Home / Кіцманський район / Діброва / Культура Діброва

Культура Діброва

Над проектом працювали:

Сливчук А.В. – вчитель початкових класів

Скулиш Л.І. – завідувач Дібрівською школою – сад

       1 жовтня 1956 році в селі Ляшинська Вашківського району Чернівецької області було відкрито бібліотеку у приміщенні школи, яка займала дві кімнати. Першим завідувачем була Олійник Марія Іллівна. До того часу бібліотека знаходилась у будинку Сопка Георгія Олексійовича в кімнаті 3 * 4метри. З приходом молодого дипломованого спеціаліста, в бібліотеці завжди було багатолюдно. Молодь після роботи приходила почитати журнали, газети. В бібліотеці проводилось масові заходи? Літературні вечори, обговорення книг. Дитячі ранки.

В бібліотечному фонді налічувалось 3400 книг, з них було багато дитячої літератури. Діти часто відвідували бібліотеку. Всього налічувалось близько 300 читачів.

В 1969 році в селі був побудований клуб. Куди перенесли бібліотечний фонд. В 1990 році клуб перейменували в народний дім.

В клубі часто демонстрували нові кінофільми на які сходилось майже все доросле населення.

З 1982 року завідувачем клубу працює Купчанко Зіна Миколаївна. За час її роботи були створені: фольклорна група<< Вербиченька.>>, хор ланка, родинний ансамбль. Люди разом з своїм керівником закохані в українську пісню у її красу і неповторність. Побутові речі в їхніх руках ставали музичними інструментами . вони співали і водночас пригравали на берді, веретені. Маслянці, дергівці, маглівниці,бубенчиках, баяні. Активними учасниками були Кройтор Юстина, Остап’юк Катерина, Пенюк Марія, Нищук Катерина, Пенюк Савета, Лакуста Марія. Вони виступали не тільки у своєму селі, а й по всьому районі. Брали активну участь у фестивалях народної творчості. Неодноразово займали призові місця і були нагороджені грамотами. При закладі був створений дитячий драматичний колектив. Ставились різні українські п’єси драматургів та інсценувались українські народні казки.

Під час концертів організовувались виставки сільської майстрині – вишивальниці Лукащук Катерини