Home / Кіцманський район / Оршівці / Культура Оршівці

Культура Оршівці

Над дослідженням розвитку культури села працювала творча група:

Керівник: Стус Інна Іванівна

Оформлювач: Стефюк Олександр Володимирович

Координатор:  Селіванова Валентина Миколаївна

Вчителі: Тулівська Мирослава Василівна,Гарас Надія Петрівна.

Учні: Чобан Ірина Миколаївна,Чев’юк Ірина Дмитрівна.

 

Невід’ємною частиною розвитку села є культура. В центрі села своєю красою приваблює сучасний Будинок культури, який був побудований у 1981 році.

У ньому знаходиться сучасна бібліотека, у якій неодноразово проводились обласні та районні конференції.

Понад сорок років бібліотеку очолює завідуюча Чернівчан Ярослава Миколаївна.

Поряд із освітою села, розвивалася і культура.  Велике значення для розвитку культурного життя на селі  має сільська бібліотека.

Оршівська сільська бібліотека була створена у 1946р. Першим працівником була Цибулько Марія Іванівна. Книг нараховувалось 270 примірників. Було 54 читачів.

Бібліотека «хата – читальня» була у старому клубі, читачів уже нараховувалось 86 чоловік. Книг нараховувалось 345 екземплярів.

В хаті-читальні збиралися жителі села, де проводили різні бесіди, співали українські пісні, читали літературу, організовували вистави та брали літературу додому, проводили літературні вечори, читацькі конференції по творчості письменників, обговорювали  різні книг та статті з газет, сільські новини.

В той час найбільше читали твори О.Кобилянської, Т.Шевченка, Л.Мартовича, Ю.Федьковича, твори Леніна та Сталіна.

Зараз бібліотека розміщена в двох кімнатах, вона  налічує 20 тисяч екземплярів книг, обслуговує 1100 читачів Серед них –  305 читачів-дітей, 105 читачів – юнацтва.

Наша бібліотека – актуально оформлене приміщення, яке отоплюється. Зміст освітньої та виховної роботи з читачами  бібліотеки сприяє всебічному розвитку особистості шляхом морального та естетичного виховання. Прагнучи розкрити перед читачами багатство української культури,  бібліотека пропонує читачам літературу, яка сприяє ознайомленню з різноманітністю інших культур.

Організатор – Куравська Марія . Х оча жінка  була сліпою, гарно грала на баяні, писала вірші про Україну та рідне село. У той час хор налічував 25 чоловік.

З 1959 року очолив хор Степан Дмитрович Гривнак, а кількість хористів зросла до 70 чоловік. За роки своєї діяльності хор досяг звання народного в 1983 році. Неодноразово хористи несли культуру в різні регіони району, області, інших регіонів.

У1991 році наш хор відвідав з концертною програмою Румунію. В даний час народний хор діє. Учасники хору неодноразово беруть участь у різноманітних обласних та районних конкурсах, на яких здобувають перемоги, також виступають з концертною програмою у районі, в селі, у школі.