зокрема, сказав:
– Мені надзвичайно приємно привітати всіх жінок з святом весни, краси і кохання – 8 Березня. Це свято саме навесні, адже саме навесні відбувається оновлення в природі, зародження нового. Жінка дарує світові нове життя і саме від неї починається все найкраще на землі. Ваші щирі усмішки допомагають нам, чоловікам, боротися і перемагати, вселяти оптимізм і створювати добрий настрій. Тож, від усього серця ще раз вітаю вас з прекрасним святом весни.
Після такого гарного привітання оголосили результати конкурсу “Мій світ”. Ще до початку дійства у фойє були представлені стінгазети учасниць, де потрібно було розповісти про себе, про сім’ю та свій світогляд. Отже, кожен мав можливість їх переглянути. Згодом перейшли до другого конкурсу -“Представлення”. Майже всі пані розповідали про себе у віршованій формі, мали підтримку. Тон, звісно, задала Оксана Тинок, яка за своєю натурою комунікабельна, жвава і надзвичайно артистична.
У наступному конкурсі – “Вихідний день” – кожна учасниця прагнула показати, як у неї минають вихідні. Глядачі, без перебільшення, отримали море задоволення від тих сценок, які демонстрували жінки. Скажімо, Інна Савчук з самого ранку зайнялася домашніми справами та “дзвінок з райдержадміністрації” круто змінив її наміри. Альона Ірічук “зробила зарядку” і – у ліс по гриби. Баночку з ними таки подарувала суддівській колегії. Ольга Бостан продемонструвала прекрасний танець, залучивши партнера – Євгена Александрюка. Крістіна Капустіна мріяла добре виспатися, але думки про школу та її клас не дали цього зробити. “На виклик” поспішала лікар Наталія Гудима, яка на цей раз у гумористичній формі його продемонструвала.
Четвертий конкурс – “Шлях до серця”: учасниці мали розкрити кулінарні здібності. І вони не просто продемонстрували різні страви, але ставили до них сценки. Чого тільки не було: смачні макарони, запечена індичка та кролик, весільний торт, шашлик, вареники та риба.
На останньому етапі – конкурсі “Якби я була…” – кожна учасниця розкрила свою таємницю. Оксана Тинок, виявляється, колись дуже мріяла стати артисткою комедійного жанру (на кшталт Олени Степаненко) і тому вона потішила глядачів кількома гуморесками. А Даніелі Мотреску-Бурлі хочеться хоча б один день побути… чоловіком. Інна Савчук працює у школі вчителем музики, а вона все життя мріяла стати справжньою зіркою, виступати на великій сцені. Альона Ірічук “замахнулася” на пост президента. Та найбільший резонанс викликала “мрія” Ольги Бостан – бути начальником пошти. Каву їй приніс нинішній керівник, а вона “проводила нараду”. І тут, звідки не візьмись, на сцену з своїм велосипедом вирулила листоноша з піввіковим стажем роботи Домка Вітюк. У жартівливій формі вона розповіла про нинішні проблеми поштарів. “Секретар” не міг умовити свою працівницю залишити “нараду” і врешті-решт її виніс на руках. Крістіні Капустіній також вдалося розсмішити глядачів, адже вона демонструвала, якою б невдахою-лікарем стала б, якби обрала цю професію. Вона чесно зізналася, що її покликання – бути вчителем.
Журі оцінювало кожну з учасниць. Інтрига, хто переможе, зберігалася до кінця. Тож, титул “Елегантність” отримала Альона Ірічук, “Романтичність” – Наталія Гудима, “Артистичність” – Інна Савчук, “Чарівність” – Ольга Бостан, друга віце-міс -Крістіна Капустіна, перша віце-міс – Оксана Тинок і “Успішна пані Підгір’я- 2011 ” – Даніела Мотреску-Бурла.
Ще один інтригуючий момент: усім залом обирали Міс глядацьких симпатій. Цей титул виборола Крістіна Капустіна.
Автор: Іонашку Ліліяна учениця 11-Б класу