Привітання
Завітайте в наше село!
Хто раз побачить – не забуде, Чарує всіх краса твоя: Міцній, рости на радість людям, Забагно, люба ти моя!
Розчудесні місця в с.Забагна… Вам ніколи там не доводилось бувати? Коли не доводилося, – обов’язково побувайте.
Розташоване воно від лісового технікуму м. Сторожинець на відстані 5 км. на горбистій місцевості. Тут ви зможете помилуватися чудесними краєвидами лісу, який постійно переривається, а між ним розташовані хати, луки, поля, сади та городи. Зелені вони ті луки влітку та запашні, уквітчані і ромашкою, і конюшиною, і дзвіночками, а в лісі ранньою весною можна любуватися первоцвітами: шафраном Гейфеля, білоцвітом весняним, анемоною дібровною, медункою та вслухатися в щебіт птахів.
Якщо вам захочеться відпочити від повсякденних справ, то завітайте на ставки, які є в селі. Тут, з дозволу господарів ставків, ви зможете порибалити і відпочити.
А якщо комусь треба очистити душу і серце від усього злого, що оточує нас у повсякденному житті, то в селі Забагна на високому пагорбі, звідки відкривається мальовнича панорама села, стоїть церква, двері якої завжди гостинно відчинені для прихожан.
Завжди привітно зустрічає своїх гостей школа, яка потопає в квітах круглий рік та приваблює всіх своїм виглядом. Тут можна вдихати приємні аромати чорнобривців, троянд, айстр, гладіолусів, півонії, жоржин, сальвії, тюльпанів, нарцисів, покровки та інших. Ці квіти є окрасою нашої школи.
Яке ж чудесне село Забагна! Славиться воно вирощуванням суниць, яблук, персиків, вишень, слив. І хат за деревами та за садками не видно, і такі ж соняшники, така там квасоля, тичинами підтримувана, росте, – ну, просто як ліс… Забагняни вам відразу ж і скажуть, що вних не село, а рай!
А якщо б ви взяли та запитали їх про те, чи бачили вони рай, Забагняни за словом у кишеню не полізуть і скажуть, що рай тут у них. А коли ви вже захочете, щоб їх похвалити, то їм скажіть, що це дійсно так.
Отож від щирого серця запрошуємо Вас відвідати с. Забагна.
Голова с. Забагна – Малованюк Іван Дмитрович
Село Забагна розташоване на горбистих і лісистих місцях. Площа його становить 670 га. Населення складає 778 чоловік. З них: чоловіків – 381; жінок -397; пенсіонерів- 207; інвалідів – 40; багатодітних сімей – 7 (дітей -26); діти інваліди – 2.
На території села розташовані: школа, ФАП, клуб, бібліотека, стадіон, два магазини.
Село Забагна утворене в 1628 році і відносилося до села Панка до 1960 року. З цього ж року було приєднане до села Нові Бросківці і отримало подвійну назву Забагна і Заболоття.
Серед простих людей є славні імена, які удостоєні високих держав-них нагород:
-Трудового Червоного прапора – Столяр Іван Іванович;
– Ордена «Знак пошани»-Ходан Ілля Іванович, Ходан Степанія Захарівна;
– Орден трудової слави ІІІ ступеня – Драганчук Дмитро Петрович, Чернієвич Іван Георгійович;
– За трудову відзнаку – орден – Гаврилюк Марія Миколаївна;
Делегат ІІІ з’їзду колгоспників України – Гаврилюк Олексій Петрович.
Директор Новобросковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів – Косменко Марія Петрівна
Кожна людина може по – різному визначати мету свого існування, але мету треба мати – інакше то буде не життя, а животіння.
У моїй життєвій меті, у моїх принципах, моїй поведінці є одне правило: треба прожити життя гідно, так, щоб не соромно було згадати.
Гідно прожити значить бути добрим, великодушним, вміти не впадати в крайнощі, не стати егоїстом, а бути правдивим, вірним товаришем, знаходити радість у допомозі іншим.
Життя – насамперед творчість, та це не означає, що кожна людина, щоб жити мусить народитися художником, балериною або вченим. Можна творити просто добру атмосферу довкола себе, як нині висловлюються, ауру добра навколо себе.
Кожна людина залишає по собі пам’ять. Я, перебуваючи на посаді директора з 2005 року, намагалася, щоб покращити умови навчально-виховного процесу в школі. Адже як і кожна людина так і я будь-якої миті можу піти у небуття. І мені не байдуже, яку пам’ять я пособі залишу. А тому я і взяла на себе відповідальність очолити творчу групу у створенні веб-проекту «Історико – краєзнавчий портрет села», щоб якомога більше дізналися люди про село Забагна за його межами. В дослідницьку роботу над проектом включилася велика кількість людей: учителі, учні і небайдужі люди. При обговоренні було сплановано над якими розділами будемо працювати. Далі розприділили завдання пошукової роботи між творчими групами, займалися опитуванням старожилів про історію села,збиралися фотоматеріали. В ході пошукової роботи піднімалися архівні матеріали, відкривалися бабусині скрині, затяжними були вечори-спогадів сивочолих сельчан. Часто проводились засідання творчих груп, де систематизували зібраний матеріал. Як підсумок, даний проект піддавався вичитуванню філологами.
Тож історія нашого села нехай поповнюється новими змінами і новими надбаннями, щоб кожен із нас окремо і всі ми разом зробили свій вклад у розвиток села, школи, щоб залишити добру пам’ять про себе…